TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жерновски: Рангелова ми рече да се соочам со толпата од која животот ми беше во опасност

МКД - 07.12.2017

Повеќе од еден час оштетениот поранешен градоначалник на Општина Центар Андреј Жерновски, во својство на сведок, пред судот ги опишуваше дејствијата кои толпата ги преземала на 7 и на 10 јуни 2013, за време на одржувањето на седницата на Советот на ...

Фетаи го искара Груевски, повеќе гледал во мобилниот отколку што го следел судењето

МКД - 07.12.2017

На денешното рочиште за случајот со насилството во општина Центар, обвинителката на СЈО, Фатиме Фетаи го опомена обвинетиот поранешен премиер, Никола Груевски дека наместо да гледа постојано во мобилниот телефон, треба да го следи судењето во кое ...

„Шамари во Центар“

24 Вести - 07.12.2017

Очигледна била комуникацијата на советниците од ВМРО- ДПМНЕ во општина Центар со демонстрантите пред бараките – сведочеше на денешното рочиште поранешниот градоначалник Андреј Жерновски за шамарите и насилствата врз него, за кои како нарачател се ...

Што кажа сведокот Жерновски за „нарачаните шамари“?

+инфо - 07.12.2017

Седницата за ДУП-овите завршила дури годинава пред истекот на мандатот на Жерновски. Од инциденти, рече тој,ги спасиле странските амбасадори. Во Кривичниот суд денеска се одржа ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за ...

Андреј Жерновски: „Не постои невладина организација ’Веритас’!

Либертас - 07.12.2017

„Даниела Рангелова побара од мене, како градоначалник, да излезам и да се соочам со насобраните граѓани. Не треба некое посебно политичко искуство за да се сфати намерата“, изјави сега веќе поранешниот градоначалник на Општина „Центар“, Андреј ...

Груевски: Никому не беа удрени шамари

Либертас - 07.12.2017

Поминавме уште еден ден на судење кое е дел од политички прогон, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ по денешното рочиште за шамарите во Центар. – Замислете во 21 век одиме на судење за протести на кои се искршиле стакла и сега бараат организатор на ...

Жерновски ги посочи тепачите од Центар, адвокатите се бунеа за прашањата на Фетаи

Вечер - 07.12.2017

„Го раскажав она што го доживеав при упадот во Општината. Се надевам дека организаторите ќе одговараат за тоа што го сторија и да не се случи ова никогаш повеќе“, рече поранешниот градоначалник Андреј Жерновски на судењето за насилството во Општина ...

Фетаи: Груевски е обвинет за насилство, адвокатите одолговлекуваат

Слободен Печат - 07.12.2017

Обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи по денешното судско рочиште за предметот „Насилство во Центар“, рече дека Никола Груевски е обвинет за кривично дело „насилство“ според Кривичниот законок, за кое е предвидена затворска казна од шест месеци до пет ...

Груевски: Никој не му удри шамар на Жерновски, апсурдно е да ни се суди поради неколку скршени прозорци

Локално - 07.12.2017

По завршувањето на денешното рочиште за насилствата во Општина Центар, обвинетиот Никола Груевски изјави дека за него ова судење е апсурдно. -Ние сме во политички прогон бидејќи во 21 век одиме на суд затоа што имало протест, а сега некој бара ...

Фетаи: На обвинетите им се суди за насилство, а не за искршени прозорци

Локално - 07.12.2017

За разлика од тврдењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, дека на него и останатите обвинети за насилство во Oпштина Центар им се суди само за неколку искршени прозорци, обвинителката Фатиме Фетаи, во изјава за медиумите потсети дека тие се ...

Насилствата во Општина Центар: Жерновски препозна двајца насилници

10без10 - 07.12.2017

Поранешниот градоначалник на Општина Центар, Андреј Жерновски, на денешното сведочење во судот, а во врска со обвинението на СЈО за насилствата во Општина Центар, рече дека препознал двајца од насилниците кои ја демолираа општинската барака, пишува ...

Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

Вечер - 07.12.2017

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа. „Позитивно е што одиме со изведување на доказите.

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

Sky - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запали канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

Фетаи го искара Груевски, повеќе гледал во мобилниот отколку што го следел судењето

Вечер - 07.12.2017

На денешното рочиште за случајот со насилството во општина Центар, обвинителката на СЈО, Фатиме Фетаи го опомена обвинетиот поранешен премиер, Никола Груевски дека наместо да гледа постојано во мобилниот телефон, треба да го следи судењето во кое ...

(Видео) Жерновски ги посочи тепачите од Центар, адвокатите негодуваа за прашањата на Фетаи

Макфакс - 07.12.2017

„Го раскажав она што го доживеав при упадот во Општината. Се надевам дека организаторите ќе одговараат за тоа што го сторија и да не се случи ова никогаш повеќе“, рече поранешниот градоначалник Андреј Жерновски на судењето за насилството во Општина ...

Груевски: На судење сум заради протести на кои се скршени неколку стакла од прозори

Стандард - 07.12.2017

По завршувањето на рочиштето за „Насилство во Центар“, експремиерот и лидер на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски изјави дека денеска поминале уште еден ден на судење што е дел од политички прогон.

Фетаи: Груевски е обвинет за насилство, адвокатите одолговлекуваат

Стандард - 07.12.2017

Обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи по денешното судско рочиште за предметот „Насилство во Центар“, рече дека Никола Груевски е обвинет за кривично дело „насилство“ според Кривичниот законок, за кое е предвидена затворска казна од шест месеци до пет ...

Груевски: Судењето e апсурдно, сведоци се политички противници

Нетпрес - 07.12.2017

Почна доказната постапка во случајот „Насилство во Центар“. По прашањата на специјалното обвинителство сведочеше поранешниот градоначалник, Андреј Жерновски. Одговори дека во судницата препознава учесници во протестите.

Фетаи: на Обвинетите им се суди за насилство, за кое им се заканува казна затвор од шест месеци до пет години.

Либертас - 07.12.2017

За разлика од тврдењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, дека на него и останатите обвинети за насилство во Oпштина Центар им се суди само за неколку искршени прозорци, обвинителката Фатиме Фетаи, во изјава за медиумите потсети дека тие се ...

Жерновски препозна двајца насилници, еден го нарекол антифашист наместо антихрист

Локално - 07.12.2017

Поранешниот градоначалник на Општина Центар, Андреј Жерновски, на денешното сведочење во судот, а во врска со обвинението на СЈО за насилствата во Општина Центар, рече дека препознал двајца од насилниците кои ја демолираа општинската барака.

Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

Орбис - 07.12.2017

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа. „Позитивно е што одиме со изведување на доказите.

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

Орбис - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запали канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

ВИДЕО: Жерновски ги посочи тепачите од Центар

А1 On - 07.12.2017

„Го раскажав она што го доживеав при упадот во Општината. Се надевам дека организаторите ќе одговараат за тоа што го сторија и да не се случи ова никогаш повеќе“, рече поранешниот градоначалник Андреј Жерновски на судењето за насилството во Општина ...

Фетаи: Груевски е обвинет за насилство, адвокатите одолговлекуваат

Кумановски м. - 07.12.2017

loading... Обвинителката на СЈО Фатиме Фетаи по денешното судско рочиште за предметот „Насилство во Центар“, рече дека Никола Груевски е обвинет за кривично дело „насилство“ според Кривичниот законок, за кое е предвидена затворска казна од шест ...

(Видео) Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолжуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

Макфакс - 07.12.2017

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Насилство“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа.

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

Кајгана - 07.12.2017

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска на судењето за случајот „Насилство во Центар“ изјави дека е на мета на политичките противници и дека ова судење не е праведно. „Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон.

Жерновски ги посочи тепачите од Центар, адвокатите негодуваа за прашањата на Фетаи

Точка - 07.12.2017

„Го раскажав она што го доживеав при упадот во Општината. Се надевам дека организаторите ќе одговараат за тоа што го сторија и да не се случи ова никогаш повеќе“, рече поранешниот градоначалник Андреј Жерновски на судењето за насилството во Општина ...

Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

Кајгана - 07.12.2017

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа. „Позитивно е што одиме со изведување на доказите.

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

Вечер - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

ВИДЕО: Жерновски ги посочи тепачите од Центар

Локално - 07.12.2017

„Го раскажав она што го доживеав при упадот во Општината. Се надевам дека организаторите ќе одговараат за тоа што го сторија и да не се случи ова никогаш повеќе“, рече поранешниот градоначалник Андреј Жерновски на судењето за насилството во Општина ...

(ВИДЕО) Фетаи: Адвокатите ја одолговлекуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

А1 On - 07.12.2017

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Шамари“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа. „Позитивно е што одиме со изведување на доказите.

Груевски: Не сум нарачал шамари, ме судат за неколку скршени прозорци

Точка - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење поради протест каде се скршени неколку прозори. Ние имавме ситуации од „Шарената револуција“ каде ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

(Видео) Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолжуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

Sky - 07.12.2017

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Насилство“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа.

(Видео) Груевски: Не сум нарачал шлаканици, ме судат за неколку скршени прозорци

Макфакс - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење за протест каде што се скршени неколку прозорци. Ние имавме ситуации од шарената револуција каде што ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

(Видео) Фатиме Фетаи: Адвокатите ја одолжуваат постапката, Груевски е обвинет за насилство

Правдико - 07.12.2017

Специјалната јавна обивнителка Фатиме Фетаи, по завршувањето на главното рочише од случајот „Насилство“, изјави дека е задоволна од исходот на рочиштето со оглед дека конечно започнала главната расправа.

(ВИДЕО) Груевски: Ме судат за неколку скршени прозорци

А1 On - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење за протест каде што се скршени неколку прозорци. Ние имавме ситуации од шарената револуција каде што ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

(Видео) Груевски: Не сум нарачал шлаканици, ме судат за неколку скршени прозорци

Правдико - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење за протест каде што се скршени неколку прозорци. Ние имавме ситуации од шарената револуција каде што ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.

(ВИДЕО) Груевски: Ме судат за неколку скршени прозорци

Локално - 07.12.2017

„Денеска уште еднаш имавме судење од политички прогон. Одиме на судење за протест каде што се скршени неколку прозорци. Ние имавме ситуации од шарената револуција каде што ја запалија канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во станбена зграда.