TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Федерер: Ѓоковиќ повторно испиша историја

А1 On - 23.09.2023

Поранешниот швајцарски тенисер Роџер Федерер зборуваше за смената на генерациите во тенисот пред почетокот на Лејвер купот во Ванкувер. Федерер не го крие ентузијазмот за спортот на кој му го посвети животот и смета дека тенисот е на добар пат.

Ѓоковиќ откри што научил од Надал: Никогаше не се откажувај!

Канал5

Федерер повторно не му честита на Новак: Еве што кажа Роџер за Ѓоковиќ и што прави сега тој во пензија!

Во Центар

Навивачите на Ноле го навлекоа гневот на тениската јавност: „Кралот Ѓоковиќ“ владее со неговите слуги Рафа и Роџер (ВИДЕО)

Екипа

Се појави видео во кое Ѓоковиќ е претставен како крал, а Надал и Федерер слуги (Видео)

Спортманија

Јелена Ѓоковиќ во Скопје на премиера на документарен филм во рамките на Фондацијата Новак

Fashionel

Јелена Ѓоковиќ во Скопје на промоција на документарецот „Мудрост на траумите“ во рамките на Фондацијата „Новак“

Екипа

24Инфо Спортманија СуперСпорт Спортски Sport 1 Екипа Вечер Прес Спортклуб

Јелена Ѓоковиќ: Прекрасни моменти во Македонија, не чуваа како охридски бисери (ВИДЕО)

Дерби - 22.09.2023

Сопругата на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена го посети Скопје и Македонија како дел од активностите на фондацијата Новак Ѓоковиќ, посета при која премиерно беше емитуван документарниот филм „Мудрост на траумата“.

Јелена Ѓоковиќ: Во Македонија нè чуваа како охридски бисери (Видео)

СуперСпорт

Сопругата на Ноле пресреќна: Во Скопје не пречекаа како охридски бисери!

Спортски

Јелена Ѓоковиќ воодушевена: Преубави моменти во Скопје, нè чуваа како охридски бисери! (Видео)

Спортманија

(ВИДЕО) Ѓоковиќ дојде во Македонија и не го криеше воодушевувањето од нашата држава – познат и поводот за посета на Јелена

Спортклуб

Јелена Ѓоковиќ: Во Македонија нѐ чуваа како охридски бисери! (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО | “НЕ ЧУВАА КАКО ОХРИДСКИ БИСЕРИ!“ – Јелена Ѓоковиќ објави спектакуларно видео од посетата на Скопје

Во Центар

Точка Репортер Женски магазин Во Центар Екипа Пулс24 Вистина.мк Скопје инфо

Руседски нема дилеми: Ѓоковиќ е број еден, причината е едноставна

Дерби - 22.09.2023

Новак Ѓоковиќ со добриот настап на Ју-Ес Опен си овозможи враќање на првата позиција на АТП листата. Србинот има значајна предност во однос на второпласираниот Карлос Алкарас, но воедно има и доста поени кои треба да ги одбрани до крајот на сезоната.

Федерер и Надал го немаат она што го има Ѓоковиќ

Вечер Прес

Мареј: Ѓоковиќ има нешто што Надал и Федерер го немаа!

Sport 1

Мареј за Ѓоковиќ: Рафа и Роџер го немаа тоа, ова што го прави Новак е неверојатно

Gol.mk

Мари се вклучи во тениската дебата: Федерер и Надал не го достигнаа она што го прави Ѓоковиќ

Дерби

„Ѓоковиќ има нешто што Федерер и Надал го немаат“

СуперСпорт

Мареј знае што има Ѓоковиќ, а што немаа во минатото Надал и Федерер

Спортклуб

TopSport Спортманија Во Центар SportSport Канал5 Спортски Sport 1 Sport M

Јелена Ѓоковиќ во Скопје, Ноле најави посета на Охрид

Вечер Прес - 22.09.2023

Македонската јавност завчеравечер имаше уникатна можност да се запознае со работата на „Фондацијата Новак Ѓоковиќ“ и тоа од сопругата на најдобриот светски тенисер на сите времиња, Јелена, која истовремено е и нејзиниот основач и директор.

Јелена Ѓоковиќ во Скопје

Оff.net

Јелена Ѓоковиќ дојде во Скопје

Фокус

ФОТО | Јелена Ѓоковиќ го посети Скопје: Го испромовира документарниот филм „The Wisdom Of Trauma“ пред македонската публика

Слободен Печат

Јелена Ѓоковиќ во кул комбинација и накит од 4.000 евра издоминира во Скопје: Се дружеше со Македонците, прошета низ центарот на градот

Црнобело

Јелена Ѓоковиќ во Скопје: На премиерата на филмот „The Wisdom Of Trauma“ ќе ја промовира „Фондацијата Новак“

Слободен Печат

Јелена Ѓоковиќ пред скопјани ја промовира „Фондацијата Новак“: Беше и на прошетка низ Скопје/ФОТО

Вечер Прес

Независен Скопје инфо

Роџер Федерер повторно на терен, го покажа својот легендарен удар пред младите (ВИДЕО)

Канал5 - 21.09.2023

Од 22 до 24 септември во Ванкувер ќе се одржи познатиот Лејвер куп, а таму ќе биде и легендарниот Роџер Федерер. Сепак, Роџер повеќе нема да игра меч, но имаше можност уште еднаш да ги потсети сите љубители на „белиот спорт“ на неговиот познат удар.

Федерер e повторно на теренот

Фокус

Федерер се врати на теренот и го покажа феноменалниот „бекхенд-слајс“

Gol.mk

(Видео) Големиот Роџер Федерер пак на тениски терен

Макфакс

(Видео) Големиот Роџер Федерер пак на тениски терен

TopSport

(Видео) Големиот Роџер Федерер пак на тениски терен

Опсервер

Циципас го пропушта Лејвер купот поради повреда

MakPress - 21.09.2023

Грчкиот тенисер Стeфaнос Циципас се повлече од настап на Лејвер купот поради повреда. Претходно од Тимот на Европа се повлече и Данецот Холгер Руне, а на местото на Циципас ќе настапи 19-годишниот Французин Артур Филс, објавено е денеска на сајтот ...

Циципас го пропушта Лејвер купот поради повреда

Сител