TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо ќе го продава Погба, „Специјалниот“ ги утна половина од засилувањата кои ги донесе

24Фудбал - 17.04.2018

Топ вест на „Островото“ денеска е сторијата на Дејли Мејл за иднината на Пол Погба, Жозе Мурињо наводно решил дека му е доста од слабите партии на Французинот па го ставил на продажба „Специјалниот“ по пристигнувањето на Олд Трафорд имаше доста ...

Мурињо подготвува чистка во Јунајтед! Погба пред напуштање на „Олд Трафорд“

Локално - 17.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед – Жозе Мурињо, сака да направи нова сериозна селекција во текот на летото на 2018 година, соопштува весникот „Дејли Мејл“. Првата желба на португалскиот специјалист е да се раздели со четири играчи – Пол Погба, Антони ...

Невил очекува промени во Јунајтед: Има играчи кои прават проблеми, сигурно ќе се заминат…

Дерби - 17.04.2018

Манчестер Јунајтед никако не може да се стабилизира во Премиер лигата иако оваа сезона е бодовно најдобра по заминувањето на Сер Алекс Фергусон. Меѓутоа клубот има чести падови, па така по петте победи во низа од кои последната над Манчестер Сити со ...

Јуве со непристојна понуда до Челзи за „својот“ играч

Спортклуб - 17.04.2018

Во Торино се решени да го вратат својот играч, работите се враќаат на старо место… Јувентус со сите сили сака да го врати Алваро Мората во својот клуб. Веруваат дека Шпанецот созреал, дека во Јувентус ќе му биде многу полесно да се избори со ...

Марсијал меѓу Јувентус и Баерн

Курир - 17.04.2018

Францускиот фудбалер Ентони Марсијал може да го напушти Манчестер Јунајтед на крајот на сезоната, една година пред истекувањето на договорот. За неговите услуги заинтересирани се европските гиганти Јувентус и Минхен Баерн, објави италијанскиот ...

Мурињо го загуби трпението: Погба на лето заминува од Јунајтед

Кајгана - 17.04.2018

Францускиот играч за врска, Пол Погба, ова лето ќе си замине од Манчестер Јунајтед, ексклузивно дознава англискиот „Daily Mail“. Тренерот на „Црвените ѓаволи“ Жозе Мурињо, според пишувањата на добро упатениот новинар Крис Велер, го загубил трпението ...

Мурињо одлучи: Пристигнува нов Србин во Јунајтед!?

СуперСпорт - 17.04.2018

Два играчи заминуваат, а на Погба не му е позната иднината, но Мурињо има подготвено два играчи за новата сезона. Познато е дека Керик ја завршува кариерата, а Фелаини ќе замине бесплатно, а тоа воедно ќе отвори место за Милинковиќ-Савиќ за кој ...

Јувентус со интересна понуда до Челси за Мората

СуперСпорт - 17.04.2018

Во Торино сакаат да го вратат Алваро Мората во својата екипа, па Јувентус сака да испрати интересна понуда до Челси. Јувентус не може да плати повеќе од 80 милиони, колку што вложи Челси во Мората, но ако го продадат Манџукиќ на Кинезите, тогаш би ...

ТОЛКУ БЕШЕ ОД НАЈСКАПИОТ ИГРАЧ: Мурињо го брка Погба од Манчестер!

SportMedia - 17.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо веќе не може да ги толерира слабите игри на најскапиот играч во тимот, Пол Погба. Според пишувањата на „Дејли Мејл“, Мурињо веќе му дозволил на Погба да си бара нов клуб, бидејќи не ги дава посакуваните ...

Се разгорува битката за Марсијал

СуперСпорт - 17.04.2018

Јувентус и Баерн Минхен ја водат трката за потписот на играчот на Манчестер Јунајтед, Ентони Марсијал. Италијанците го посочиле Марсијал како идеален за левата крилна позиција во тимот. Се поизвесно е дека Марио Манџукиќ ќе си замине, па Французинот ...

Иднината на Рашфорд на „Олд Трафорд“ се уште не е јасна

СуперСпорт - 17.04.2018

Маркус Рашфорд ќе ја одложи одлуката за да потпише нов договор со Манчестер Јунајтед откако во последно време не успева да се наметне во првиот тим на Мурињо. Младиот Англичанец по пристигнувањето на Алексис Санчез добива се помалку шанса и главно ...

Крај на програмата: Погба си оди од Јунајтед, Мурињо го стави на трансфер-листа

Спортклуб - 17.04.2018

Најскапиот фудбалер во историјата на Манчестер Јунајтед ќе си замине од клубот по само две сезони откако за 110 милиони евра се врати на Олд Трафорд. Англиските медиуми објавија дека Жозе Мурињо го ставил на трансфер-листа и дека тој може да си оди ...

Мурињо: Мене ме интересира како играат фудбалерите

СуперСпорт - 17.04.2018

Жозе Мурињо е незадоволен со играта на некои фудбалери во средбата против ВБА, во која беа поразени со 0-1. Јунајтед во среда ќе игра против Бурнмут, а потоа следува полуфинале во ФА купот против Тотенхем.

БОМБА: Мурињо го стави Погба на трансфер листа!

Спортски - 17.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо го вклучил и името на Пол Погба во списокот на фудбалери кои можат да бидат продадени ова лети, пренесуваат англиските медиуми. Според „Дејли Мејл“, Мурињо го загубил трпението со најскапиот фудбалер и му ...

Мурињо решил да го продаде Погба

TopSport - 17.04.2018

Новинарот Крис Вилер, во ексклузива за весникот „Дејли мејл“, пишува дека Пол Погба летово ќе го напушти Манчестер јунајтед. Според новинарот, менаџерот Жозе Мурињо повеќе немал трпение и немало да се противи доколку Погба замине од „Олд Трафорд“.

Португалецот објави војна: Мурињо им се закани на ѕвездите во тимот

Спортклуб - 17.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо е бесен на некои од своите играчи по поразот од ВБА по кој Сити е крунисан во нов шампион. За “ѓаволите” претстои поважен натпревар, оној против Тотенхем во ФА Купот каде тимот ја брка единствената титула ...

Мурињо ќе казни дел од ѕвездите за полуфиналето во ФА Купот

Стандард - 17.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо откри дека оние кои разочараа најмногу при поразот со 0:1 од Вест Бромвич, ќе бидат извадени од стартниот состави и ќе останат на клупата за полуфиналето на ФА Купот против Тотенхем.

Името на Погба вклучено во листата на играчите, кои најверојатно ќе бидат продадени

Стандард - 17.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо го вклучи името на неговиот најскап играч, Пол Погба, на листата на играчи кои можат да бидат продадени во текот на летото. Според „Дејли мејл“, трпението на Португалецот со играчот од средниот ред е ...

Само седум души се сигурни во Манчестер Јунајтед за следната сезона

СуперСпорт - 16.04.2018

Медиумите во Англија пишуваат дека речиси сите играчи на Манчестер Јунајтед може да си заминат од клубот доколку за нив пристигнат вистински понуди. Индепендент пишува дека само седум фудбалери се безбедни и дека речиси сигурно ќе го носат дресот на ...

Мурињо: Нема да трошиме премногу

Спортски - 16.04.2018

Meнаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека нема да „лудува“ во текот на летниот преоден рок кога во прашање е трошењето на пари. Португалецот за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти.

Распродажба на „Олд Трафорд“, безбедни се само седум фудбалери!?

Sport 1 - 16.04.2018

Манчестер јунајтед минатиот викенд беше поразен од ВБА, а нивниот градски ривал, Сити ја потврди математички шампионската титула во Англија. Сепак, тоа не го загрижува премногу Жозе Мурињо зашто во моментов има поголеми грижи.

Топчиите без муниција на гости - Израмнија рекорд стар 93 години

SportMedia - 16.04.2018

Арсенал ниже само порази на гости, се уште не победил во 2018 години и „топчиите" ги вратија лошите спомени од 1925 година. Или точно пред 93 години кога за последен пат на почеток на една година немаа победа на пет меча по ред.

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

А1 On - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преодниот период нема да претеруваат со трошење финансии на фудбалери за зајакнување. Мурињо за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти, а со Ромелу Лукаку и Пол Погба ...

Фановите на Арсенал имаат фаворит за нов менаџер

Стандард - 16.04.2018

Навивачите на Арсенал почнаа да губат трпение по петтиот едноподруго пораз на тимот како гостин во англиската Премиер лига – толку лоши за последен пат „топџиите“ беа во 1984 година, и посочија кој го сакаат за нов менаџер на местото на Арсен Венгер.

Доказ за тоа како делува фудбалот на Мурињо на фановите на Јунајтед (ФОТО)

Дерби - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед неочекувано загуби пред своите навивачи на дуелот со Вест Бромвич Албион, а фактот што овој пораз автоматски го промовираше градскиот ривал Сити за нов шампион, беше уште еден шок за присутните на „Олд Трафорд“.

Мурињо купува лев бек од Селтик

Екипа - 16.04.2018

Манчестер јунајтед ја загуби шампионската битка во Премиер – лигата со градскиот ривал Манчестер сити, но веќе се подготвува за одговор во следната сезона. Менаџерот Жозе Мурињо е во потрага по квалитетен лев бек и се чини дека го пронајде во ...

„Театарот на соништата“ се претвори во „Театарот на кошмарите“

Стандард - 16.04.2018

Поранешниот напаѓач на Селтик и Челзи – Крис Сатон, го прокоментира изненадувачкиот пораз на Манчестер Јунајтед со 0:1 од последниот на табелата Вест Бромвич. ВБА изненадувачки го освои „Олд Трафорд“, по што Манчестер Сити официјално стана шампион ...

Баерн го спасува незадоволниот играч од Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 16.04.2018

Според информациите на италијански „Калчо Меркато“, Баерн Минхен ова лето ќе се обиде да го доведе Антони Марсијал. Францускиот напаѓач не прифати продолжување на договорот кој му беше понуден во Манчестер и по се изгледа тој на крајот од сезоната ...

Харгрејвс откри како Фергусон ги мотивирал играчите на Манчестер Јунајтед

SportMedia - 16.04.2018

Некогашниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Овен Харгрејвс откри на кој начин легендарниот менаџер Сер Алекс Фергусон ги мотивирал играчите на најтрофејниот англиски клуб. Харгрејвс дојде на „Олд Трафорд“ во 2007 година од тимот на Баерн, и во ...

ЧЕЛСИ НА СЛАТКИ МАКИ: Бејл плус 90 милиони фунти за Азар! Заминува ли Еден во Мадрид?

Поглед - 16.04.2018

Герет Бејл ја игра последната сезона во дресот на кралевите, а според шпанските медиуми управата на клубот од Мадрид веќе испратиле официјална понуда до управата на Челси, каде што го нудат Бејл плус 90 милиони фунти за лидерот на Сините од Лондон.

„Старата дама“ добива конкуренција и Баерн Минхен го сака незадоволниот од Манчестер

Спортски - 16.04.2018

Веднаш по објавата дека Нико Ковач ќе седне на клупата на Баерн Минхен наредната сезона започнаа и шпекулациите за фудбалерите кои би можеле да пристигнат во Минхен. Така Шпанците утрово објавија дека една од првите желби ќе биде неговиот сонародник ...

Ужасни „топчии“: Најслаб Арсенал во последните 93 години!

Спортклуб - 16.04.2018

Од сезона во сезона Арсенал паѓа во своите резултати, испадна од Лигата на шампионите, а ако не ја освои титулата во Лигата Европа и идната натпреварувачка кампања, елитата ќе ја гледа од дома. Капак на се беше поразот од Њукасл.

Скаутите на Мурињо низ Европа: Фрлија око на наджениот и млад лев бек

Поглед - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо ги праќа своите скаути ширум Европа секој викенд за да му достават рапорт за одредени играчи. Така Мурињо одлучи да испрати свои скаути на шкотското дерби меѓу Селта и Гласгов, во кој домаќинот славеше со ...

Хуан Мата: Сезоната е долга и ние ќе се бориме до самиот крај

Стандард - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед треба брзо да се опорави од шокантниот пораз со 0:1 дома од Вест Бромвич во Премиер лигата, изјави играчот за врска на „црвените ѓаволи“ Хуан Мата. Поразот е прв за 20-кратните шампиони на Англија дома после декември.

Кога го гледаш Јунајтед на Мурињо немаш друг избор освен да - заспиеш! (ФОТО)

Sport 1 - 16.04.2018

Жозе Мурињо трпи голем број на критики од љубителите на фудбалот дека игра дефанзивен и неатрактивен фудбал. Навивачите на Манчестер јунајтед не се навикнати на такво нешто, бидејќи во ерата на сер Алекс Фергусон работите беа поинакви.

Марсијал меѓу Јувентус и Баерн

Кајгана - 17.04.2018

Рим, 17 април 2018 (МИА) - Францускиот фудбалер Ентони Марсијал може да го напушти Манчестер Јунајтед на крајот на сезоната, една година пред истекувањето на договорот. За неговите услуги заинтересирани се европските гиганти Јувентус и Минхен Баерн, ...

БОМБА: Мурињо го стави Погба на трансфер листа!

Таратур - 17.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо го вклучил и името на Пол Погба во списокот на фудбалери кои можат да бидат продадени ова лети, пренесуваат англиските медиуми. Според „Дејли Мејл“, Мурињо го загубил трпението со најскапиот фудбалер и му ...

Мурињо решил да го продаде Погба

Макфакс - 17.04.2018

Новинарот Крис Вилер, во ексклузива за весникот „Дејли мејл“, пишува дека Пол Погба летово ќе го напушти Манчестер јунајтед. Според новинарот, менаџерот Жозе Мурињо повеќе немал трпение и немало да се противи доколку Погба замине од „Олд Трафорд“.

Мурињо: Очекувам Погба да биде постојан, не да дава по два гола на секој натпревар

Либертас - 15.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо постави голем цел пред ѕвездата на „црвените ѓаволи“ – Пол Погба. Португалецот побара од халфот да земе се во свои раце и да биде попостојан на теренот.

Арсенал со нов „антирекорд”

Слободен Печат - 15.04.2018

Арсенал загуби од Њукасл со 1:2 во дуел од 34-то коло на англиската Премиер лига, одигран на стадионот „Сент Џејмс Парк“. Ова е петти по ред пораз за „топџиите“ во гости, што никогаш досега не се случило во историјата на тимот.

ПРОЗБОРЕ МУРИЊО: Еве како ќе трошиме за трансфери ова лето

Поглед - 15.04.2018

Манчестер Јунајтед и оваа сезона нема да дојде до титулата во Премиер лигата, но целта на Жозе Мурињо е да заврши на втората позиција зад новиот шампион Манчестер Сити кој наскоро треба да биде потврден.

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

Кајгана - 16.04.2018

Манчестер, 16 април 2018 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преодниот период нема да претеруваат со трошење финансии на фудбалери за зајакнување. Мурињо за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти, а со ...

Мата: Второто место на Јунајтед се уште не е сигурно

Локално - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед треба брзо да се опорави од поразот дома од последниот Вест Бромвич во Премиер лигата, изјави играчот за врска на „црвените ѓаволи“ Хуан Мата. Поразот е прв за тимт на Мурињо дома после декември.

Марсијал меѓу Јувентус и Баерн

А1 On - 17.04.2018

Францускиот фудбалер Ентони Марсијал може да го напушти Манчестер Јунајтед на крајот на сезоната, една година пред истекувањето на договорот. За неговите услуги заинтересирани се европските гиганти Јувентус и Минхен Баерн, објави италијанскиот ...

Мурињо решил да го продаде Погба

Точка - 17.04.2018

Новинарот Крис Вилер во ексклузива за весникот „Дејли мејл“ пишува дека Пол Погба летово ќе го напушти Манчестер јунајтед. Според новинарот, менаџерот Жозе Мурињо повеќе немал трпение и немало да се противи доколку Погба замине од „Олд Трафорд“.

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

+инфо - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преодниот период нема да претеруваат со трошење финансии на фудбалери за зајакнување. Мурињо за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти, а со Ромелу Лукаку и Пол Погба ...

Мата: Второто место на Јунајтед се уште не е сигурно

Либертас - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед треба брзо да се опорави од поразот дома од последниот Вест Бромвич во Премиер лигата, изјави играчот за врска на „црвените ѓаволи“ Хуан Мата. Поразот е прв за тимт на Мурињо дома после декември.

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

Курир - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преодниот период нема да претеруваат со трошење финансии на фудбалери за зајакнување. Мурињо за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти, а со Ромелу Лукаку и Пол Погба ...

Мата: Ќе се бориме до крај за второто место!

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед доживеа шокантен пораз на „Олд Трафорд“ од ВБА, па сега во прашање го доведе и второто место на табелата. Играчот за врска на „црвените ѓаволи“ Хуан Мата истакна дека тимот треба што е можно побрзо да го заборави поразот и да им ...

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

Sport M - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преодниот период нема да претеруваат со трошење финансии на фудбалери за зајакнување. Мурињо за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти, а со Ромелу Лукаку и Пол Погба ...