TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најпопуларниот јутјубер ќе се кандидира за претседател на САД

Кајгана - 26.11.2022

Најпопуларниот јутјубер во светот, MrBeast, чие вистинско име е Џими Доналдсон, во неодамнешно гостување на TMG откри дека планира да се кандидира за претседател на САД. MrBeast не прецизираше кога точно ќе се кандидира, но објасни како ќе изгледа ...

На 18 години мајка му го исфрлила од дома, сега е милионер со 112 милиони следбеници на Јутјуб

Канал5 - 25.11.2022

Џими Доналдсон, попознат како MrBeast, е најследен Јутјубер со 112 милиони следбеници на таа платформа, со што го престигна Феликс Кјелберг, попознат како PewDiePie, кој има еден милион следбеници помалку.

(ВИДЕО) Најпопуларниот јутјубер ќе се кандидира за претседател на САД- вака би ги ‘средил’ проблемите

Во Центар - 26.11.2022

Најпопуларниот јутјубер во светот, MrBeast, чие вистинско име е Џими Доналдсон, во неодамнешно гостување на TMG откри дека планира да се кандидира за претседател на САД. MrBeast не прецизираше кога точно ќе се кандидира, но објасни како ќе изгледа ...