TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претседателот на Уставниот суд Мурати се сретна со рускиот амбасадор Баздникин

Опсервер - 22.01.2021

Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати денеска оствари работна средба со амбасадорот на Руската Федерација во земјава Сергеј Баздникин. На средбата, како што соопшти Уставниот суд, на амбасадорот Баздникин му беше презентирана уставната положба ...

Претседателот на Уставниот суд Мурати се сретна со рускиот амбасадор Баздникин

Канал5 - 22.01.2021

Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати денеска оствари работна средба со амбасадорот на Руската Федерација во земјава Сергеј Баздникин. На средбата, како што соопшти Уставниот суд, на амбасадорот Баздникин му беше презентирана уставната положба ...

Претседателот на Уставниот суд Мурати се сретна со рускиот амбасадор Баздникин

24Инфо - 22.01.2021

Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати денеска оствари работна средба со амбасадорот на Руската Федерација во земјава Сергеј Баздникин. На средбата, како што соопшти Уставниот суд, на амбасадорот Баздникин му беше презентирана уставната положба ...