TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронашле граната од Прва Светска војна и ја однеле во полициска станица

Телма - 17.05.2024

Неексплодирана граната за која се претпоставува дека е уште од Првата Светска војна вчера напладне била пронајдена и однесена во полициска станица во Берово. Иако постои опасност од активирање при нејзино поместување од местото каде била пронајдена ...

Пронашле неексплодирана граната и ја однеле во полициска станица во Берово

Слободен Печат

Беровчани пронашле граната од Првата светска војна и ја однеле во полициска станица

Локално

ПАНИКА ВО ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО БЕРОВО Пронашол граната од Прва светска војна и им ја однел на полицајците

+инфо - 17.05.2024

Веднаш било преземено од страна на пиротехничар од ДЗС - Берово за негово уништување, појаснуваат од Центарот за управување со кризи (ЦУК). Регионалниот центар за управување со кризи – Штип денеска информира дека вчера во 12.30 часот во полициската ...

Пронашле неексплодирана граната, ја земале и ја однеле во полиција во Берово

ТВ21

Во беровската полиција однесено неексплодирано убојно средство

Сител

Во беровската полиција однесено неексплодирано убојно средство

4NEWS

Пронашле граната, ја однеле во полициска станица во Берово

А1 On

Во беровската полиција однесено неексплодирано убојно средство

Бриф

СЦЕНА КАКО НА ФИЛМ ВО БЕРОВСКАТА ПОЛИЦИЈА: Пронашле граната, па им ја донеле во полициската станица, еве ги деталите и апелот од ЦУК!

Курир

24Инфо Нетпрес Press24 Точка Фактор Вечер Прес MakPress

Пронајдени неексплодирани убојни средства од Првата светска војна

Курир - 16.05.2024

Регионалниот центар за управување со кризи – Битола информира дека вчера, по дојава на граѓани, од атарот на село Канатларци во општина Прилеп, безбедно се подигнати и отстранети една артилериска граната 155мм една мина од монофрлач 75мм и една ...

Неексплодирани убојни средства од Првата светска војна пронајдени во прилепскиот регион

Сител

Неексплодирана рачна бомба, мина и граната пронајдени во Битола

Press24

Неексплодирани убојни средства од Првата светска војна пронајдени во прилепскиот регион

24 Вести

Неексплодирани убојни средства од Првата светска војна пронајдени во прилепскиот регион

24Инфо

Пронајдени неексплодирани убојни средства од Првата светска војна

Нетпрес

Околу Прилеп најдени неексплодирани гранати од Првата светска војна

Независен

Нова ТВ Локално Канал5 Скопје инфо Вечер Прес Телма