TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен 24 годишник откако со возило удрил полициски службеник

Сител - 11.06.2021

На 10.06.2021 околу 15.00 часот на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода М.Б.(24) од Скопје, затоа што не почитувал дадена наредба и со патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, ...

Скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар

Press24 - 11.06.2021

Дваесет и четиригодишен скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар. Според информациите на МВР, вчера на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници го привеле М.Б.

Прегазен полицаец кај Бит Пазар

24Инфо - 11.06.2021

Дваесет и четиригодишен скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар. Според информациите на МВР, вчера на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници го привеле М.Б.

Со автомобил удрил полицаец на Бит Пазар

Скопско Ехо - 11.06.2021

Дваесет и четиригодишен скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар. Според информациите на МВР, вчера на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници го привеле М.Б.

Скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар

Н.Македонија - 11.06.2021

Дваесет и четиригодишен скопјанец со автомобил удрил во полицаец кај Бит Пазар. Според информациите на МВР, вчера на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници го привеле М.Б.

Со мерцедес згазил полицаец – приведен 24-годишен скопјанец

ММС - 11.06.2021

Вчера околу 15.00 часот на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода М.Б.(24) од Скопје, затоа што не почитувал дадена наредба и со патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, удрил ...

Скопјанец намерно удрил полицаец со кола

Скопје инфо - 11.06.2021

На 10.06.2021 околу 15.00 часот на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода М.Б.(24) од Скопје, затоа што не почитувал дадена наредба и со патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, ...

Mлад скопјанец со „Мерцедес“ удрил сообраќаец, сакал да бега од полициската контрола

Либертас - 11.06.2021

Вчера попладне во Скопје се случил инцидент во кој млад возач на „Мерцедес“ се обидел да побегне од сообраќајците кои го запреле и притоа удрил и повредил полицаец, соопшти МВР. „На 10.06.2021 околу 15.00 часот на бул.

Скопјанец со „мерцедес“ удрил полицаец

Курир - 11.06.2021

Вчера околу 15.00 часот на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници го лишиле од слобода М.Б.(24) од Скопје, затоа што не почитувал дадена наредба и со патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, удрил ...