TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешниот ас на Манчестер Јунјатед се врати во Европа

Gol.mk - 14.01.2022

Искусниот португалски офанзивец, Луис Нани и официјално се врати во Европа., откако во иднина ќе го носи дресот на Венеција во Серија А . Португалецот откако ги договори личните услови, денес стави потпис на договор на една и пол година со тимот кој ...

Луис Нани доаѓа во Серија А

МакФудбал - 14.01.2022

Португалскиот ветеран Луис Нани доаѓа во Италија. Според португалскиот „А Болa“, Нани би можел да игра за Венеција во Серија А во вториот дел од сезоната. Португалецот веќе разговарал со челниците на Венеција за условите.

Луис Нани се сели во Серија А

Спортски - 14.01.2022

Поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Луис Нани денес пристигна во Италија на прегледи и кариерата ќе ја продолжи во Серија А. 35-годишниот Португалец утре треба да го комплетира трансферот во Венеција и ова за него ќе биде враќање во европскиот ...

Враќање на Нани: Португалецот потпиша за клубот од Италија

Sport M - 14.01.2022

Искусниот португалски фудбалер Нани кариерата ја продолжува во Венеција со која потпиша договор до летото 2023 година. Поранешниот играч на Манчестер Јунајтед се враќа во Европа по две и пол години и период поминат во Орландо Сити.

Нани пак во Европа – големо засилување за Венеција!

Макфакс - 14.01.2022

Поранешната ѕвезда на Манчестер јунајтед, Португалецот Нани се врати во европскиот фудбал, откако го засили италијанскиот прволигаш Венеција. 35-годишниот Португалец е второ засилување во зимскиот преоден рок, откако го донесоа младиот француски ...

Трансфер кој изненади многумина: Луис Нани се враќа во Европа

Спортклуб - 14.01.2022

Искусниот Португалец Луис Нани би можел повторно да заигра во Европа. Според португалскиот „А Боле“, Нани би можел да игра за Венеција во Серија А половина сезона. Наводно, Португалецот веќе разговарал со челниците на Венеција за условите.

Поранешна ѕвезда на Манчестер Јунајтед пристигна на лекарски прегледи во Италија

Дерби - 14.01.2022

Амбициозната Венеција се обидува да го засили својот тим, за да може да избори опстанок во Серија А, при што следен на список е поранешната ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Нани. Португалецот веќе пристигнал во Италија за да ги мине лекарските прегледи ...