TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

19-годишна девојка со Даунов синдром почина во Ковид центарот во Битола

Телма - 08.04.2021

Почина 19 годишната девојка која вчера со тешка клиничка слика беше хоспиталаизирана во битолскиот КОВИД центар. Станува збор за лице со Даунов синдром и најмладиот пациент кој ја изгуби битката со вирусот во Битола.

Во Битола почина 19-годишна девојка со симптоми на коронавирус

Н.Македонија

Почина 19-годишна девојка со Даунов синдром, со симптоми на Ковид 19, но не е тестирана

ММС

Почина 19-годишна Битолчанка со Даунов синдром, откако во тешка состојба била примена во Ковид-центар

Точка

Почина 19-годишната девојка од Битолско која беше суспектна на ковид

Независен

Почина 19-годишната девојка од Битола, била суспектна на ковид 19

Локално

Почина 19-годишна девојка од Битола која била суспектна на корона вирусот

Фокус

Република Либертас еМагазин 24Инфо MTM

Почина 19-годишната девојка од Битола која беше суспектна но не и тестирана на коронавирус

Сакам да кажам - 08.04.2021

Почина најмладиот пациент во Ковид-центарот во Битола, 19-годишната пациентка од Битолско, која се водеше како суспектна на коронавирус, но не беше тестирана. „Девојчето почина неколку часа по приемот, беше донесена во екстремно тешка состојба, ...

СДК.МК: Почина 19 годишна девојка од Битола која беше суспектна на Ковид-19

ТВ21

Почина 19-годишната девојка од Битола којашто имаше симптоми на коронавирусот, но не беше тестирана

Слободен Печат

Битола во црно: Почина 19 годишната девојка која имаше симптоми на коронавирус

Centar

Трагедија во Битола: Почина намладата 19 годишна пациентка, суспектна на коронавирус

4NEWS

ТРАГЕДИЈА ВО БИТОЛА: Почина 19-годишна девојка, не се знае дали имала коронавирус

Курир

Почина 19-годишната девојка од Битола која имала симптоми на коронавирусот

Press24

Скопје инфо Сител PressingTV Lider Денешен

Бројката на хоспитализирани пациенти се искачи на 134

Тера - 08.04.2021

Во последното деноноќие 23 пациенти биле примени на лекување во Регионалниот ковид центар во Битола, со што бројката на хоспитализирани се искачи на 134 пациенти. Во меѓувреме имаше и 11 испишани пациенти.

Битола со нови 119 позитивни на ковид-19, оздравени 22, починат 1, хоспитализирани 125

Битола Њуз

125 пациенти се лекуваат во Ковид центарот во Битола

Тера