TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снимен моментот кога се сруши зградата во Санкт Петербург: Под рушевините останале многу луѓе...

Точка - 17.02.2019

Како што пренесуваат руските медиуми, од зградата на Универзитетот во Санкт Петербург биле евакуирани над 60 луѓе. За среќа, во рушењето на зградата при факултетот за Информатички технологии при Универзитетот во Санкт Петербург, нема загинати, иако ...

При пропаѓање на покривот се сруши дел од универзитетот во Санкт Петербург

MTM - 16.02.2019

Еден дел од зградата на Универзитетот во Санкт Петербург е уништен, објавија светските агенции. Неколку ката на зградата се срушија. Според руското Министерство за вонредни состојби под остатоците нема луѓе кои се поклопени. Нема повредени и жртви.

Драма во Санкт Петербург: Се сруши таванот на универзитет, 21 лице се под урнатините

Макфакс - 16.02.2019

Во четирикатна зграда во Санкт Петербург се урна таванот од четвртиот до првиот кат, а властите се сомневаат дека под урнатините може да има до дваесет луѓе, наведуваат локалните служби. „На улицата Ломоносова 9, дојде до уривање на таванот од ...

Спасени сите 86 лица во урнатата зграда во Санкт Петербург

Слободен Печат - 16.02.2019

Стресот денес е на врвот на листата на причини за речиси сите форми на емоционална непријатност што директно може да го наруши нашето здравје Зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, притоа сите студенти и ...

Се урна покрив на Универзитет во Санкт Петербург, 21 лице се под урнатините

ТВ21 - 16.02.2019

Во Санкт Петербург се одвива вистинска драма, откако се урна таван од еден Универзитет, а првите информации се дека 21 лице се наоѓаат под урнатините. Во Универзитетот на улицата „Ломоносова“, дојде до уривање од засега непознати причини во ...

Се урна дел од зграда на универзитет во Санкт Петербург, има затрупани луѓе

Локално - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани луѓе, соопштија очевидци и локалните власти. Инцидентот се случи денеска на Универзитетот за информатички технологии, механика и оптика додека се ...

Се урна покрив на Универзитет во Санкт Петербург, 21 лице се под урнатините

4NEWS - 17.02.2019

Во Санкт Петербург се одвива вистинска драма, откако се урна таван од еден Универзитет, а првите информации се дека 21 лице се наоѓаат под урнатините. Во Универзитетот на улицата „Ломоносова“, дојде до уривање од засега непознати причини во ...

Се урна дел од зграда на универзитет во Санкт Петербург, има затрупани луѓе

24Инфо - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани луѓе, соопштија очевидци и локалните власти. Инцидентот се случи денеска на Универзитетот за информатички технологии, механика и оптика додека се ...

Се урна дел од зграда на универзитет во Санкт Петербург, има затрупани луѓе

Вечер - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани луѓе, соопштија очевидци и локалните власти. Инцидентот се случи денеска на Универзитетот за информатички технологии, механика и оптика додека се ...

Се урна дел од зграда на универзитет во Санкт Петербург, има затрупани луѓе

А1 On - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани луѓе, соопштија очевидци и локалните власти. Инцидентот се случи денеска на Универзитетот за информатички технологии, механика и оптика додека се ...

Уривањето на зграда во Санкт Петербург помина без жртви

Н.Македонија - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи.

(Видео) Се урна дел од зграда на универзитет во Санкт Петербург, има затрупани луѓе

1tv - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи. Потврдено е дека 86 лица се безбедно евакуирани и не е пронајдено ...

Се урна дел од зграда на универзитет во Санкт Петербург, има затрупани луѓе

Република - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани луѓе, соопштија очевидци и локалните власти. Инцидентот се случи денеска на Универзитетот за информатички технологии, механика и оптика додека се ...

Се урна дел од зграда на универзитет: Спасени сите студенти и професори

Курир - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи.

Спасени сите 86 лица кои се наоѓале во зградата на универзетот во Санкт Петербург

Вечер - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи.

Спасени сите 86 лица кои се наоѓале во зградата на универзетот во Санкт Петербург

А1 On - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи.

Спасени сите 86 лица во урнатата зграда во Санкт Петербург

Независен - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи.

Се урна дел од зграда на универзитет: Спасени сите студенти и професори

Сител - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи.

Се урна дел од зграда на универзитет во Санкт Петербург, има затрупани луѓе

Опсервер - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани луѓе, соопштија очевидци и локалните власти. Инцидентот се случи денеска на Универзитетот за информатички технологии, механика и оптика додека се ...

Се урна дел од универзитет во Санкт Петербург, спасени сите студенти и професори

Нетпрес - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи.

Се урна дел од зграда на универзитет во Санкт Петербург, има затрупани луѓе

MTM - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани луѓе, соопштија очевидци и локалните власти. Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани ...

Спасени сите 86 лица кои се наоѓале во зградата на универзетот во Санкт Петербург

Опсервер - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи.

(Видео) Се урна дел од зграда на универзитет во Санкт Петербург, има затрупани луѓе

Либертас - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи. Потврдено е дека 86 лица се безбедно евакуирани и не е пронајдено ...

Спасени сите 86 лица кои се наоѓале во зградата на универзетот во Санкт Петербург

Локално - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи.

Спасени сите 86 лица кои се наоѓале во зградата на универзетот во Санкт Петербург

24Инфо - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи.

Санкт Петербург: Од под урнатините на универзитет, извлечени 86 лица

Нова ТВ - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините имаше затрупани луѓе, кои се извлечени, соопштија очевидци и локалните власти. Потврдено е дека 86 лица се безбедно евакуирани и не е пронајдено ниту едно тело ...

Се урна дел од универзитетот во Санкт Петербург, се спасија 86 лица

+инфо - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во рускиот град Санкт Петербург се урна попладнево, но сите студенти и професори кои се наоѓале внатре се безбедно евакуирани, соопштија службите за итни случаи.

Се урна дел од зграда на универзитет во Санкт Петербург, има затрупани луѓе

Курир - 16.02.2019

Дел од зградата на универзитет во Санкт Петербург се урна попладнево, а под урнатините има затрупани луѓе, соопштија очевидци и локалните власти. Инцидентот се случи денеска на Универзитетот за информатички технологии, механика и оптика додека се ...