TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачки: Наркобосови кои добиле македонски пасош од властите се возеле со службени возила во придружба на високи ...

Курир - 07.04.2021

Во вечерашното издание на емисија “Филибастер” на Радио Лидер гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки кој се осврна на лошите владини политики, како и за лошата ситуација во однос на безбедносниот систем во Република ...

Ковачки: Издавањето пасоши на мафијаши и криминалци е црна дамка врз државата

Lider

Ковачки: Не може службеници да издаваат патни исправи, а притоа да не знае врвот

Lider

Ковачки: Мафијаши кои добиле македонски пасош се возеле во службени возила заедно со функционери

+инфо

Ковачки: Наркобосови кои добиле македонски пасош се возеле со службени возила заедно со функционери

Press24

Ковачки: Не може службеници да издаваат патни исправи, а притоа да не знае врвот

Мак. Весник

Ковачки: Мафијаши кои добиле македонски пасош се возеле во службени возила заедно со функционери

Нетпрес

Курир 24Инфо Опсервер Опсервер Република Press24

Ленка: Министерот Спасовски нека прочешла кои функционери од власта се сликале со нарко-босови!

Антропол - 07.04.2021

Од Движењето за социјална правда „Ленка” реагираа во однос на најновиот скандал дека македонски пасоши биле делени на нарко-босови. Од Ленка објавија дека со турскиот криминалец Седат Пекер биле сликани и градоначалникот на Маврово и Ростуше – Медат ...

Седат Пекер во Македонија со полициска придружба во владина делегација и со пуштени флешери

Република

Власта го третирала Седат Пекер како ВИП гостин со полциска придружба и ротациони светла (ВИДЕО)

PressingTV

Ленка: Министерот Спасовски нека прочешла кои функционери од власта се сликале со нарко-босови!

Република

ВИДЕО: Седат Пекер во Македонија со полициска придружба во владина делегација и со пуштени флешери

Курир

(ВИДЕО) Седат Пекер како ВИП гостин во Македонија со владина делегација и полициска придружба

Lider

(ВИДЕО) Седат Пекер се вози низ Македонија со полициска придружба

Нетпрес

Lider 365 Алсат-М Алфа Курир Република Lider

Афера ,,Мафија‘‘: Кој саботирал, а кој ловел криминалци?

Сител - 07.04.2021

Само 4 месеци откако го добил лажниот македонски пасош, црногорскиот атентатор Стефан Ѓукиќ е уапсен од украинската полиција откако во Киев среде бел ден се обидел да изврши атентат врз Радоје Звицер, предводник на криминален црногорски клан.

Ова е моментот на пукањето врз украинскиот водач на „Кавачкиот клан“ – пука мафијашот на кого МВР му издало македонски пасош (ВИДЕО)

Курир

(ВИДЕО) Мафијашот со македонски пасош пука врз украинскиот водач на Кавачкиот клан

Денешен

Ова е атентаторот на Кавачкиот клан кој има македонски пасош (ФОТО)

PressingTV

Пасоши за мафијаши: Осомничените купувале скапи возила и недвижности

Deutsche Welle

Пасоши за мафијаши: Осомничените купувале скапи возила и недвижности

Либертас

Ликвидаторот на Кавачкиот клан Стефан Ѓукиќ имал македонски пасош на име Георги Каче

Република

Lider PressingTV

Кои се луѓето кои добиле фалсификувани македонски пасоши?

Нова ТВ - 07.04.2021

По успешната акција на МВР во партнерска соработка со Канцеларијата за истраги на американската амбасада и Интерпол околу организираното издавање на 214 македонски патни исправи со лажен идентитет уапсени се 9 полицајци инволвирани во криминалните ...

ПО ГОДИНА ДЕНА ПАДНА МАФИЈА: Што пишуваат српските медиуми за акцијата на МВР

Фактор

Кои се озлогласените криминални водачи вплеткани во аферата „Мафија“?

Н.Македонија

Уапсени вработени во МВР: Над 200 криминалци добиле македонски пасоши

Локално

Мицкоски бара одговорност од власта за аферата „Мафија“

Сител

Мицкоски вели дека да не беше брифингот на ВМРО-ДПМНЕ власта ќе останела во зимски сон, Спасовски со контра реплика

Lider

МВР: Уапсени се десетина полициски службеници за фалсификување лични документи

360 степени

Телма Фокус МКД Канал5 Алфа Р.С.Европа Слободен Печат Вечер Прес

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Заев се на врвот на аферата „Мафија"

Канал5 - 07.04.2021

Спасовски и Заев се на врвот на аферата „Мафија", тие овозможиле логистика за нарко - босови, а одговорноста ја префрлија на обични службеници Спасовски и Заев ја потценуваат интелигенцијата на народот и мислат дека ќе му продадат приказна, дека ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека власта е на врвот на аферата „Мафија“

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Заев овозможиле логистика за нарко-босови, а одговорноста ја префрлија на обични службеници

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Заев се на врвот на аферата „Мафија“, а одговорноста ја префрлија на обичните службеници

Слободен Печат

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Заев се на врвот на аферата „Мафија“, одговорноста ја префрлија на обични службеници

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Заев овозможиле логистика за нарко-босови, а одговорноста ја префрлаат на обични службеници

МКД

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Заев се на врвот на аферата „Мафија“

Алфа

Press24 +инфо Либертас Centar Денешен Нетпрес Lider MTM

Мицкоски: Акцијата “Мафија” ја започна Наќе Чулев

Фокус - 06.04.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека денешната акција на МВР всушност ја започнал Наќе Чулев. -Од МВР велат дека акцијата против мафијата започнала уште пред една година, иако ваков пасош бил издаден пред цели 4 години.

Мицкоски: Требаше ВМРО-ДПМНЕ да одржи брифинг за да има акција – „Ако имаме обвинителство, сега треба да се одважи и да реагира“

ТВ21

Мицкоски: Власта е фатена жива во мафијашки скандал, кој бос вади пасош кај обичен службеник без знаење на водството

Вечер Прес

Мицкоски: Кој е тој мафијашки бос кој вади пасош кај обичен службеник во МВР?

+инфо

Кој е тој мафијашки бос кој вади пасош кај обичен службеник во МВР, прашува Мицкоски

Нетпрес

Мицкоски: Кој е тој службеник кој на мафијашки бос самоволно ќе му издаде фалц пасош?

MakPress

Мицкоски: Кој е тој мафијашки бос кој вади пасош кај обичен службеник во МВР?

Мак. Весник

Lider Курир Expres