TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Симон Кјаер доби награда за добрите игри во Милан

Gol.mk - 28.10.2021

Фудбалскиот клуб Милан соопшти дека ја продолжи соработка со данскиот дефанзивец Симон Кјаер. Капитенот на Данска доби награда за одличните игри во изминатиот период. Стави потпис на нов четиригодишен договор и уште долго време се обврза да игра на ...

Добри вести за „росонерите“: Кјаер потпиша нов договор со Милан

Дерби - 27.10.2021

Италијанскиот вицешампион Милан ја продолжи соработката со еден од најважните играчи во одбраната Симон Кјаер. Данецот пристигна во Милано во јануари 2020 година и веднаш се наметна со своите настапи, посветеност и денеска дефанзивната на ...

Официјално: Кјаер во Милан до 2024 година

Спортски - 27.10.2021

Тоа што се најавуваше изминатите денови доби официјална потврда, Симон Кјаер стави потпис на нов договор со Милан до 2024 година. 32 годишниот дефанзивец игра одлично и е еден од најважните фудбалери во тимот, па Милан сакаше да го задржи бидејќи ...

Кјаер го продолжи договорот со Милан

Курир - 27.10.2021

Италијанскиот фудбалски вицешампион Милан ја продолжи соработката со еден од најважните играчи во одбраната Симон Кјаер. Данецот пристигна во Милано во јануари 2020 година и веднаш се наметна со своите настапи, посветеност и денеска дефанзивната на ...

Нов договор за Кјаер во Милан

Sport M - 27.10.2021

Данскиот дефанзивец Симон Кјаер го продолжи договорот со Милан до 2024 година. Искусниот стопер (32) од минатата година е член на Росонерите. Тој имаше договор до следното лето, но клубот реши да му понуди продолжување на соработката.

ФОТО: Омилениот на навивачите останува, Кјер потпиша нов договор со Милан

Дриблинг - 27.10.2021

Централниот дефанзивец на Милан, Симон Кјаер стави потпис на нов договор со Милан до јуни 2024 година. Данецот пристигна во Милано во јануари 2020 и се покажа како висинско засилување. Досега за Милан одигра 66 натпревари и постигна еден гол.

Кјаер ја продолжи соработката со Милан

24Фудбал - 27.10.2021

Данецот е еден од кандидатите за освојување на Златната топка како награда за неговата улога во спасувањето на животот на Кристијан Ериксен за време на Европското првенство. 32 годишниот дефанзивец на италијанскиот прволигаш Милан, Симон Кјаер го ...

„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Милан не бил толку добар 66 години

Екипа - 27.10.2021

Милан синоќа славеше со минимални 1-0 на домашен терен во 10. коло од новата сезона во Серија А. Победничкиот погодок го постигна, Французинот Оливие Жиру. Ова за „росонерите“ беше деветта победа во десеттиот меч сезонава во калчолигата, а ремизираа ...

Кјаер го продолжи договорот со Милан

Zoom - 28.10.2021

Италијанскиот фудбалски вицешампион Милан ја продолжи соработката со еден од најважните играчи во одбраната Симон Кјаер. Данецот пристигна во Милано во јануари 2020 година и веднаш се наметна со своите настапи, посветеност и денеска дефанзивната на ...

Ова е најдобриот старт на Милан од 1954 година

МКД - 27.10.2021

Милан синоќа дојде до уште еден триумф во Серија А откако со 1-0 го победи Торино на Сан Сиро, росонерите сега се осамени на врвот, така ќе биде барем до утре кога Наполи игра со Болоња. По десет одиграни натпревари Милан има девет победи и едно ...

Ваков Милан не се памети цели 67 години, Пиоли посебно издвои два квалитети

Точка - 27.10.2021

Стефано Пиоли може да биде горд на она што го остварија неговите играчи во првите 10 кола во новата натпреварувачка сезона во Серија А, во кои повторија едно достигнување кое датира од далечната 1954-та година.

Милан чекори кон титулата, ваков старт немал во последните 67 години!

СуперСпорт - 27.10.2021

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли треба да биде задоволен од играта на неговите фудбалери во првите 10 кола од новата сезона во Серија А, зашто тие го повторија успехот од 1954 година. Милан за првпат по 67 години запиша девет победи во првите 10 ...

Јуриќ: Го доминиравме Милан на Сан Сиро

24Фудбал - 27.10.2021

Тренерот на Торино, Иван Јуриќ е задоволен од изданието на неговиот тим против Милан, но не и од резултатот. Торино се покажа во одлично издание против Милан кој благодарение на гол на Жиру дојде до трите бода.