TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев и Црвенковски: примирје по бурата

Утрински - 22.05.2014

Десетина дена по Конгресот на партијата, кој мина во знакот на новиот внатрепартиски судир во дворот на левицата, лидерот на СДСМ Зоран Заев и поранешниот претседател Бранко Црвенковски испратија ...

Заев во четири очи со Црвенковски

Вест - 22.05.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, на негово барање, се сретнал со поранешниот претседател на партијата Бранко Црвенковски, во кабинетот кој му е доделен од државата како на поранешен претседател на ...

Заев за свое мислење и став кај Црвенковски

Република - 22.05.2014

Како што е редот, откако се одглуми сила и надмоќ, во наводниот судар меѓу Црвенковски и Заев, денеска вториот повторно на средба со вечниот лидер на македонската опозиција.

Средба Заев – Црвенковски – инструкции како да се дејствува понатаму

Република - 22.05.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со поранешниот претседател на партијата Бранко Црвенковски. На средбата, како што информира партијата, била разгледана демократската дебата пред, за време ...

Средба Заев- Црвенковски- инструкции како да се делува понатаму

Курир - 22.05.2014

СДСМ информираше дека денеска се одржала средба помеѓу претседателот на партијата Зоран Заев и поранешниот претседател на СДСМ Бранко Црвенковски на која била разгледана, како што велат од партијата, ...

Заев-Црвенковски: Постои едно зло што и нанесува штета на државата – Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 22.05.2014

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ Зоран Заев и поранешниот претседател на СДСМ и поранешен претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски.

Црвенковски се појави во СДСМ кај својот иснтрумент наречен Заев

Нетпрес - 22.05.2014

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз, Зоран Заев денеска се сретнал со неговиот претходник, Бранко Црвенковски во обид да се демонстира дека во партијата нема поделби.

Средба на Заев со поранешниот лидер на партијата Црвенковски

Канал5 - 22.05.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со поранешниот претседател на партијата Бранко Црвенковски. На средбата, како што информира партијата, била разгледана демократската дебата пред, за време ...

Средба Заев – Црвенковски- инструкции како да се делува понатаму

Вистина.мк - 22.05.2014

СДСМ информираше дека денеска се одржала средба помеѓу претседателот на партијата Зоран Заев и поранешниот претседател на СДСМ Бранко Црвенковски на која била разгледана, како што велат од партијата, ...

Заев и Црвенковски: Постои едно зло, а тоа е Груевски

+инфо - 22.05.2014

На СДСМ ѝ е потребно единство и внатрешна кохезија на сите загрижени за состојбите во Република Македонија, заклучија на денешната средба актуелниот лидер на СДСМ Зоран Заев и поранешниот претседател ...

Средба на Заев-Црвенковски: Потребно е единство и внатрешна кохезија

Н.Македонија - 22.05.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со поранешниот претседател на партијата Бранко Црвенковски На средбата, како што информира партијата, била разгледана демократската дебата пред, за време ...

СЕ СРЕТНАА: Бранко и Заев - Нема непријатели внатре во СДСМ, постои едно зло што и нанесува штета на државата, а тоа се ...

Sky - 22.05.2014

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ Зоран Заев и поранешниот претседател на СДСМ и поранешен претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски.

Средба на Заев со поранешниот лидер на партијата Црвенковски

24 Вести - 22.05.2014

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со поранешниот претседател на партијата Бранко Црвенковски. На средбата, како што информира партијата, била разгледана демократската дебата пред, за време ...

Заев и Црвенковски повикаа на единство во партијата

Телма - 22.05.2014

СДСМ извести дека средба оствариле лидерот на партијата Зоран Заев и поранешниот претседател на СДСМ Зоран Заев од која повикале на единство во партијата.

Заев и Црвенковски пак се здружија против Груевски

МКД - 22.05.2014

Нема непријатели внатре во СДСМ, постои едно зло што ѝ нанесува штета на државата, а тоа се Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ и сите сили треба да се насочат кон доброто на Република Македонија, заклучија ...

Заев и Црвенковски: Нема непријатели во СДСМ, постои едно зло, тоа е Никола Груевски

Либертас - 22.05.2014

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и поранешниот претседател на СДСМ и поранешен претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски.

Се сретнаа Заев и Црвенковски - еве за што разговараа

Press24 - 22.05.2014

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ Зоран Заев и поранешниот претседател на СДСМ и поранешен претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски.

Средба Заев – Црвенковски: Единствена СДСМ против злото на Груевски

Локално - 22.05.2014

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ Зоран Заев и поранешниот претседател на СДСМ и поранешен претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски.

Заев се видел со Црвенковски

Фокус - 22.05.2014

Нема непријатели внатре во СДСМ, велат од партијата Денеска се сретнале претседателот на СДСМ Зоран Заев и неговиот претходник Бранко Црвенковски , информираат од партијата.

Средба помеѓу Зоран Заев и Бранко Црвенковски

Бриф - 22.05.2014

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ Зоран Заев и поранешниот претседател на СДСМ и поранешен претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски.

Се сретнаа Заев и Црвеноковски – на СДСМ и треба единство за да се бори со едно зло, порачаа

МК News - 22.05.2014

На СДСМ ѝ е потребно единство и внатрешна кохезија на сите загрижени за состојбите во Република Македонија, заклучија на денешната средба актуелниот лидер на СДСМ Зоран Заев и поранешниот претседател ...

Средба Заев-Црвенковски: Има само едно зло- Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ - 22.05.2014

Денеска се одржа средба помеѓу претседателот на СДСМ Зоран Заев и поранешниот претседател на СДСМ и поранешен претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски, соопшти СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ сака да креира конфликти

Sky - 21.05.2014

По настаните во Ѓорче Петров владејачката партија ја обвини опозицијата и дел од медиумите во земјава дека сака да исценира и инспирира меѓуетничко насилство.

На ВМРО ДПМНЕ виновни им се и медиумите за состојбите во Ѓорче

Нова ТВ - 21.05.2014

Во писмена реакција која се однесуваше на прес конференцијата на СДСМ за протестите во Ѓорче Петров, владејачката партија ВМРО ДПМНЕ испрати соопштение во кое за немирите ги обвини опозицијата, но и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политиките на креирање конфликти

А1 On - 21.05.2014

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на денешната прес-конференција на СДСМ и повторно апелираше да се смири ситуацијата во Ѓорче Петров. - Прес-конференцијата на СДСМ и по содржина и по однесување, ...

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ и дел од медиумите инспирираат меѓуетничко насилство

Либертас - 21.05.2014

По настаните во Ѓорче Петров владејачката партија ја обвини опозицијата и дел од медиумите во земјава дека сака да исценира и инспирира меѓуетничко насилство.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политиките на креирање конфликти

Сител - 21.05.2014

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на денешната прес-конференција на СДСМ и повторно апелираше да се смири ситуацијата во Ѓорче Петров. - Прес-конференцијата на СДСМ и по содржина и по однесување, ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да исценира и инспирира насилство помеѓу граѓаните

Макфакс - 21.05.2014

СДСМ не само што ги злоупотребува овие настани, туку заедно со своите медиуми блиски до нив, се обидуваат да исценираат и инспирираат насилство помеѓу граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со политиките на креирање конфликти

Lider - 21.05.2014

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на денешната прес-конференција на СДСМ и повторно апелираше да се смири ситуацијата во Ѓорче Петров. - Прес-конференцијата на СДСМ и по содржина и по однесување, ...

СДСМ достави вештачење за снимката за Македонска банка

24 Вести - 20.05.2014

Опозицискиот СДСМ до јавното обвинителство достави вештачење на снимката која ја посочија како доказ дека првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски договарал кеш продажба на Македонска банка.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ продолжува со нивните манипулации

Нова ТВ - 20.05.2014

ВМРО ДПМНЕ се огласи со реакција на изјавата на СДСМ дека е потврдена автентичноста на адуио записот за случајот Македонска банка. „СДСМ продолжува со нивните манипулации по однос на нивниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е партијата што го измисли организираниот криминал и корупција во Македонија

А1 On - 20.05.2014

„Ако зборуваме за скандали, тогаш скандал без преседан е вадењето на Зоран Заев од притвор со аболиција, осомничен за криминал од 8 милиони евра. Скандал без преседан е делењето на стотици тендери на ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев и СДСМ чекорите ги влечат во ситуација на безидејност

Република - 20.05.2014

„СДСМ продолжува со нивните манипулации по однос на нивниот неуспешен обид меѓу двата круга да ја изманипулираат јавноста и да извлечат поповолен изборен резултат, што беше препознаено од народот и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ чекорите ги влечат во ситуација на безидејност

Макфакс - 20.05.2014

СДСМ продолжува со нивните манипулации по однос на нивниот неуспешен обид меѓу двата круга да ја изманипулираат јавноста и да извлечат поповолен изборен резултат, што беше препознаено од народот и ...