TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамилтон: Верстапен врши одлична работа, но јас не се споредувам со никого

Опсервер - 22.07.2019

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон не обрнува внимание на зборовите на шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер за Макс Верстапен. Хорнер го нарече Холанѓанецот најдобар возач во светот во моментов, со оглед на неговите резултати во изминатите 10 месеци и ...

Ботас: Не ми треба психолог, јас сум Валтери, а не Нико Розберг

Gol.mk - 22.07.2019

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас, нема потреба од психолог кој ќе му помага со разговор пред трките во новата сезона во Формула 1. Ботас истакна дека секој човек е различен и дека не сака психолог, како што претходно имал Нико Розберг.

Шефот на Ферари: Фетел е среќен и мотивиран во Ферари

Локално - 21.07.2019

Шефот на Ферари во Формула 1, Матија Биното е категоричен во своето убедување за целосната посветеност на Себастијан Фетел. Германецот стана предмет на бројни критики по Гран При на Велика Британија, каде предизвика неочекуван инцидент со Макс ...

Хамилтон: Верстапен врши одлична работа, но јас не се споредувам со никого

MakPress - 22.07.2019

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон не обрнува внимание на зборовите на шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер за Макс Верстапен. Хорнер го нарече Холанѓанецот најдобар возач во светот во моментов, со оглед на неговите резултати во изминатите 10 месеци и ...

Биното: Фетел е среќен во Ферари

Денешен - 21.07.2019

Шефот на Ферари во Формула 1, Матија Биното е категоричен во своето убедување за целосната посветеност на Себастијан Фетел. Германецот стана предмет на бројни критики по Гран При на Велика Британија, каде предизвика неочекуван инцидент со Макс ...

Хамилтон: Ферстапен е интересен лик, но јас не се споредувам со никого

Sport 1 - 22.07.2019

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, не обрнува внимание на зборовите на шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер за Макс Ферстапен. Хорнер го нарече Холанѓанецот најдобар возач во светот во моментов, со оглед на неговите резултати во изминатите десет ...

Шефот на Ферари: Фетел е среќен и мотивиран во Ферари

Опсервер - 21.07.2019

Шефот на Ферари во Формула 1, Матија Биното е категоричен во своето убедување за целосната посветеност на Себастијан Фетел. Германецот стана предмет на бројни критики по Гран При на Велика Британија, каде предизвика неочекуван инцидент со Макс ...

Верстапен врши одлична работа

Вечер - 23.07.2019

Пилотот на Мерцедес, Британецот Луис Хамилтон, не обрнува внимание на зборовите на шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер за Макс Верстапен. Хорнер го нарече Холанѓанецот најдобар возач во светот во моментов, со оглед на неговите резултати во изминатите ...

Шефот на Ферари: Фетел е среќен и мотивиран во Ферари

Либертас - 21.07.2019

Шефот на Ферари во Формула 1, Матија Биното е категоричен во своето убедување за целосната посветеност на Себастијан Фетел. Германецот стана предмет на бројни критики по Гран При на Велика Британија, каде предизвика неочекуван инцидент со Макс ...

Шефот на Ферари: Фетел е среќен и мотивиран во Ферари

MakPress - 21.07.2019

Шефот на Ферари во Формула 1, Матија Биното е категоричен во своето убедување за целосната посветеност на Себастијан Фетел. Германецот стана предмет на бројни критики по Гран При на Велика Британија, каде предизвика неочекуван инцидент со Макс ...

Фетел е среќен и мотивиран во Ферари

Вечер - 22.07.2019

Шефот на стручниот штаб на тимот Ферари во Формула 1, Матија Биното е категоричен во своето убедување за целосната посветеност на Себастијан Фетел. Германецот стана предмет на бројни критики по Гран При на Велика Британија, каде предизвика ...