TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„FIAT Panda Cross“ прогласен за најдобар кросовер за 2020 година

Точка - 14.01.2021

Четврта година по ред, „Panda Cross“ ја освојува титулата „најдобар кросовер“ во изборот на специјализираниот британски магазин „4х4“. Во 2020 година, во која „Panda“ го прослави 40-от роденден, овој автомобил забележа најголем раст некогаш во ...

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Кајгана - 14.01.2021

Четврта година по ред, Fiat Panda Cross ја освојува титулата Најдобар кросовер во изборот на британското списание 4x4. Списанието 4х4 e единственото специјализирано списание за автомобили со погон на сите четири тркала и пикап модели во Британија.