TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Франција го заостри ставот за датум за преговори со ЕУ

Р.С.Европа - 25.06.2019

Јасно изразените пораки на мнозинството европските политичари за подготвеност на Северна Македонија за почеток на пристапните преговори се во делумна контрадикторност со тврдењето на францускиот амбасадор Кристијан Тимоние дека не треба да се замижи ...

Мрчи Берлин, мрчи Париз… Се намножија „мрчатори“, друже Заев!

+инфо - 25.06.2019

Пораката на францускиот амбасадор Тимоние е жестока, но пријателска. Велеумните аналитичари можеби сега ќе бараат нијанси во ставовите на европските метрополи во поглед на нивната спремност да дозволат ЕУ да почне да преговара со Македонија, но во ...

Тимоние и дозиметарот на Макрон

PressingTV - 25.06.2019

Кристијан Тимоние до сега можеби испраќал пораки во подзавиена форма, им давал поттик на политичарите од власта, што е нормално за секој еден амбасадор, тој треба да има одлични односи со власта, но….

Заев и Тимоние во твитот на денот

Expres - 25.06.2019

„Обичен Александар“ го има твитот на денот, во кој му предлага на премиерот Зоран Заев излезна стратегија по вчерашната шлаканица од францускиот амбасадор Кристијан ...

Тимоние ги извади дипломатските ракавици: Што сте запнале со тој датум, имате многу корупција и проблеми

Република - 24.06.2019

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние ги изјвади дипломатските ракавици, па со прост јазик и со конкретни примери објасни зошто нема датум за Македонија. Тој ги изненади присутните на конференцијата „Како понатаму? Реформите на јавната ...

Амбасадорот Тимоние: Имате многу корупција и проблеми, ќе биде тешко за датум!

Магазин - 24.06.2019

На ова модераторот Васко Попетрески, новинар во ТВ Алсат, му постави прашање на амбасадорот: “Добро ако ние не сме спремни, како тогаш Србија преговара а владее режим на Вучиќ, како Црна Гора преговара кога немало политичка промена на власта 30 ...

Тимоние нема да се грижи за политичките кариери на овдешните политичари

Република - 25.06.2019

Кристијан Тимоние до сега можеби испраќал пораки во подзавиена форма, им давал поттик на политичарите од власта, што е нормално за секој еден амбасадор, тој треба да има одлични односи со власта, но….

Амбасадорот Тимоние: Имате многу корупција и проблеми, ќе биде тешко за датум!

Курир - 24.06.2019

Францускиот амбасадор Тимоние денес предизвика изненадување во “Холидеј Ин“, каде во својот настап индиректно најави дека Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ ниту во октомври.

Тимоние: Имате многу корупција и проблеми, ќе биде тешко за датум!

Нетпрес - 24.06.2019

Францускиот амбасадор во Скопје, Кристијан Тимоние предизвика во понеделникот изненадување на трубината во хотелот „Холидеј Ин“, каде во својот настап индиректно најави дека Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ ниту во октомври.

Тимоние: Што сте запнале за тој датум? Имате многу корупција и проблеми

Фокус - 24.06.2019

Францускиот амбасадор во Скопје, Кристијан Тимоние денеска предизвика изненадување на трубината во хотелот „Холидеј Ин“, каде во својот настап индиректно најави дека Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ ниту во октомври.

Тимоние: Што сте запнале со тој датум, имате многу проблеми

Expres - 24.06.2019

Францускиот амбасадор Тимоние денес предизвика изненадување во “Холидеј Ин“, каде во својот настап индиректно најави дека Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ ниту во октомври.

Тимоние: Што сте запнале за датум за преговори на толку криминал, корупција и проблеми

MakPress - 24.06.2019

Францускиот амбасадор Тимоние денес предизвика изненадување во “Холидеј Ин“, каде во својот настап индиректно најави дека Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ ниту во октомври.

Тимоние: Што сте запнале за тој датум? Имате многу корупција и проблеми!

Скопје1 - 24.06.2019

Францускиот амбасадор во Скопје, Кристијан Тимоние денеска предизвика изненадување на трубината во хотелот „Холидеј Ин“, каде во својот настап индиректно најави дека Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ ниту во октомври.

Тимоние: Имате многу корупција и проблеми, ќе биде тешко за датум!

Точка - 24.06.2019

Францускиот амбасадор во Скопје, Кристијан Тимоние предизвика во понеделникот изненадување на трибината во хотелот „Холидеј Ин“, каде во својот настап индиректно најави дека Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ ниту во октомври.

Тимоние: Блесаво е да барате датум за преговори овој период, нема веќе да се глупираме

PressingTV - 24.06.2019

Што сте запнале со тој датум? Па имате толку многу проблеми. Во Струга градоначалникот се однесува скандалозно, УНЕСКО ќе ви го одземе статусот на Охридско Езеро, имате толку многу корупција, се менуваат директори на школи на дилетантски начин, ...

СТУДЕН ТУШ ОД ТИМОНИЕ: Блесаво е сега да барате датум, еднаш се изглупиравме…!

Денешен - 24.06.2019

-Што сте запнале со тој датум? Па имате толку многу проблеми. Во Струга градоначалникот се однесува скандалозно, УНЕСКО ќе ви го одземе статусот на Охридско Езеро, имате толку многу корупција, се менуваат директори на школи на дилетантски начин, ...

Тимоние: Што сте запнале со тој датум?

+инфо - 25.06.2019

Блесаво е да барате датум за преговори овој период, имате толку многу проблеми, ќе треба уште да работите за да бидете спремни за датум, чудна ми е таа ваша опседнатост со датумот, рече францускиот амбасадор! Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние ...

Величковски: Тимоние ја кажа непријатната вистина, а власта молчи бидејќи ја знае со месеци

PressingTV - 25.06.2019

„Тимоние ја кажал непријатната вистина. Власта премолчала бидејќи ја знае со месеци. Медиа-орбитерите на СДСМ-ДУИ вознемирени, оти со вистината паѓа цела дводецениска нво-медиа-амбасади џес-пломп шема.