TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Не ни треба Европа, ако треба да се асимилираме

Канал5 - 02.07.2022

Пред Владата вечерва се одржува протест против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање на преговорите за членство на Македонија во ЕУ... Протестот се уште е во тек, каква е атмосферата и кои се клучните пораки од ...

Мицкоски: Не ни треба Европа ако треба да се асимилираме

Слободен Печат

Мицкоски пред почетокот на собирот пред Владата: Македонскиот идентитет пред и над сѐ (Во живо)

Канал5

Мицкоски пред почетокот на собирот пред Владата: Македонскиот идентитет пред и над сѐ

Канал5

ВО ЖИВО: Изјава на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Република

Мицкоски: Не ни треба Европа ако треба да се асимилираме

Локално

Стефан Богоев со шокантни прашања за Мицкоски: Дали Мицкоски на митингот на ВМРО – ДПМНЕ вечерва ќе ги искоментира овие изјави?

Centar

Фокус Press24 4NEWS Локално Сител ТВ21 Мак. Весник Нетпрес

Мисајловски со порака од сенародниот протест: Македонија пред сè и над сè! (ФОТО)

Курир - 02.07.2022

Во моментов пред владата на Макеоднија се случува сенароден протест под мотото „Ултиматум – НЕ благодарам“ против францускиот предлог и против бугаризацијата на Македонија. Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на својот Фејсбук профил ...

ВО ЖИВО: Сенароден протест пред Влада

Република

Мисајловски со порака од сенародниот протест: Македонија пред сè и над сè!

Република

(ФОТО): Мисајловски со порака од сенародниот протест: Македонија пред сè и над сè!

Lider

Мисајловски: Македонија пред сè и над сè!

Нетпрес

(ВИДЕО) Мицкоски: Јас не сакам да бидам во Европа бидејќи сакам да сум Македонец

А1 On - 02.07.2022

„Овде нема политика, овде има само една партија, тоа е Македонија, и тука се луѓе од сите политички партии, но и оние кои што се неопределени, а кои што изминатото деноноќие дадода голем отпор и на социјалните медиуми јавно, но и во друштво со ...

Мицкоски: Овде има една партија, а тоа е Македонија и таа порачува НЕ за последниот предлог и НЕ за асимилација

Република

Мицкоски: Овде има една партија, а тоа е Македонија и таа порачува НЕ за последниот предлог и НЕ за асимилација

Курир

Мицкоски: Овде има една партија, а тоа е Македонија и таа порачува НЕ за последниот предлог и НЕ за асимилација

Lider

Мицкоски: Овде има една партија, а тоа е Македонија и таа порачува НЕ за последниот предлог и НЕ за асимилација

Опсервер

Мицкоски: На протестот има една партија, а тоа е Македонија и таа порачува НЕ за последниот предлог и НЕ за асимилација

MakPress

ВМРО: Власта ни спрема асимилација; СДСМ: Мицкоски бега од консултации

Алсат-М - 02.07.2022

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека не постои модифицирана верзија на францускиот предлог, туку станува збор за истата верзија одбиена минатата недела, со која наместо отворање на евро-перспектива се овозможува легална рамка за Бугарија да условува со ...

Кузеска: Имаме предлог со чист македонски јазик, Мицкоски само сака да ѝ наштети на државата

Канал5

Кузеска: Деструктивното однесување на Мицкоски во однос на евроинтеграциите и прашањето со Бугарија се коси со секоја логика

Макфакс

(ВИДЕО) Кузеска: Имаме предлог со чист македонски јазик, Мицкоски само сака да и наштети на државата

А1 On

Кузеска: Потонаа во вода сите измислици и лаги за наводна бугаризација

МКД

Кузеска: Македонскиот јазик и идентитет се заштитени со предлогот, потонаа лагите за наводна бугаризација

360 степени

Кузеска: Имаме предлог за чист македонски јазик, Мицкоски сака да и наштети на државата

Zoom

24Инфо Локално Press24 ТВ21 4NEWS

СДСМ: Анти-логика, Мицкоски е против подобар предлог од Резолуцијата на ЕПП што ја прифати

А1 On - 02.07.2022

„Деструктивното однесување на Христијан Мицкоски во однос на евроинтеграциите и прашањето со Бугарија се коси со секоја логика. Мицкоски го одби уште непрочитан предлогот на француското претседателство за отпочнување на преговорите со ЕУ“, соопшти ...

СДСМ: Анти-логика, Мицкоски е против подобар предлог од Резолуцијата на ЕПП што ја прифати

Слободен Печат

СДСМ: Анти-логика, Мицкоски е против подобар предлог од Резолуцијата на ЕПП што ја прифати

Сител

СДСМ: Анти-логика, Мицкоски е против подобар предлог од Резолуцијата на ЕПП што ја прифати

Канал5

СДСМ: Анти-логика, Мицкоски е против подобар предлог од Резолуцијата на ЕПП што ја прифати

Макфакс

Мицкоски го одби уште непрочитан предлогот на француското претседателство, вели СДСМ

Скопје1

Анти-логика, Мицкоски е против подобар предлог од Резолуцијата на ЕПП што ја прифати

24Инфо

Локално Бриф Фокус 4NEWS Нетпрес Press24 Пулс24

Бугарски диктат за Македонија, НЕ благодарам! Голем народен протест пред Влада во 19 часот

Република - 02.07.2022

По добивањето на францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија и најавата на Владата дека ќе тој предлог ќе биде прифатен, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повика на голем народен протест пред зградата на влада, со почеток во 19 ...

Mицкоски: Диктат и ултиматум со кој ја губиме Македонија, да излеземе на сенароден протест

Алфа

ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа предлогот и повика на сенароден протест

Р.С.Европа

(ВИДЕО) За Мицкоски предлогот е неприфатлив: ВМРО-ДПМНЕ утре повика на протест пред Владата

360 степени

Мицкоски оцени дека францускиот предлог ги содржи сите бугарски барања и претставува диктат

Телма

Мицкоски: Не, благодарам за францускиот предлог

Канал5

Мицкоски: Предлогот е ултиматум и бугарски диктат - за таков предлог Не, благодарам!

Сител

Во Центар MakPress Gostivarpress.mk Опсервер МКД Курир ММС Press24

ВМРО-ДПМНЕ го одби модифицираниот предлог – Мицкоски повика на протест

Сител - 01.07.2022

Францускиот предлог е ултиматум и бугарски диктатот. За таков предлог „Не, благодарам“. Ваков беше одговорот на претседателот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски. Рече дека промените помеѓу првиот и вториот предлог се само ...

Мицкоски за францускиот предлог: Не, благодарам

Канал5

ВМРО повика на протести и го отфрли новиот француски предлог

Алсат-М

Мицкоски не го прифаќа францускиот предлог и повикува на протест

Deutsche Welle

Мицкоски: Не, благодарам за францускиот предлог – „во него се ставени сите бугарски барања што значи целосна бугаризација“

ТВ21

Мицкоски не го прифаќа францускиот предлог, повика на протест утревечер пред Владата

Сакам да кажам

Мицкоски: Одобрување на ваква рамка значи или во ЕУ бугаризирани или секогаш да останеме надвор од ЕУ

Сител

Р.С.Европа Слободен Печат А1 On +инфо Фокус ТВ21 Алсат-М Мета