TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колку ќе заработевте ако инвестиравте во биткоин на почетокот?

Факултети - 21.11.2023

Биткоинот неодамна го прослави 15. роденден, а некои среќници имаат причина за славење. Од неговото прво излегување на берзата, вредноста на овој токен се зголеми за неверојатни 3.449.989.839 отсто.

Виена го воведува првиот културен токен во светот

Иновативност - 19.11.2023

Виена ја стартува втората фаза од дигиталниот истражувачки проект со културен токен, кој поттикнува еколошко однесување во секојдневниот живот и ги наградува со бесплатни културни настани.