TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Златко Сарачевиќ: Ова беше спектакл, но игравме против најдобрите (ВИДЕО)

24 Ракомет - 16.04.2018

Екипата на Загреб не успеа да го повтори успехот од 2013 година кога го совлада Вардар во финалето во Скопје. Сега вардарци славеа со 26:24 и се реваншираа за тој пораз, а воедно успеаја по петтипат да слават над Загреб на фајнл-фор двобоите.

Познати фаци го бодреа Вардар на трибините во “Јане Сандански” (ФОТО)

24 Ракомет - 16.04.2018

Ракометарите на Вардар се освојувачи на СЕХА Гаспром Лигата за сезоната 2017/2018. “Црвено-црните” го совладаа хрватскиот шампион Загреб и стигнаа до својата четтврта титула во СЕХА натпреварувањето.

Финалето низ фотки: Искуството на Вардар го „прегази“ Загреб (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 16.04.2018

Вардар одигра уште еден импресивен натпревар во финалето од седмиот Ф4-турнир во СЕХА и го доби мечот против ППД Загреб со 26:24. Ова беше интересен меч во кој нијанси пресудија за победникот, а вардарци демонстрираа квалитет кој беше сосема доволен ...

(ВИДЕО) Најубавиот гол во големото финале е за Тимур Дибиров

Спортски - 15.04.2018

Вардар е старо-новиот освојувач на СЕХА-лигата, откако во големото финале во С.Ц. Јане Сандански успеа да го победи тимот на ППД Загреб. Црвено-црните ја оправдаа фаворитската улога на завршниот турнир и ја завршија сезоната во ова натпреварување ...

Штербик: Убаво е кога титулата ќе се освои дома

МКД - 15.04.2018

Арпад Штербик е еден од хероите на Вардар во битката за трофејот од СЕХА лигата, голманот е среќен поради новиот трофеј со македонскиот тим. Штербик за последен пат ја освои СЕХА лигата со Вардар, голманот даде голем придонес за новата регионална ...

Стоилов: Ова беше увертира за Кил, сега уште да продолжиме вака!

Sport 1 - 15.04.2018

Стојанче Стоилов е еден од ретките ракометари кои имаат четири пехари од СЕХА-лигата. Овој беше посебен, затоа што беше освоен против Загреб, како одмазда за загубеното финале во 2013 година.

Вардар е старо-нов шампион во СЕХА!

Спортски - 15.04.2018

Вардар по четврти пат успеа да ја освои СЕХА-лигата и да стане најтрофејниот тим во ова натпреварување. Истиов подвиг црвено-црните го направија во првата, третата, шесттата и седмата сезона на оваа лига, која во иднина треба да стане уште посилна и ...

Раул: Нема лесно финале, но победивме и треба да бидеме среќни

МКД - 15.04.2018

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез е среќен по освојувањето на трофејот во СЕХА лигата и сега фокусот го става на четвртфиналните натпревари против Кил во Лигата на шампионите. Во натпревар со голема борба Вардар го победи Загреб во финалето од СЕХА ...

Абутовиќ полека се збогува од фановите на Вардар: Ќе ми недостасува сето ова, но сега во ЛШ ќе мораме малку подобро

Дерби - 15.04.2018

Илија Абутовиќ го одигра последниот натпревар во СЕХА лигата како играч на Вардар, а тоа го направи со нова победа и нов шампионски трофеј зад своето име откако европскиот шампион сосема заслужено славеше во денешното финале против ППД Загреб.

Скопје слави, Вардар е неприкосновен шампион во СЕХА лигата!

Екипа - 15.04.2018

Вардар пред својата публика во Скопје ја одбрани титулата во регионалната СЕХА Гаспром лига и стана најуспешна екипа во регионалното натпреварување со четири титули во седумте досегашни изаднија.

„Вардар оваа сезона беше врвен, заслужено е првак!“

Gol.mk - 15.04.2018

Македонскиот првак Вардар доби честитки од целиот регион за освоената титула во СЕХА-лигата, а истите не изостанаа и од тренерот на ППД Загреб , Златко Сарачевиќ. По дуелот и финалето во СЦ „Јане Сандански“, тренерот на хрватскиот првак истакна дека ...

Дибиров: Не летаме во облаци дека знаеме и можеме сè

Gol.mk - 15.04.2018

Вардар ја одбрани титулата во СЕХА лигата откако го победи ППД Загреб со 26-24 во финалето од завршниот турнир во Скопје. Ова е четврта титула во регионалното натпреварување за „црвено-црниот“ тим „Во финале не можеш да очекуваше да ја згазиш секоја ...

Гонзалес: Загреб нè натера да го потврдиме квалитетот на терен

Дерби - 15.04.2018

Четвртата СЕХА титула за Вардар значи и одбранет трофеј од минатата година, а „црвено-црните“ тоа го направија во одличната атмосфера во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Тренерот Раул Гонзалес мораше да прави одредени промени во играта во ...

Раул: Сите велеа дека сме фаворити, но не е лесно, треба и да се одигра!

Sport 1 - 15.04.2018

Вардар го надигра Загреб во финалето од Ф4-турнирот во СЕХА, доволно тешко за да биде атрактивно за публиката. Раул Гонзалес, веројатно, посакуваше да биде уште поубедливо и полесно, но противниците беа на високо ниво.

Величенствен крај на СЕХА: Шампионите на тронот како што им доликува (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 16.04.2018

Вардар ја дочека шансата и од втора успеа пред своја публика да се израдува на титулата во СЕХА лигата. Во Скопје се славеше за сработеното во текот на целата сезона, а првото место беше оправдано со триумф во финалето.

Стоилов: И кога Загреб израмни, бев сигурен дека ќе победиме

Gol.mk - 15.04.2018

Вардар ја освои четвртата титула во СЕХА лигата и го совлада Загреб со 26-24. Беше потешко отколку во полуфиналниот двобој со Мешков Брест , но Вардар на крајот се одвои со пет голови разлика и рутински го заврши натпреварот.

Сладок како да е прв: Пехарот од СЕХА ги издигна вардарци до небо! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Sport 1 - 15.04.2018

Вардар го победи ППД Загреб со 26-24 и ја освои СЕХА-лигата четврти пат во своето постоење. Црвено-црните се рекордери по освоени пехари, а оваа сезона го оправдаа и со извонреден ефект од 19 победи и само едно реми.

СЕХА лига: Вардар по четврти пат регионален ракометен владетел

Нова ТВ - 15.04.2018

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА лигата. „Црвено-црните“ во финалето го совладаа ППД Загреб со 26:24 (полувреме: 14:13) за четврти триумф во регионалното натпреварување во кое ја покоруваа конкуренцијата и во сезоните 2011/12, во ...

Тимур Дибиров за 24 Ракомет: Колегите се виновни за мојата трета награда (ВИДЕО)

24 Ракомет - 15.04.2018

Играчот кој ја финишираше СЕХА лигата како најдобро лево крило, Тимур Дибиров после финалето против ППД Загреб и новата титула имаше пофалби за своите колеги на кои им се заблагодари за помошта за да стигне и до поединечно признание.

Гонзалез: Горд сум на овие момци

SportMedia - 15.04.2018

Вардар ја одбрани титулата во СЕХА-лига и постана единствениот тим со четири пехари во ова натпреврување. „Црвено-црните" во финалето го совладаа ППД Загреб со 26-24. Раул Гонзалез признава дека противникот добро се подготвил за овој меч, но на ...

Вардар останува на тронот, четврта титула во СЕХА лигата!

МКД - 15.04.2018

Вардар со 26:24 го победи Загреб во едно вистинско финале од СЕХА лигата, македонскиот шампион ја освои четвртата титула во регионалното ракометно натпреварување, втора во низа, овој пат во својот храм „Јане Сандански“.

Пишуваме нова историја: Повторно сме СЕХА шампиони!

Вардар - 15.04.2018

Нема граници за Вардар ниту пречки што не може да ги мине. Новиот клупски рекорд е четвртата титула во регионалната СЕХА Газпром лига. „Црвено-црните" во финалето на 7. Ф4 турнир го победија ППД Загреб со 26-24 (14-13) и така станаа првиот тим со ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Вардар „нескршливиот“… беспрекорен шампионски танц во СЕХА!

Екипа - 15.04.2018

Европскиот шампион Вардар мина беспрекорно натпреварување сезонава во СЕХА регионалната лига без ниту еден пораз… Сето тоа заокружено со Ф4 турнирот во Скопје и финалниот натпревар во кој „црвено-црните“ славеа против ППД Загреб.

Штербик: Оваа титула освоена дома и пред заминување посебно ми е драга

Gol.mk - 15.04.2018

По победата над ППД Загреб и четвртата титула во СЕХА лигата, вардарци беа пресреќни што оствари една важна цел и по Веспрем станаа втората екипа во историјата на натпреварување која до титулата стигнала без пораз.

Штербик: Ова е една од подрагите титули за нас

Sport 1 - 15.04.2018

Арпад Штербик уште еднаш покажа дека е еден од клучните играчи во таборот на Вардар, но тој вечерва го освои последниот пехар во СЕХА-лигата со овој тим. По натпреварот тој потенцираше дека ова за него и за неколку други ракометари, кои си ...

Целје го победи Мешков Брест за третото место на Ф4 во СЕХА

Екипа - 15.04.2018

Екипата на Целје Пивоварна Лашко заврши на третото место во својата дебитантска сезона во регионалната СЕХА лига. Во натпреварот за „бронза“ на Ф4 турнирот од СЕХА што се одржува викендов во Скопје, словенечкиот шампион беше поуспешен од Мешков ...

ВИДЕО: Столе ги грабна двата СЕХА-пехари, Вардар нема рамен во регионот!

Gol.mk - 15.04.2018

Најнапред од рацете на првиот човек на СЕХА лигата, Михајло Михајловски, а потоа и од Александар Мешков како претставник на спонзорот на натпреварувањето, капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов го прими преодниот и пехарот во трајна сопственост од ...

Шоу за сите вкусови во „Јане Сандански“: Спектакл како најава за нова круна… (ФОТО + ВИДЕО)

Екипа - 15.04.2018

На прекрасен начин во „Јане Сандански“ беше отворен финалниот натпревар од Ф4 турнирот во СЕХА регионалната лига. Шоу за сите вкусови заокружено со македонски оро пред пресметката меѓу Вардар и Загреб само како најава на желбите на домашната ...

НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА 24РАКОМЕТ: Крунисување на старо-новите СЕХА шампиони (ВИДЕО)

24 Ракомет - 15.04.2018

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА-лигата и по четвртипат успеаја да се изборат за трофејот во натпреварувањето каде што доминираат во седумгодишната историја. Вардарци денеска беа промовирани пред своја публика во старо-нови ...

Вардарци се СЕХА шампиони

+инфо - 15.04.2018

Со победата над хрватскиот претставник во финалето, Вардар стана единствениот тим кој има четири титули во регионалното натпреварување. Вардар со 26:24 го победи Загреб во финале од СЕХА лигата и со тоа македонскиот шампион ја освои четвртата титула ...

Вардар е шампион на СЕХА-лигата, а Цеље победник во малото финале

РК Металург - 15.04.2018

Македонскиот шампион Вардар е староновиот првак на СЕХА-лигата. До својата четврта титула во ова регионално натпреварување стигна со победата против ППД Загреб. Иако важеше за голем фаворит, Вардар мораше да се помачи за да го совлада денеска ...

Раул Гонзалес: Горд сум на овие момци (ВИДЕО)

24 Ракомет - 15.04.2018

После победата против ППД Загреб и освоената нов круна во СЕХА-лигата, Раул Гонзалес го искажа своето мислење за она што неговите момци го сработија денеска. Ова е негова трета титула со ракометарите на Вардар во ова натпреварување и вкупно четврта ...

Златна вардарова четворка специјализирана за СЕХА-титули!

Gol.mk - 15.04.2018

Вардар ја освои четвртата титула во СЕХА лигата, откако на домашен терен славеше над ППД Загреб со 26-24 во интересниот финален двобој. Четворица „црвено-црни“ ракометари досега ги имаат трите титули од Загреб, Нови Сад и Брест.

Вардар со четири титули стана најуспешен тим во историјата на СЕХА!

Gol.mk - 15.04.2018

Македонскиот ракометен првак Вардар успеа да освои нова СЕХА-титула откако во финалето на Ф4-турнирот во Скопје го совлада ППД Загреб (26-24), триумф со кој стана најуспешен тим во историјата на регионалното натпреварување.

Никој не му е рамен: Вардар останува регионален доминатор во ракомет! (ФОТО)

Sport 1 - 15.04.2018

Вардар ја одбрани титулата во СЕХА-лигата совладувајќи го ППД Загреб со ......... во возбудливо и напнато финале, на Ф4-турнирот во Скопје. Иако важеше за неспорен фаворит, Вардар се помачи за да го задржи престолот во СЕХА-лигата, бидејќи Загреб ...

Вардар го скрши отпорот на храбриот Загреб за нова СЕХА титула

Дерби - 15.04.2018

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА лигата, победувајќи го ППД Загреб со резултат 26:24 во денешното финале на фајнл-фор турнирот кој се играше во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

Традицијата е срушена: Четврта круна за Вардар и реванш за 2013 година

24 Ракомет - 15.04.2018

Ракометарите на Вардар успеаја да ја надминат традицијата на фајнл-фор дуелите против Загреб и да го симнат проклетството коешто важеше на претходните шест меча. Вардар имаше четири победи над Загреб, но и два порази во дуелите за пласман, па ова е ...

Вардар го одбрани трофејот во СЕХА лигата

Локално - 15.04.2018

Ракометарите на Вардар ја освоија шампионска титула во регионалната СЕХА лига, откако вечерва го победија ППД Загреб со 26:24 во финалето на Ф4 турнирот што се играше во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

ВИДЕО: Вардар е старо-новиот шампион во СЕХА

Курир - 15.04.2018

Вардар е шампиуон на СЕХА лигата откако го победи Загреб со 26:24 во финалето со што македонскиот шампион ја освои четвртата титула во регионалното ракометно натпреварување, втора во низа, но овој пат „Јане ...

РК Вардар со рекорден број на титули во СЕХА лигата

Sport M - 15.04.2018

Вардар оваа година ја освои четвртата титула во СЕХА лигата. Македонскиот шампион во ракомет оваа година на домашен терен успеа да ја одбране титулата во СЕХА лигата, оваа четврта титула го прави Вартар нај торфеен клуб во СЕХА лигата, зад Вардар се ...

Фото: Вардар е шампион на СЕХА лигата - Пехарот останува во Скопје

Фактор - 15.04.2018

Машкиот ракометен клуб на Вардар уште еднаш ја освои регионалната СЕХА лига, а за радоста да биде уште поголема, победата на ПДП Загреб е остварена на домашен терен во Скопје, во ракометниот храм „Јане Сандански“.

Вардар ја потврди доминацијата во СЕХА лигата

TopSport - 15.04.2018

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во регионалната СЕХА лига. Завршниот турнир од петокот до неделата се одигра во СЦ „јане Сандански“ во Скопје, а Вардар во финалето го победи ППД Загреб 26:24 (14:13).

Вардар успеа да ја одбране титулата во СЕХА лигата

Sport M - 15.04.2018

Вардар со 26:24 го победи Загреб во финалето на СЕХА лигата, оваа титула е четврта титула во СЕХЛА лигата за македонскиот шампион. Вардар успеа да ја одбране титулта, на домашен терен. Вардар одлично го отвори натпреварот и на полувреме заминаа со ...

ВИДЕО: Нова мајсторија „а ла Дибиров“ ја крена цела сала на нозе!

Gol.mk - 15.04.2018

Македонскиот првак Вардар има минимално водство против ППД Загреб во ракометната СЕХА-лига (14-13) по 30 минути игра, а потегот на првото полувреме му припадна на Тимур Дибиров. Руското крило на десетина минути пред крајот на првиот дел од мечот ...

Вардар повторно шампион

Слободен Печат - 15.04.2018

Ракометарите на Вардар се запишаа во историјата на СЕХА натпреварувањето како единствен тим кој успеал да ја освои титулата четири пати. Момците на Раул Гонзалез го совладаа ППД Загреб со 26-24 со што повторно ја донесоа титулата на регионалната ...

Бебешко: Загубивме, но за нас успех е што никој не се повреди

Gol.mk - 15.04.2018

Во својот прв настап на завршниот турнир на СЕХА лигата, ракометарите на Целје Пивоварна Лашко со една победа и еден пораз дојдоа до третото место и како успешна ја заокружија сезоната во регионалното натпреварување.

Кристопанс е уникат во СЕХА

SportMedia - 15.04.2018

Вардар во СЕХА-лигата е историја. Во полуфиналето паѓаа рекорди, а ништо поразлично не е ниту во финалето. Данис Кристопанс е уникат во регионалното натпреварување, тој има најмногу одиграни мечеви.

СЕХА финале – Вардар по четврта рекордна титула!

Екипа - 15.04.2018

Со балканската „класика“ меѓу Вардар и ППД Загреб денеска (20.15 ч.) во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје се затвора седмата сезона во реагионаланата СЕХА Гаспром лига. Вардарци пред домашната публика ја бранат тутулата и атакуваат на рекордна четврта ...

Третото место од седмата СЕХА-сезона за Целје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 15.04.2018

Целје си заминува од Скопје како третопласиран состав од 7. СЕХА завршен турнир откако во битката за 3. позиција славеше над составот на Мешков Брест со 31:28. Ракометарите на тимот од Словенија имаа повеќе од играта и успеаја да покажат квалитет ...

Претседателот на ЕХФ гостин во Скопје – Ова е еден од најдобро организираните настани во ракометот

Екипа - 15.04.2018

Претседателот на Европската ракометна федерација (ЕХФ), Михаел Видерер, е гостин на завршниот дел од Ф4 турнирот во регионалната СЕХА лига. Првиот човек на ЕХФ го истакна квалитетот на лигата и нивото на кое се организира завршниот турнир во ова ...