TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДИК усвои три приговори на ВМРО-ДПМНЕ, прегласување ќе има во Охрид и во Крушево

360 степени - 13.05.2024

Прегласување ќе има на избирачкото место 1272 во општина Охрид, како и на избирачките места 1194 и 1202 во Крушево Државната изборна комисија на денешната седница го прифати приговорот во врска со парламентарните избори на коалицијата „Твоја ...

ЌЕ СЕ ПРЕГЛАСУВА ВО ОХРИД И ВО КРУШЕВО ДИК усвои приговори за уште 3 избирачки места

+инфо

ДИК прифати приговор на коалицијата „Вреди“: Ќе има прегласување на едно избирачко место во Желино

360 степени

ДИК одлучи да има прегласување во Желино

Канал5

Каде ќе се прегласува на парламентарните избори – ДИК одлучува за приговорите

Телма

ДИК прифати приговор на коалицијата „Вреди“, ќе има прегласување во Желино

4NEWS

ДИК одлучува за поднесените приговори од парламентарните избори

Канал5

Скопје1 Lider Телма Во Центар Независен Денешен Антропол 24Инфо

ДИК прифати приговор на коалицијата „Влен“ за избирачкото место во Желино

Либертас - 13.05.2024

– Државната изборна комисија (ДИК) денеска почна со разгледувањето на 27 приговори поднесени од политичките партии по одржувањето на парламентарните избори на 8 мај. Досега ДИК од поднесените приговори од коалицијата „Влен“ еден прифати, а еден ...

ДИК прифати приговор на ,,Влен“ за избирачкото место во Желино

Скопје1

ДИК решава за поднесените приговори од парламентарните избори

24 Вести

ДИК прифати приговор на ВРЕДИ за избирачко место во Желино

Алсат-М

ДИК прифати еден и одби еден приговор на коалицијата „Влен“

24Инфо

Тензична седница на Државната изборна комисија, прифатен приговор на „Влен“ за избирачко место во Желино

MakPress

ДИК прифати приговор на коалицијата „Влен“ за избирачкото место во Желино

А1 On

Бриф Локално 365 Курир Слободен Печат ТВ21 Zoom Press24

„Европски фронт“ обвини дека има обид за изборен инженеринг за да им се одземат два пратенички мандата

24 Вести - 13.05.2024

„Европскиот фронт“ предводен од ДУИ попладнево обвини дека поднесените приговори до Државната изборна комисија (ДИК) од други политички партии и коалиции за нерегуларности на парламентарните избори на неколку избирачки места во петтата и шестата ...

ДИК ќе одлучува по однос на пристигнатите приговори од парламентарните избори

Алсат-М

(Во живо) Седница на ДИК за пристигнатите приговори

Независен

ДИК ќе одлучува по однос на пристигнатите приговори од парламентарните избори

CivilMedia

ДИК ќе одлучува по однос на пристигнатите приговори од парламентарните избори

4NEWS

ДИК ќе одлучува по однос на приговорите од парламентарните избори

Курир

ДИК ќе одлучува по однос на пристигнатите приговори од парламентарните избори

OhridNews

Press24 МКД 24 Вести Сител Слободен Печат Zoom Бриф ТВ21

„Европскиот фронт“ обвинува за обид преку ДИК да му бидат одземени еден до два пратенички мандати

А1 On - 13.05.2024

Коалицијата „Европски фронт“ предводена од ДУИ денеска на прес-конференција обвини дека македонските политички партии во координација со коалицијата „Влен“ сакаат преку ДИК да му одземат еден до два пратенички мандата на „Европскиот фронт“.

Реџепи Зејд од „Европскиот фронт“ обвини дека ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ вршат притисоци во ДИК за да им одземат пратеници

Локално

Европскиот фронт обвини дека македонските политички партии и Вреди им земаат мандати

МКД

„Европскиот фронт“ и ДУИ обвинуваат за обид преку ДИК да им бидат одземени пратенички мандати

365

„Европскиот фронт“ обвинува за обид преку ДИК да му бидат одземени еден до два пратенички мандати

Zoom

„Европскиот фронт“ обвинува за обид преку ДИК да му бидат одземени еден до два пратенички мандати

Либертас

„Европскиот фронт“ обвинува за обид преку ДИК да му бидат одземени еден до два пратенички мандати

Press24

Фокус Слободен Печат Н.Македонија 360 степени +инфо MakPress Нетпрес Сител