TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ландин: Нашиот триумф кај Вардар во Скопје беше неочекуван

Gol.mk - 30.05.2020

Германскиот бундеслигаш Кил ќе биде учесник на завршницата од Лигата на шампионите како најдобар тим во групата. „Зебрите“ играа двапати со Вардар оваа сезона, а победата во Скопје го изненадила голманот Никлас Ландин.

Пелистер беше само „пробен балон“ за Алиловиќ: Хрватот продолжува со ПИК Сегед

Спортклуб - 30.05.2020

Вицешампионот во Унгарија, тимот на Пик Сегед, ја продолжи соработката со искусниот голман Мирко Алиловиќ до 2023 година. Хрватскиот голман имаше уште една година од договорот и постоеа шпекулации дека може да го напушти Сегед, и да се пресели во ...

Ништо од Пелистер, Алиловиќ останува во Пик Сегед

Екипа - 29.05.2020

Хрватскиот голман Мирко Алиловиќ одлучи да го продолжи договорот со унгарскиот Пик Сегед. Потписот на новиот договор значи дека Алиловиќ отпаѓа од трката за потпис со битолскиот Пелистер. Исксусниот голман се обврза со унгарскиот клуб до 2023 ...

НИШТО ОД Е. ПЕЛИСТЕР: Алиловиќ останува во Пик Сегед до 2023 година

SportMedia - 29.05.2020

Пик Сегед денеска и официјално го продолжи договорот на Мирко Алиловиќ до 2023 година. Хрватскиот голман кој беше на радарот на Е. Пелистер, сепак, се реши да ја прифати понудата на унгарскиот состав и да остане онаму каде е веќе две години.

ПИК Сегед ги чува најдобрите: Мирко Алиловиќ останува до 2023 година!

24 Ракомет - 29.05.2020

Унгарскиот вицепрвак ПИК Сегед откако го продолжи договорот со десниот бек Лука Степанчиќ до 2024 година, договори уште еден играч за понатамошна соработка. Станува збор за голманот Мирко Алиловиќ, кој се обврза да остане во тимот на Хуан Карлос ...

ПИК Сегед го „блиндира“ Алиловиќ до 2023 година

Gol.mk - 29.05.2020

Унгарскиот ракометен вицепрвак ПИК Сегед потпиша нов договор со голманот Мирко Алиловиќ и тој ќе остане во ростерот најмалку до 2023 година. Хрватот имаше договор до 2021 година, но од клубот не оставија ништо на случајноста.

Ништо од Пелистер: Алиловиќ останува во Пик Сегед

Sport 1 - 29.05.2020

Еден од најдобрите хрватски голмани, Мирко Алиловиќ го продолжи договорот со унгарскиот Пик Сегед. Тоа значи дека се отфрлени шпекулациите за негов евентуален трансфер во редовите на Пелистер.