TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсенал само до бод во Барнли поради - глупоста на Џака (ВИДЕО)

Sport 1 - 06.03.2021

Швајцарскиот репрезентативец со албанско потекло Гратин Џака скапо го чини лондонски Арсенал откако го глупост му „пресуди“ на својот тим, за да освои само бод на гостувањето кај Барнли (1-1) во 27-то коло во англиската Премиерлига.

ВИДЕО: Барнли ја искористи глупоста на Џака и ремизираше со Арсенал

Gol.mk - 06.03.2021

Барнли и Арсенал одиграа без победник (1-1) на отворањето на 27. коло од Премиер лигата. Вилиан доби шанса од првата минута и ја искористи минутажата за да запише асистенција. Уште во шестата минута „топџиите“ поведоа преку Пјер-Емерик Обамејанг, ...

ВИДЕО: Арсенал повторно само до бод – глупоста на Џака ќе им тежи на навивачите

Спортклуб - 06.03.2021

Арсенал по победата претходното коло против Лестер, која беше извојувана со голема еуфорија (1:3), денеска се сопнаа на гостувањето кај Барнли. Иако во раната фаза поведоа преку Обамејанг во 6-та минута, сепак радоста не им траеше многу.

Арсенал со бод од гостувањето кај Барнли, Џака ја направи глупоста на денот (ВИДЕО)

SportMedia - 06.03.2021

Во првиот натпревар од денешната програма во Премиер лигата, екипите на Барнли и Арсенал одиграа 1:1. Гостите преку Аубумејанг поведоа уште во шестата минута, но Вуд успеа да израмни во последните минути од првиот дел и тоа по грешката на Гранит ...

Арсенал не може да врзе две победи – само реми со Барнли (ВИДЕО)

Екипа - 06.03.2021

Наспроти триумфот од 1-3 во претходното коло против Лестер, фудбалерите на Арсенал не може да врзат две победи во Премиерлигата, ремизирајќи (1-1) на гостувањето против Барнли во 27. коло. „Топчиите“ поведоа уште во 6.

Невидена глупост на Џака: Ниту противникот не веруваше дека ќе добие таква асистенција 🎥

СуперСпорт - 06.03.2021

Фудбалерите на Барнли играат против Арсенал во мечот од 27. коло во Премиерлигата. Арсенал поведе со голот во шестата минута преку Пјер Емерик Обамејанг, но Барнли во финишот на првиот дел израмни на 1-1.

(ВИДЕО) За кого игра Гранит Џака? Швајцарецот му додаде на противничкиот играч и се посрамоти

ММС - 06.03.2021

Од стартот на сезоната 2016/2017, Гранит Џака има направено повеќе грешки кои довеле до примен гол (8) од сите играчи во Премиер Лигата. Овој податок е индикативен и го тера просечниот гледач да го постави прашањето „за кого игра Гранит Џака“? Во ...

ВИДЕО: Неверојатна грешка на Џака- му подари израмнување на Барнли

Дриблинг - 06.03.2021

Имаше најдобра кога притрча во шеснаесетникот на им помогне на своите соиграчи да ја изнесат топката од казнениот простор, но интервенцијата на Гранит Џака се претвори во прав мал пекол и по него и по Арсенал на гостувањето кај Барнли.

Џака со аматерска грешка асистираше за голот на Барнли (видео)

Спортманија - 06.03.2021

Наместо да најде поедноставно решение, фудбалерот на Арсенал го погоди Вуд во градите Барнли и Арсенал засега се неразделни по 45 минути игра и нерешените 1-1 на „Турф Мур“, само поради кардиналната грешка на Гранит Џака.

ВИДЕО: Вуд против Арсенал го даде најлесниот гол во кариерата, „асистент“ му беше Џака

Gol.mk - 06.03.2021

Екипата на Арсенал иако одигра сосема коректни први 45 минути против Барнли , на полувреме замина со егал разултат од 1-1. Обамејанг уште во раната фаза од мечот го отвори резултатот, но пред паузата, Гранит Џака направи катастрофална грешка и ...

Џака изрежира кошмарен потег во својот шеснаесетник, напаѓачот Вуд урнебесно прослави (Видео)

Дерби - 06.03.2021

Арсенал играше далеку подобро од Барнли во првото полувреме и заслужи да води со поголема разлика со оглед на шансите кои ги создаде, но на крајот не го задржа ниту минималното водство на паузата.

Катастрофален потег на Џака: Асистираше на играч од Барнли за Арсенал да прими гол

Спортклуб - 06.03.2021

Арсенал поведе уште во раната фаза од натпреварот против Барнли нагости во 6 минута, но нешто подоцна, сето тоа го уништи Гранит Џака. Барнли успеа да изедначи на 1:1, по катастрофалната реакција на Гранит Џака, или грешката која ја направи.