TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претставничкиот дом ќе го прати документот за импичмент на Трамп до Сенатот на 25 јануари

Р.С.Европа - 22.01.2021

Спикерката на Претставничкиот дом на САД Ненси Пелоси планира да ги испрати документот за импичмент против поранешниот претседател Доналд Трамп до Сенатот на 25 јануари, со што ќе започне судењето на поранешниот претседател за „поттикнување на бунт“ ...

Во понеделник во Сенатот на САД почнува судењето на Трамп за упадот во Конгресот

Канал5

Следната недела продолжува отповикот на Трамп: Ако биде осуден, нема да може да се кандидира во 2024-та година

Точка

Судењето за отповикување на Доналд Трамп ќе почне в понеделник

Макфакс

Судењето за отповикување на Трамп во понеделник во Сенатот

ТВ21

Републиканците бараат Сенатот да го одложи импичментот на Трамп до февруари

24 Вести

Судењето на Трамп закажано за понеделник: „Ќе биде фер“

Локално

Макфакс Нетпрес 360 степени Локално Вечер 24Инфо MTM Точка

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

Независен - 22.01.2021

САД – Лидерот на републиканците во американскиот Сенат, Мич Меконел, предлага поранешниот претседател Доналд Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување, објави „Политико“, повикувајќи се на два неименувани извора.

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

24Инфо

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

Опсервер

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

А1 On

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

Либертас

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

24 Вести

Мич Меконел предлага Трамп да добие рок од две недели да се подготви за процес за отповикување

Вечер Прес

MakPress