TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Млеко и протеински јогурт со амфлатоксин завршило во маркетите, АХВ спие

Канал5 - 01.10.2023

Млеко и протеински јогурт со амфлатоксин завршило во маркетите, АХВ спие, се буди само кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ги фати на дело. Здравјето на граѓаните е константно загрозено поради кеиминогеноста и неспособнста на власта.

ВМРО бара оставки во Агенцијата за храна и ветеринарство

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од директорот на АХВ за неквалитетното млеко

Р.С.Европа

Трипуновски: Млеко и протеински јогурт со зголемено ниво на афлатоксин завршило во Македонија

Телма

Трипуновски: Млеко и протеински јогурт со зголемено ниво на амфлатоксин завршило во Македонија

24 Вести

(ВИДЕО) Трипуновски: Млеко и протеински јогурт со зголемено ниво на амфлатоксин завршило во Македонија

А1 On

Трипуновски: Млеко и протеински јогурт со зголемено ниво на амфлатоксин завршило во Македонија

Канал5

24Инфо Курир Макфакс Бизнис Вести Опсервер Нетпрес Денешен Press24

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од Бабовски: АХВ не си ја врши работата и дозволува увоз на штетни млечни производи

360 степени - 30.09.2023

По вчерашното обвинување дека во земјава се увезени и пуштени во употреба 20 тони канцерогено млеко, кое потоа АХВ го демантираше, денеска од ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека во државата е увезен протеински јогурт со зголемено ниво на афлатоксин.

Трипуновски: Во Македонија е увезено млеко од Србија и пуштено во промет со амфлатоксин м1, кој и зошто ги труе граѓаните со канцерогени супстанци?

24 Вести

Канцерогено млеко се продава во Македонија обвинува Трипуновски, од АХВ велат не е пуштено во употреба

Телма

Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ тврди дека во земјава е увезено и пуштено во промет канцерогено млеко

360 степени

АХВ: Млекото со афлатоксин се враќа во Србија, Трипуновски шири паника и ја замајува јавноста

360 степени

ТРАЈНО СРПСКО МЛЕКО СО АФЛАТОКСИН СЕ ПРОДАВА ВО МАКЕДОНИЈА Трипуновски тврди дека и во свежо македонско млеко имало афлатоксин

+инфо

Трипуновски: Во Македонија е увезено млеко од Србија и пуштено во промет со амфлатоксин М1, кој и зошто ги труе граѓаните со канцерогени супстанци?

Курир

Макфакс Фокус Lider Опсервер Република А1 On Либертас Независен

АХВ: Во маркетите во земјава нема млеко со афлатоксин

Во Центар - 30.09.2023

Од Агенцијата за храна и ветеринарство демантираат дека на полиците на пазарите во земјава нема млеко со афлатоксин. Реакцијата на АХВ доаѓа по тврдењето на Цветан Трипуновски, претседателот на комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство ...

АХВ контра Трипуновски: Во државата нема канцерогено млеко од Србија

Р.С.Европа

Млекото со афлатоксин се враќа во Србија, Трипуновски лажно шири паника, велат од АХВ

Макфакс

Граѓаните да бидат спокојни, “канцерогено” млеко со афлатоксин од Србија на полиците во маркетите нема, велат од АХВ

ММС

Млекото со афлатоксин се враќа во Србија, Трипуновски лажно шири паника, велат од АХВ

Опсервер

АХВ: Трипуновски лажно шири паника, млекото со афлатоксин се враќа во Србија

Нетпрес

АХВ: Трипуновски повторно лажно шири паника, млекото со афлатоксин се враќа во Србија

А1 On

Либертас Република Канал5 Сител Точка Локално Н.Македонија Агротим

Српски јогурт и македонско млеко имале афлатоксин, АХВ негира

Мета - 30.09.2023

Протеински јогурт увезен од Република Србија и млеко од една домашна млекарница покажале присуство на афлатоксин над дозволената граница, информираше денеска Цветан Трипуновски, претседател на комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на ...

Бектеши за млекото со афлатоксин: Граѓаните да им веруваат на институциите, а не на политичари кои сакаат само да собираат поени

24Инфо

24 ЧАСА: Во Новаци отворена најголемата фотоволтаична централа на Балканот; Радоичиќ ја „презеде“ одговорноста за нападот во Косово; Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ шири лаги дека има „канцерогено” млеко од Србија

CivilMedia

Бектеши за млекото со афлатоксин: Граѓаните да им веруваат на институциите, а не на политичари кои сакаат само да собираат поени

Press24

Бектеши за млекото со афлатоксин: Граѓаните да им веруваат на институциите, а не на политичари кои сакаат само да собираат поени

Во Центар

Бектеши за млекото со афлатоксин: Граѓаните да им веруваат на институциите, а не на политичари кои сакаат само да собираат поени

Frontline

Бектеши за млекото со афлатоксин: Граѓаните да им веруваат на институциите

Р.С.Европа

4NEWS MakPress Слободен Печат Република Lider МКД Пулс24

И во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1, вели ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 30.09.2023

Агенцијата за храна и ветеринарство на 21 септември оваа година во Македонија дозволила увоз на околу 20 тони трајно млеко од Република Србија, обвинува опозицијата. Од ВМРО-ДПМНЕ во соопштение пишуваат: „ Ни помалку, ни повеќе во млекото пуштено во ...

И во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1, вели ВМРО-ДПМНЕ

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Детектиран афлатоксин во сурово млеко во една од поголемите млекари во Македонија

Фокус

И во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1, вели ВМРО-ДПМНЕ

Точка

И во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1, вели ВМРО-ДПМНЕ

MTM

ВМРО-ДПМНЕ: Во сурово млеко во една од поголемите млекари е детектиран афлатоксин М1

Zoom

Агенцијата за храна и ветеринарство на 21 септември оваа година во Македонија дозволила увоз на околу 20 тони трајно млеко од Република Србија, обвинува опозицијата.

Скопје инфо

Lider Скопје1 Денешен