TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕБР и интервентната полиција чекаат судска наредба за одземање на видео снимките од кафеаната каде беше спречен влезот ...

Телма - 03.06.2020

Началникот на СВР Скопје, Ристо Ставревски, вечерва информираше дека по примената информација дека пазарната инспекција, која денеска беше спречена да изврши контрола на една кафеана на боемската улица, била и физички нападната, пристигнал пред ...

ЕБР на “Боемска” – се бришат ли видео снимките од надзорните камери во кафеаната каде што наводно бил Мицкоски?

Бриф - 03.06.2020

Припадници на Специјалната единица за брзо распоредување (ЕБР) во МВР ја обиколија кафеаната на улица „Боемска“ во Дебар Маало каде што вечерва по 18.30 часот бил виден лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски како излегол од внатрешноста на ...

ЕБР ја блокирала кафаната на „Боемска улица“, се бараат снимките дали навистина Мицковски бил таму

Пулс24 - 03.06.2020

Вистинска драма владее вечерва во Дебар Маало. Откако инспектори беа спречени да влезат во внатрешност на кафана, за да направат увид дали се почитуваат регулативите за спречување на ширење на КОРОНА ВИРУСОТ, сега улицата е блокирана и од ...

ЕБР интервенира на Боемска по обидот да се избришат снимките на кои се гледа Мицкоски во кафеаната

А1 On - 03.06.2020

Екипи на Единица за брзо распоредување интервенираа во ресторанот каде беше затекнат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. “А1он” дознава дека тие интервенираат бидејќи се бришеле снимки од надзорни камери на кои се гледа дека угостителскиот ...

ЕБР интервенира на Боемска бидејќи се бришеле снимки на кои се гледа Мицкоски

24Инфо - 03.06.2020

Како што пристигнуваат информации единицата за брзо распоредување пристигнала на Боемска и интервенирала во ресторанот каде беше затекнат Христијан Мицкоски. А1он дознава дека ЕБР интервенира бидејќи се бришеле снимки од надзорни камери на кои се ...

ЕБР интервенираа во ресторанот каде бил затекнат Мицкоски бидејќи се бришеле снимките од камерите

Frontline - 03.06.2020

Екипи на Единица за брзо распоредување интервенираа во ресторанот каде беше затекнат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пренесува А1он ...

ЕБР интервенираа во ресторанот каде беше затекнат Мицкоски, се бришеле снимките од камерите

Локално - 03.06.2020

Екипи на Единица за брзо распоредување интервенираа во ресторанот каде беше затекнат лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, пренесува А1он . Тие интервенираат бидејќи се бришеле снимки од надзорни камери на кои се гледа дека угостителскиот ...

ЕБР интервенира на Боемска бидејќи се бришеле снимки на кои се гледа Мицкоски

Centar - 03.06.2020

Како што пристигнуваат информации единицата за брзо распоредување пристигнала на Боемска и интервенирала во ресторанот каде беше затекнат Христијан Мицкоски, објави А1он . А1он дознава дека ЕБР интервенира бидејќи се бришеле снимки од надзорни ...

ЕБР интервенира бидејќи се бришеле снимки на кои се гледа дека Мицкоски бил во кафеаната

iPortal - 03.06.2020

Според последните информации за случката во кафеаната на ул. Боемска, единицата за брзо распоредување пристигнала на Боемска и интервенирала во ресторанот каде беше затекнат Христијан Мицкоски.