TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боки: Кај мене има уште едно УСБ со сите докази доколку го скршат мојот мобилен

Република - 01.06.2020

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што се активирал „црвениот телефон.

Боки: Kамчев сакаше да ја земе болницата 8 септември, затоа беа кај мене дома со Филипче

Република - 01.06.2020

Бојан Јовановски на денешните завршни зборови ги потврди шпекулациите дека имал чести контакти во неговиот дом со министерот за здравство Венко Филипче во друштво на бизнисменот Орце Камчев.Како што тврди Боки, Камчев бил заинтересиран да ја преземе ...

Боки: Од Камчев не можеш да земеш 50 денари, а не па милион евра

Република - 01.06.2020

Замислете страшниот Орце Камчев се плаши од еден „педер“ како Бојан Јовановски, иронично искоментира Боки на обвинувањата дека го рекетрирал бизнисменот. -И тој ќе ми давал милион евра. Од него не можеш 50 денари а не па еден милион евра.

Вилма му побарала на Боки да и купи чевли од Милано

Република - 01.06.2020

Боки денеска тврдеше дека имал близок однос со обвинителката Вилма Рускоска. Тој раскажа за една нивна ватсап комуникација додека бил во Белград на пат за Милано. Вилма инсистирала да се видат на вечера бидејќи и таа била во Белград но тој и рекол ...

Боки 13: Ако заиграат црвените телефони може да добиеме и драконски казни

360 степени - 01.06.2020

-Постојат две опции. Едната е овој судечки совет да донесе пресуда која ќе се базира исклучително на изведени докази, а докази не видовме. Таквата одлука сигурен сум дека ќе биде ослободителна зашто обвинителката Вилма Русковска не успеа да докаже ...

Боки 13: Заев беше против „Империја“, бидејќи Камчев и Мијалков под контрола имале пратеници кои му требале во ...

Алфа - 01.06.2020

Екс премиерот Зоран Заев бил против случајот „Империја“, сметал дека Јанева нанела голема штета со истиот, бидејќи Мијалков и Камчев имале под контрола пратеници кои му требале за гласање во Собранието, кажа во своите завршни зборови првообвинетиот ...

Боки 13: Не ми е вештачен телефонот бидејќи ќе се види комуникацијата меѓу Мијалков и Заев

ММС - 01.06.2020

Орце Камчев е криминоген, а Зоран Милевски Кичеец е агент провокатор, со овие зборови Бојан Јовановски денеска се обрати во судницата на завршните зборови. За обвинителката Вилма Русковска, Јовановски рече дека завршните зборови биле бледи и цитати ...

Боки 13: Обвинението е политички прогон без докази

Телма - 01.06.2020

Бојан Јовановски, завршниот збор го даде облечен во бело потенцирајки дека е како Тито а рече и дека е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувал во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци го држат во притвор.

Боки 13: Лажно обвинение засновано само на изјавата на Камчев

Р.С.Европа - 01.06.2020

„Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски, познат како Боки 13 во завршниот збор за случајот „Рекет“.

Првата опција е да ме ослободат, втората е “црвениот телефон” да ми пресуди затвор

24Инфо - 01.06.2020

Бојан Јовановски во завршниот збор побара да биде ослободен за Рекет. -Првата опција е врз основа на доказите кои ги нема да донесе Судот ослободителна пресуда. Втора опција е “црвениот телефон” кој значи затвор, но има едно усб кое ќе излезе во ...

Случај „Рекет“ – Завршни зборови на Боки 13

Алсат-М - 01.06.2020

„Рекет“ е театарска претстава за јавноста. Вака Боки 13 кој е првообвинет во овој случај, го доживува процесот против него. Во денешниот завршен збор пред судот, рече дека преку обвинението на Русковска не може да се докаже негова вина.

Камчев може дал пари на трас-трас судиите, кои ги запреа сите истраги на СЈО, на чело со „Империја“, вели Боки 13

Сакам да кажам - 01.06.2020

Во продолжение на завршните зборови во „Рекет”, обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 кажа дека пријавителот Орце Камчев може дал милион евра, ама не на него. „Може дал милион, па и милион ипол евра, но не на мене, Бојан Јовановски.

Јовановски: Тврдењата на обвинителката се цитати од филмови, а не цврсти докази

А1 On - 01.06.2020

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 во завршен збор за случајот „Рекет“.

Боки 13: Имав врска со предметите на СЈО колку што „Ролинг стоунс“ можат да отпеат песна од Гоце Арнаудов

360 степени - 01.06.2020

-Не се плашам дека ќе ме ‘самоубијат’ во кофа ако ја отворам пандонираната кутија, чукна часот, рече Бојан Јовановски – Боки 13 на почетокот на неговите заврши зборови во случајот „Рекет“, каде е обвинет за примање награда за противзаконито влијание ...

Стојам пред вас облечен во бело како Тито, а Вилма ја нема, ги почна завршните зборови Боки 13 во кои рече ќе ја отвора ...

Сакам да кажам - 01.06.2020

Првообвинетиот во „Рекет” Бојан Јовановски во завршни зборови кажа дека ќе ја отвори Пандорината кутија и ќе каже сè околу конструираниот според него политички случај против него и Катица Јанева, па макар и да го самоудават во Шутка во кофа.

Боки инспириран во судница ги преименува делата на Нушиќ: Облечен во бело како Тито стојам пред Вас

+инфо - 01.06.2020

Да беше жив Бранислав Нушиќ ќе се инспирираше од овој судски процес и неговото дело „Госпоѓа министерка“, ќе се викаше „Госпоѓа обвинителка“, делото „Сомнително лице“ ќе беше „Сомнителен сведок“, а делото „Разжалостено семејство“, „Разжалостена ...

Одбраната на Боки: Милионот од Камчев би тежел 18,5 кг, погледнете како Кичееец го носи „луј витонот“

360 степени - 01.06.2020

Одбраната во случајот Рекет утрово започна со давање на своите заврши зборови. Прв во судницата настапи адвокатот Сашко Дукоски кој е бранител на првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13.

Боки: Камчев го снимаше и Заев кому му требаа тројца пратеници под негова контрола

24Инфо - 01.06.2020

Бојан Јовановски во продолжение од денешното рочиште преку фотографии изведени во досегашниот тек од процесот ги дава завршните зборови. Тој меѓу другото рече дека предметот бил исконструиран од Орце Камчев со помош на бугарски служби и дека не е ...

Кичеец ги снимал Мицкоски и Заев

+инфо - 01.06.2020

Првообвинетиот во судскиот процес „Рекет“, Бојан Јовановски речиси еден час пред судскиот совет, а во отсуство на обвинителката Вилма Русковска ги кажува своите завршни зборови на обвинението за перење пари и рекет врз бизнисменот Јордан Камчев.

Боки: Се разбирам во предметите на СЈО ко Ролинг стонс во музиката на Гоце Арнаудов

24Инфо - 01.06.2020

Медиумска хајка и линч е процесот против мене, рече Боки Јовановски во завршните зборови. -Целиот случај е монтиран од Орце Камчев. Требаше да ги прифати судот бомбите во кои Камчев, веројатно под дејство на опијати зборува за крв до колена и бара ...

ЌЕ ЈА ОТВОРАМ „ПАНДОРИНАТА КУТИЈА“: Започна завршниот збор на Боки 13, најави дека ќе каже се што знае иако може да го ...

Курир - 01.06.2020

Постојат мисли и сеќавања кои не смееме да си ги изговориме ниту на самите себеси, вели Бојан Јовановски во својот завршен збор, додавајќи дека пред судот и јавноста овој пат ќе си дозволи овие зборови да ги каже, со што ќе ја отвори „фамозната ...

Боки: Кичеец предизборно се шета со својата паравојска низ Скопје

24Инфо - 01.06.2020

Зошто обвинителката Вилма Русковска денеска не е присутна во судницата, ги праша Бојан Јовановски новинарите пред да почне да ги изнесува завршните зборови и најави дека ќе бара да одржи прес конференција во затворот “Шутка”.

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Курир - 01.06.2020

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал 77“ каде Русковска не знаела што да одговори во врска со тоа кој го пријавил случајот – Камчев или ...

Кичеец е пуштен на слобода со политички договор бидејќи идат избори, порача Боки

Република - 01.06.2020

За време на завршните зборови за случајот „Рекет“ обвинетиот Бојан Јовановски се осврна и на Зоран Милевски Кичеец, кого го нарече сведок-провокатор, кој сега е на слобода. рече Боки. Тој покажа и фотографии на Милевски за кои тврди дека се нови и ...

Боки: Јанева е уценета и искористена од некои политичари, Камчев бараше да се сретне со Вице Заев кој сакал да останам ...

Република - 01.06.2020

Бојан Јовановски истакна дека јавната обвинителка Катица Јанева е уценета и искористена од некои политичари и дека затоа така се однесува во овој случај. Тој откри дека постојат снимки од Камчев со Вице Заев каде што братот на поранешниот премиер ...

Зошто не разликувала што е што: Боки сакаше да ѝ подари „Луј Витон“ марама на Русковска

Република - 01.06.2020

За време на своето завршно обраќање за случајот „Рекет“, обвинетиот Бојан Јовановски извади една „Луј Витон“ марама која, како што рече, е една од ретките кои не му ги заплениле. рече Јовановски.

Боки: Чукна часот, ќе ја отворам пандорината кутија, само нека се обидат да ме удават во кофа вода

Република - 01.06.2020

Не подлегнав на тие што ми велеа да молчам за да добијам подобар третман. Имаше бледи завршни зборови на обвинителката Рускоска која што денеска ја нема. Вака ги започна завшрните зборови Бојан Јовановски.

Дуковски: Камчев тврди дека 700.000 евра биле извадени од банка, а ОЈО никаде нема изводи

24Инфо - 01.06.2020

Адвокатот на Боки 13, Сашо Дуковски го оспори кредибилитетот на сведокот Орце Камчев и укажа дека Судот не може да ја носи пресудата врз основа на неговиот исказ бидејќи тој се претставил како оштетен за да си ја олесни положбата во Империја.

Пола од одеземената гардероба на Боки ја носат низ Скопје, тврди неговиот бранител

Република - 01.06.2020

Адвокатот на Бојан Јовановски тврди дека е прекршена процедурата при одеземањето на неговата гардероба. Според Дукоски, Боки дел од таа гардероба ја имал уште во 2012 година. Тие во судот презентирале 1650 фотографии кога и каде гардеробата е носена.

Рускоска попрво ќе дозволеше да се сруши зградата на Јавното обвинителство отколку да се вештачи телефонот на Боки

Република - 01.06.2020

Адвокатот Сашо Дукоски го запраша судот зошто обвинителството не дозволило во целост да се вештачи мобилниот телефон на Бојан Јовановски за да се види со кого се рљзговарал. Но обвинителката Рускоска попрво би дозволила да се сруши зградата на ...

Дукоски праша: Каде е извештајот дека се подигнувани пари од банка од сметките на семејството Камчеви?

Република - 01.06.2020

Адвокатот Сашо Дукоски пред судот објасни на кој начин се подигнувале пари од сметките на семејството Камчеви кои подоцна наводно му биле давани на Бојан Јовановски. Тој е убеден дека не постои извештај бидејќи воопшто не биле подигнати пари.

Сите видовме Кичеец како седеше со братот на еден истакнат политичар, потсети адвокатот на Боки

Република - 01.06.2020

Адвокатот Сашо Дукоски на денешните завршни зборови потсети на врските кои ги имал Зоран Милески Кичеец со актуелни политичари и оти Обвинителството поминало лесно преку тоа. Тој се надева дека овој факт ќе го земе во предвид при носењето на ...

Торба со еден милион евра би тежела најмалку 22 килограми, Боки не ги зел, вели неговиот адвокат

Република - 01.06.2020

Адвокатот Сашо Дукоски на завршните зборови за случајот „Рекет“ ја раскажа посетата на Боки и Кичеец кај бизнисменот Камчев која е главен докз на Јавното обвинителство. рече Дукоски. Тој рече дека прибавил документ од Европската централна банка за ...

Вака Боки може да се гони и за убиството на Кенеди, вели адвокатот Дуковски за „Рекет“

Република - 01.06.2020

Бранителот на Бојан Јовановски во случајот „Рекет“ во завршните зборови истакна дека има суштествена повреда на законот за кривична постапка и на тоа како Јавното обвинителство го води овој случај.

Дукоски: Сакаат да го осудат Боки со снимка од пет секунди и без никакви докази

Република - 01.06.2020

Незамисливо е во една модерна правна држава да се води ваков процес. Немаше никакви докази и аргументи и јавната обцинителка каже на повисок тон и оти треба да не убеди. Што видовме, праша адвокатот Сашо Дукоски на денешните завршни зборови на ...

(Галерија) Фустаните на Боки 13 и денес се хит по социјалните мрежи

Репортер - 31.05.2020

На социјалните мрежи деновиве повторно се споделуваат стари слики од Бојан Јовановски, познат како Боки 13, а на кои е облечен како жена. Сликите се стари 10 години, од времето кога тој се натпреваруваше во реалното шоу „Фарма“.

Дукоски: Сакаат да го осудат Јовановски со снимка од пет секунди и без никакви докази

Мак. Весник - 01.06.2020

Незамисливо е во една модерна правна држава да се води ваков процес. Немаше никакви докази и аргументи и јавната обцинителка каже на повисок тон и оти треба да не убеди. Што видовме, праша адвокатот Сашо Дукоски на денешните завршни зборови на ...

Дукоски: Каков и да си бодибилдер, еден милион евра не се носат како што ја носел торбата „луј витон“ Кичеец

Фокус - 01.06.2020

На денешното рочиште за случајот „Рекет“, адвокатот на Бојан Јовановски, Сашко Дукоски, ги даде завршните зборови. Тој истакна дека обвинителството дека немало докази. Дукоски рече се шокирал кога видел дека измената е направена во делот за ...

„Одземената гардероба на Боки сега други ја носат низ Скопје“, тврди неговиот адвокат

Курир - 01.06.2020

Адвокатот на Бојан Јовановски тврди дека е прекршена процедурата при одеземањето на неговата гардероба. Според Дукоски, Боки дел од таа гардероба ја имал уште во 2012 година. Тие во судот презентирале 1650 фотографии кога и каде гардеробата е носена.

Дукоски: Сите видовме како Кичеец е во друштво со братот на врвен политичар

Курир - 01.06.2020

Адвокатот Сашо Дукоски на денешните завршни зборови потсети на врските кои ги имал Зоран Милески Кичеец со актуелни политичари и оти Обвинителството поминало лесно преку тоа. Тој се надева дека овој факт ќе го земе во предвид при носењето на ...

Дуковски: Рускоска попрво би дозволила да се руши обвинителството, отколку да се види со кого контактирал Боки

Курир - 01.06.2020

Адвокатот Сашо Дукоски го запраша судот зошто обвинителството не дозволило во целост да се вештачи мобилниот телефон на Бојан Јовановски за да се види со кого се разговарал. -Обвинителката Рускоска попрво би дозволила да се сруши зградата на Јавното ...

Јовановски: Откако Заев јавно ме нарече „педер”, во притвор сум постојано дискриминиран и нарекуван така

Мак. Весник - 01.06.2020

Цело време обвинителката Вилма Русковска, која не дојде на денешните завршни зборови на обвинетите, ја нарекуваше со „обвинителката што сакаше да биде Катица Јанева”. „Како иден лидер на оваа земја морам да внимавам и на Уставот и на законите, а ...

Стојам облечен во бело како Тито, а вие ме држите во притвор, истакна Боки 13

Фокус - 01.06.2020

Не се плашам дека ќе ме ‘самоубијат’ во кофа ако ја отворам пандонираната кутија, чукна часот, рече Бојан Јовановски – Боки 13 на почетокот на неговите заврши зборови во случајот „Рекет“, каде е обвинет за примање награда за противзаконито влијание ...

Боки 13: Не се плашам, ќе ја отворам Пандорината кутија

Нетпрес - 01.06.2020

Постојат мисли и сеќавања кои не смееме да си ги изговориме ниту на самите себеси, вели Бојан Јовановски во својот завршен збор, додавајќи дека пред судот и јавноста овој пат ќе си дозволи овие зборови да ги каже, со што ќе ја отвори „фамозната ...

Рускоска се плеткаше – Заев бил, па Јордан бил…

Нетпрес - 01.06.2020

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13, обвини Бојан Јовановски во завршниот збор за случајот „Рекет“. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал 77“ каде Русковска не знаела што да ...

Јовановски: Кичеец е пуштен во домашен притвор со полититчка агенда

Нетпрес - 01.06.2020

Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета, иако е префрлен во домашен притвор. На фотографиите може да се забележи Кичеец во друштво со еден ...

Боки: Како иден лидер на оваа држава, стојам во бело, како Тито

Либертас - 01.06.2020

Тој почна со цитат од Достоевски, дека мислите кои не се осудуваме да си ги кажеме самите себе, рече дека ќе ги каже пред Судот и ќе ја отвори Пандорината кутија. -Како иден лидер на оваа држава, бидејќи ова не е правен туку политички процес поради ...

Зоран Милески Кичеец ги снимал Мицкоски и Заев

Мак. Весник - 01.06.2020

Првообвинетиот во судскиот процес „Рекет“, Бојан Јовановски речиси еден час пред судскиот совет, а во отсуство на обвинителката Вилма Русковска ги кажува своите завршни зборови на обвинението за перење пари и рекет врз бизнисменот Јордан Камчев.

Боки 13: Кичеец е ослободен од домашен притвор за да спроведува политичка агенда

Press24 - 01.06.2020

Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета, иако е префрлен во домашен притвор. На фотографиите може да се забележи Кичеец во друштво со еден ...