TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алтернатива за утре ја одложи одлуката за влез во Влада

Р.С.Европа - 03.12.2021

Партијата Алтернатива за утре ја одложи седница на Централниот совет на треба да одлучува дали ќе биде дел од Владата. Седницата првично беше планирана за вечерва. Од партијата појаснуваат дека одложувањето се должи на тоа што денес ќе бидат ...

Погребот на 45-те жртви од автобуската несреќа го одложи состанокот на Алтернатива за влез во Владата

Слободен Печат

Алтернатива ќе одлучува за влегување во влада

Алсат-М

Вечерва состанок на ЦО на Алтернатива, се носи конечна одлука за влез во Влада

Zoom

НА АЛТЕРНАТИВА Ѝ ТРЕБА УШТЕ ЕДЕН ДЕН Одложена седницата на Централниот одбор на партијата

+инфо

Одложена утрешната одлука на Алтернатива за влез во Влада

Нова ТВ

Алтернатива за утре ја одложи одлуката за влез во Влада

24 Вести

Република MakPress Бизнис Вести Сител ТВ21 4NEWS 24 Вести Канал5

Алтернатива го одложи состанокот, утре ќе донесат одлука дали ќе се приклучат кон Владата

Локално - 03.12.2021

Заради ситуацијата и пречекот на посмртните останки од загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа во Бугарија закажаниот состанок за денес е презакажан за утре во 18 часот во Тетово, велат за „Локално“ од Алтернатива.

Алтеранатива вечерва ќе донесе конечна одлука дали ќе биде дел од владината коалиција СДСМ-ДУИ

МКД

Алтернатива ќе одлучува за влегување во влада

Р.С.Европа

Утре Алтернатива ќе одлучи дали влегува во Владата, можна е и средба Заев-Гаши

360 степени

Утре можна нова средба Заев - Гаши, се чека одлука на Алтернатива дали ќе влезе во Владата

24 Вести

Ќе има ли до крајот на неделата конечен договор Заев - Гаши?

Сител

Политичкиот брак на Заев и Гаши се сопна на Филипче?!

Вечер Прес

Слободен Печат Телма Канал5 Алсат-М Република Deutsche Welle Фокус Локално

„Алтернатива“ вечерва ќе ја објави дефинитивната одлука за влегување во влада

Фактор - 03.12.2021

Дефинитивната одлука дали Алтернатива ќе биде дел од Владата ќе биде донесена вечерва по седница на највисокото партиско тело – Централен совет. Партиската средба ќе почне денес во 19 часот во седиштето на партијата во Тетово.

Алтернатива утре на централен совет ќе одлучува дали ќе биде дел од Владата

ТВ21

Алтернатива утре на централен совет ќе одлучува дали ќе биде дел од Владата

Слободен Печат

Алтернатива утре ќе донесе дефинитивна одлука дали ќе влезе во Владата или не

Zoom

Алтернатива утре ќе одлучува за влегување во влада

Р.С.Европа

Алтернатива утре на централен совет ќе одлучува дали ќе биде дел од Владата

4NEWS

Алтернатива утре на централен совет ќе одлучува дали ќе биде дел од Владата

Вечер Прес

Либертас 24Инфо Локално Курир Фокус Нетпрес Lider Press24

Напредок во разговорите за влез на Алтернатива во Владата, до крајот на неделава партиски консултации

Бизнис Вести - 02.12.2021

Се очекува до крајот на оваа недела да се остварат потребните консултации во СДСМ и Алтернатива и да се обезбеди потребното усогласување со цел постигнување договор за можна заедничка влада.

Напредок во разговорите за влез на Алтернатива во Владата, до крајот на неделава партиски консултации

24Инфо

Напредок во разговорите за влез на Алтернатива во Владата, до крајот на неделава партиски консултации

Опсервер

Напредок во разговорите за влез на Алтернатива во Владата, до крајот на неделава партиски консултации

Frontline

Напредок во разговорите за влез на Алтернатива во Владата, до крајот на неделава партиски консултации

Нова ТВ

СЕКОЈ ДЕН ВО СЕКОЈ ПОГЛЕД СЕ ПОВЕЌЕ НАПРЕДУВААТ: Заев по третпат му отвори врата на Гаши за влез на Алтернатива во Владата

Денешен

Напредок во разговорите за влез на Алтернатива во Владата, до крајот на неделава партиски консултации

Lider

Канал5 Бриф MakPress