TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мендух Тачи ги повика сите Албанци да гласаат за СДСМ

Слободен Печат - 10.12.2019

Тачи ја префрлува вината директно врз ДУИ, истакнувајќи дека Зекири не е виновник, туку ДУИ се виновниците. Во интервју за Телевизија Клан, поранешниот претседател на ДПА, Мендух Тачи, изјави дека во последните неколку месеци „кочница претставува ...

(ВИДЕО) Тачи: Последните месеци кочница беа ДУИ со нападите кон различни функционери на СДСМ коишто се Албанци

А1 On - 10.12.2019

Реалноста е ова – последните месеци кочница беа ДУИ со нападите кон различни функционери на СДСМ коишто се Албанци. Беше интересно, како ДУИ не успеа да креира една нова платформа, патриотска за овие избори, обвинувајќи ги високите функционери на ...

Кој со кого на избори!

Слободен Печат - 10.12.2019

Но во политиката не е се како во животот. Некогаш мораш да се здружиш и со ѓаволот за да опстанеш, или да ги спроведеш целите за кои си се нафатил. СДСМ на последните парламентарни избори довербата ја побара од сите граѓани на Македонија што значи и ...

Има ли врска помеѓу затворската казна на Тачи и повикот до Албанците да гласаат „или за ДПА или за СДСМ“?

Курир - 10.12.2019

Претседателот на ДПА Мендух Тачи е повторно актуелен во јавноста со повикот до Албанците од Македонија на престојните парламентарни избори да гласаат или за неговата ДПА или за СДСМ. Имајќи предвид дека неговата ДПА речиси како да е избришана од ...

Груби: „Повикот на Тачи да се гласа за ДПА или за СДСМ, можеби поврзан со судски процеси“

Алсат-М - 09.12.2019

Изјавата на лидерот на ДПА, Мендух Тачи, дека Албанците на наредните избори треба да гласаат или за ДПА или за СДСМ , бидејќи според него, главната битка на изборите на 12 април ќе се води меѓу овие две партии, ДУИ ја коментира како изјава која може ...

Тачи: Албанците да ја гласаат ДПА или СДСМ, a не другите

Курир - 09.12.2019

Згаснаа сомнежите за коалицирање помеѓу Албанците. ДПА, која беше спомнувана за соработка со БЕСА, го негираше тоа. Во многу експонирачка изјава, лидерот на ДПА, Мендух Тачи кажа дека најдобро е Албанците да гласаат за ДПА, а ако не го направат тоа, ...

Мендух Тачи: Албанците да гласаат за ДПА или директно за СДСМ

Слободен Печат - 08.12.2019

Тачи рече дека ДПА не е во коалиција со ниту една албанска партија, бидејќи неколку обиди за да се направи тоа биле ...

Тачи: Албанците да ја гласаат ДПА или СДСМ, a не другите

Вечер Прес - 09.12.2019

Згаснаа сомнежите за коалицирање помеѓу Албанците. ДПА, која беше спомнувана за соработка со БЕСА, го негираше тоа. Во многу експонирачка изјава, пренесува ИНА, лидерот на ДПА, Мендух Тачи кажа дека најдобро е Албанците да гласаат за ДПА, а ако не ...

Мендух Тачи побара Албанците да гласаат за ДПА или за СДСМ

Република - 09.12.2019

Лидерор на ДПА, Мендух Тачи во изјава за агенцијата ИНА нагласува дека за Албанците е најдобро да гласаат за ДПА, а ако не го направат тоа, подобро да ја гласаат директно СДСМ, а не преку другите партии како што се ДУИ, БЕСА кои немаат политичка ...

Тачи побара од Албанците ако не гласаат за ДПА да гласаат за СДСМ

PressingTV - 09.12.2019

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи во изјава за агенцијата ИНА нагласува дека за Албанците е најдобро да гласаат за ДПА, а ако не го направат тоа, подобро да ја гласаат директно СДСМ, а не преку другите партии како што се ДУИ, БЕСА кои немаат политичка ...