TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тепачка на стадионот во Волково, фудбалери од Коњари истепаа играч на ФК Волково

Сител - 15.04.2019

Вчера во 18.10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во с.Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, лицата Е.Ќ.(51), И.Ќ.(48), Ќ.Ф.(33), А.Ќ.(20) и Б.А.

Во полиција приведени петмина фудбалери на „Братство“ од Коњари

Макфакс - 15.04.2019

Во скопската полиција во попладневните часови на 14 април било пројавено насилство кое се случило по завршувањето на натпревар на фудбалскиот стадион во село Волково. Како што информираат од МВР, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК ...

После фудбалски натпревар, се истепале играчи на две екипи во Волково

Фокус - 15.04.2019

Вчера попладне во Волково дошло до физичка пресметка помеѓу фудбалери на две екипи, пренесува МВР. „На 14.04.2019 година во 18.10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во с.Волково, по завршување на фудбалскиот ...

Групна тепачка на фудбалери по завршување на фудбалски меч во Скопје- интервенирала полицијата по што следувало и ...

Курир - 15.04.2019

На 14.04.2019 година во 18.10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во село Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, лицата Е.Ќ.(51), И.Ќ.(48), Ќ.Ф.

Во полиција приведени петмина фудбалери на „Братство“ од Коњари

24Инфо - 15.04.2019

Во скопската полиција во попладневните часови на 14 април било пројавено насилство кое се случило по завршувањето на натпревар на фудбалскиот стадион во село Волково. Како што информираат од МВР, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК ...

ИНЦИДЕНТ ВО ВОЛКОВО: Тепачка меѓу фудбалери на Волково и Братство, на крај завршија во полициска станица

SportMedia - 15.04.2019

Инцидент се случил на третолигашки натпревар помеѓу Волково и Братство, по кој се степале играчите на двата тима, а морала да реагира и полицијата. На крај неколку фудбалери завршиле во полициска станица во Ѓорче Петров.

Во полиција приведени петмина фудбалери на „Братство“ од Коњари

Centar - 15.04.2019

Во скопската полиција во попладневните часови на 14 април било пројавено насилство што се случило по завршувањето на натпревар на фудбалскиот стадион во село Волково. Како што информираат од МВР, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК ...

СКАНДАЛ: Полицијата апсеше фудбалери во станица – се испотепале по мечот во Волково

Спортклуб - 15.04.2019

Мечот од Третата лига Север помеѓу Волково 1964 и Братство Влазними кој заврши со 3-1 имал и трето полувреме за што информираа од МВР. На 14.04.2019 година во 18.10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во ...

Драма на стадионот во Волково: Фудбалери тепале противнички играч и им се „пуштиле“ на полицајците

еМагазин - 15.04.2019

На 14.04.2019 година во 18.10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во с.Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, лицата Е.Ќ.(51), И.Ќ.(48), Ќ.Ф.(33), А.Ќ.

Фудбалери на ФК Братство на гости нападнале фудбалер на ФК Волково

+инфо - 15.04.2019

На фудбалскиот стадион на ФК Волково во село Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, лицата Е.Ќ.(51), И.Ќ.(48), Ќ.Ф.(33), А.Ќ.(20) и Б.А.

Тепачка по фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари

Скопје1 - 15.04.2019

На 14.04.2019 година во 18.10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во с.Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, лицата Е.Ќ.(51), И.Ќ.(48), Ќ.Ф.(33), А.Ќ.

Групна тепачка по завршување на фудбалски натпревар во скопско

МКД - 15.04.2019

Вчера во 18.10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во с.Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, лицата Е.Ќ.(51), И.Ќ.(48), Ќ.Ф.(33), А.Ќ.(20) и Б.А.

Пет фудбалери завршиле во станица по мечот ФК Волково – ФК Братство од Коњари

Република - 15.04.2019

Вчера попладне во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во с. Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, лицата Е.Ќ. (51), И.Ќ. (48), Ќ.Ф. (33), А.Ќ. (20) и Б.А.

Тепачка после фудбалски натпревар, фудбалер на ФК Волково добил ќотек

MakPress - 16.04.2019

Вчера во 18.10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во с.Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, лицата Е.Ќ.(51), И.Ќ.(48), Ќ.Ф.(33), А.Ќ.(20) и Б.А.

По фудбалски натпревар, повеќемина приведени во ПС Ѓорче Петров

Опсервер - 16.04.2019

На 14.04.2019 година во 18.10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на фудбалскиот стадион на ФК Волково во с.Волково, по завршување на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК Волково 1964 и ФК Братство од Коњари, лицата Е.Ќ.(51), И.Ќ.(48), Ќ.Ф.(33), А.Ќ.