TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хpaбpa шeгa на Шилегов: МПЦ да го смени календарот за да правиме Божиќ како цел свет (ВИДЕО)

365 - 02.12.2019

Ден откако центарот на градот светна со новогодишен дyx, скопскиот градоначалник Петре Шилегов ги најави содржините на овогодинешниот Винтерленд, кој ќе трае до 31 декември. Ќе започне на 6 декември, со осветлување на елката, а ќе бидат поставени и ...

Шилегов: МПЦ да го смени календарот да го правиме Божиќ како цел свет

Press24 - 02.12.2019

Скопје почна да се кити, ќе светне и новогодишната елка од петок. Винтерленд по втор пат се одржува во Скопје. За празничната атмосфера да го опфати и православниот Божиќ Шилегов ги повика МПЦ да го променат датумот, јавува Сител.

Новогодишната програма почнува од петок

Сител - 02.12.2019

Од петок почнува новогодишната програма на градскиот плоштад, кога ќе светне новата Дигитална новогодишна елка. Новогодишните куќички ќе бидат поставени пред влезот на ГТЦ. Винтерленд по втор пат се одржува во Скопје.

„Винтерленд“ се отвора в петок, елката на скопскиот Плоштад ќе биде дигитална

Сакам да кажам - 02.12.2019

Новогодишната населба „Винтерленд“ ќе биде отворена в петок, а музичка програма за деца и возрасни ќе има секој ден до 31 декември. Градоначалникот Петре Шилегов денеска најави дека и годинава на центарот на градот ќе бидат поставени куќарки во кои ...

Елката на плоштадот во Скопје ќе светне в петок

Макфакс - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд“ ќе почне на 6 декември, петок, со традиционално осветлување на елката. Новогодишните куќарки ќе бидат сместени на новиот плоштад меѓу ГТЦ и плоштадот „Македонија“, а ќе има и мала сцена на која секој ден ќе има ...

Чадорчиња, коцки, пердуви, завеси..светнаа над улиците и булеварите, елката ќе блесне во петок

Вечер - 02.12.2019

Новогодишната еуфорија може да почне. Скопските улици и булевари украсени блеснаа во полн новогодишен сјај, точно на први декември, онака како што беше најавено од градските власти. Дел од новогодишното украсување, со повеќе фотографии е доловено на ...

Шилегов: Новогодишната елка ќе светне на 6 декември, кога ќе биде отворен и Винтерленд

Слободен Печат - 02.12.2019

Програмата ќе трае 25 дена, почнувајќи од 6.12 до 31.12. На прашањето зошто во рамки на Винтерленд не се опфатени и деновите до Божиќ, Шилегов рече дека ова прашање треба да се постави до МПЦ.

(Фото) Скопје блесна во новогодишно руво – празничната магија може да започне

Centar - 02.12.2019

– Дел од новогодишното украсување на градот. 1-ви декември. Нека започне новогодишната еуфорија, порача градоначалникот на Град Скопје Петре ...

ФОТО: Скопје накитено- Празниците може да започнат

Press24 - 02.12.2019

Град Скопје на својот официјален фејсбук профил објави неколку фотографии од новогодишното украсување на метрополата кое викендов завршило на повеќе скопски булевари и ...

Новогодишната елка ќе светне во петок – почнува „Винтерленд 2020“

Скопје1 - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд 2020“ со работа ќе почне во петок, на 6.12.2019 година, со осветлување на Новогодишната елка на плоштадот „Македонија“. Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

(ФОТО) ЅИРНЕТЕ КАКО Е УКРАСЕНО: Новогодишната еуфорија го зафати Скопје

Фактор - 02.12.2019

Празниците може да започнат! Вака стои во објавата на Град Скопје напишана под фотографиите кои на социјалните мрежи ги објавија од таму. Имено, р екордна сума ќе се издвои и годинава во метрополата за Новогодишен сјај за пречекот на 2020 година.

Шилегов: Нека започне новогодишната еуфорија !!!

24Инфо - 02.12.2019

Шилегов: Нека започне новогодишната еуфорија !!! Дел од новогодишното украсување на градот. 1-ви декември. Нека започне новогодишната еуфорија !!! Фејсбук статус на Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов Дел од новогодишното украсување на ...

(Фото) Скопје светна новогодишно

еМагазин - 02.12.2019

Скопје синоќа светна новогодишно. Годинава на скопскиот плоштад ќе има и дигитална елка, а целото украсување чини 285.000 евра. Фирмата Линк Медиа Плус десета година по ред е ангажирана за новогодишно украсување на ...

Декоративни чадори и коцки кај Рекорд: Скопје накитено во новогодишно руво

Скопје инфо - 02.12.2019

Град Скопје на својот официјален фејсбук профил објави неколку фотографии од новогодишното украсување на метрополата кое викендов завршило на повеќе скопски булевари и сообраќајници. Како и минатите неколку години, така и оваа фирмата Линк Медиа ...

Скопје светна во новогодишен сјај

Слободен Печат - 01.12.2019

Градоначалникот на Град Скопје, на својот фејсбук профил објави неколку фотографии од новогодишното украсување на ...

Скопје блесна во Новогодишно руво (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 01.12.2019

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави фотографии од украсувањето на главниот град. Се надеваме дека наскоро ќе го имаме и првиот снег за оваа година за да може комплетно да уживаме во претпразничното ...

Скопје во Новогодишно руво, светна во полн сјај/фото

Вечер - 01.12.2019

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави фотографии од украсувањето на главниот град. „Дел од новогодишното украсување на градот. 1-ви декември. Нека започне новогодишната еуфорија!!!“, напиша Шилегов на својот ...

Свекрвата на Каролина Гочева го покажа новогодишниот амбиент во својот дом

Курир - 01.12.2019

Броиме ситно до завршувањето на 2019 и почетокот на Нова година, а новогодишната еуфорија веќе владее. Македонските јавни личности започнаа да ги украсуваат своите домови и на социјалните мрежи се фалат со ногодишната атмосфера.

Шилегов: Новогодишната елка ќе светне на 6 декември, кога ќе биде отворен и Винтерленд

Скопје инфо - 02.12.2019

Новогодишната елка ќе светне на 6 декември, кога ќе биде отворен и Винтерлернд. Оваа година новогодишните куќички ќе бидат поставени на локацијата помеѓу ГТЦ и плоштад Македонија. Програмата ќе трае 25 дена, почнувајќи од 6.12 до 31.12.

Елката на плоштадот во Скопје ќе светне в петок

24Инфо - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд“ ќе почне на 6 декември, петок, со традиционално осветлување на елката. Новогодишните куќарки ќе бидат сместени на новиот плоштад меѓу ГТЦ и плоштадот „Македонија“, а ќе има и мала сцена на која секој ден ќе има ...

Новогодишната елка ќе светне во петок, почнува „Винтерленд 2020“

+инфо - 02.12.2019

Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и плоштадот, а новогодишната програма ќе трае 25 дена - од отворањето на базарот, па се до 31 декември, до дочекот на Новата 2020 година.

Елката на плоштадот во Скопје ќе светне в петок

Н.Македонија - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд“ ќе почне на 6 декември, петок, со традиционално осветлување на елката. Новогодишните куќарки ќе бидат сместени на новиот плоштад меѓу ГТЦ и плоштадот „Македонија“, а ќе има и мала сцена на која секој ден ќе има ...

Елката на плоштадот во Скопје ќе светне в петок

Денар - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд“ ќе почне на 6 декември, петок, со традиционално осветлување на елката. Новогодишните куќарки ќе бидат сместени на новиот плоштад меѓу ГТЦ и плоштадот „Македонија“, а ќе има и мала сцена на која секој ден ќе има ...

Новогодишната елка ќе светне во петок- почнува „Винтерленд 2020“

Курир - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд 2020“ со работа ќе почне во петок, на 6.12.2019 година, со осветлување на Новогодишната елка на плоштадот „Македонија“. Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

Новогодишната елка на плоштад ќе светне в петок – почнува „Винтерленд 2020"

Канал5 - 02.12.2019

Со осветлување на новогодишната елка на плоштадот „Македонија", в петок, на 6 декември со работа ќе почне новогодишниот базар „Винтерленд 2020". – Новогодишните куќички на „Винтерленд" годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

ВИДЕО: Новогодишната елка ќе светне во петок – почнува „Винтерленд 2020“

А1 On - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд 2020“ со работа ќе почне во петок, на 6-ти декември со осветлување на Новогодишната елка на плоштадот „Македонија“. Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

Новогодишната елка на плоштад ќе светне во петок – почнува „Винтерленд 2020“

Press24 - 02.12.2019

Со осветлување на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“, в петок, на 6 декември со работа ќе почне новогодишниот базар „Винтерленд 2020“. – Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

Новогодишната елка на плоштад ќе светне в петок – почнува „Винтерленд 2020“

Сител - 02.12.2019

Со осветлување на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“, в петок, на 6 декември со работа ќе почне новогодишниот базар „Винтерленд 2020“. – Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

Новогодишната елка во Скопје ќе светне во петок

Нетпрес - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд 2020“ со работа ќе почне во петок, на 6.12.2019 година, со осветлување на Новогодишната елка на плоштадот „Македонија“. Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

СТАРТУВА НОВОГОДИШНАТА МАГИЈА ВО СКОПЈЕ: Градот во петок во ПОЛН СЈАЈ – радост за најмладите!

Магазин - 02.12.2019

Во петок започнува новогодишната магија во Скопје, дечињата едвакј чекаат да светне новогодишната елка која го краси центароит на Скопје. Денеска градоначалникот Шилегов изјави дека со осветлување на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“, в ...

Новогодишната елка на плоштад ќе светне в петок – почнува „Винтерленд 2020“

4NEWS - 02.12.2019

Со осветлување на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“, в петок, на 6 декември со работа ќе почне новогодишниот базар „Винтерленд 2020“. – Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

Елката на плоштадот во Скопје ќе светне в петок

Точка - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд“ ќе почне на 6 декември, петок, со традиционално осветлување на елката. Новогодишните куќарки ќе бидат сместени на новиот плоштад меѓу ГТЦ и плоштадот „Македонија“, а ќе има и мала сцена на која секој ден ќе има ...

Новогодишната елка ќе светне во петок – Почнува „Винтерленд 2020“

Скопје24 - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд 2020“ со работа ќе почне во петок, на 6.12.2019 година, со осветлување на Новогодишната елка на плоштадот „Македонија“. Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

Новогодишниот базар „Винтерленд 2020“ со работа ќе почне во петок

MakPress - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд 2020“ со работа ќе почне во петок, на 6.12.2019 година, со осветлување на Новогодишната елка на плоштадот „Македонија“. Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

Новогодишната елка ќе светне во петок, почнува „Винтерленд 2020“

Локално - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд 2020“ со работа ќе почне во петок, на 6.12.2019 година, со осветлување на Новогодишната елка на плоштадот „Македонија“. Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

Шилегов: Новогодишната елка ќе светне во петок

iPortal - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд 2020“ со работа ќе почне во петок, на 6.12.2019 година, со осветлување на Новогодишната елка на плоштадот „Македонија“. Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

ВИДЕО: Започнува „Винтерленд 2020“ – новогодишната елка на плоштад ќе светне в петок

Либертас - 02.12.2019

Со осветлување на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“, в петок, на 6 декември со работа ќе почне новогодишниот базар „Винтерленд 2020“. – Новогодишните куќички на „Винтерленд“ годинава ќе бидат сместени на новиот плочник меѓу ГТЦ и ...

Елката на плоштадот во Скопје ќе светне в петок

MTM - 02.12.2019

Новогодишниот базар „Винтерленд“ ќе почне на 6 декември, петок, со традиционално осветлување на елката. Новогодишните куќарки ќе бидат сместени на новиот плоштад меѓу ГТЦ и плоштадот „Македонија“, а ќе има и мала сцена на која секој ден ќе има ...

Новогодишната програма почнува од петок

4NEWS - 02.12.2019

Од петок почнува новогодишната програма на градскиот плоштад, кога ќе светне новата Дигитална новогодишна елка. Новогодишните куќички ќе бидат поставени пред влезот на ГТЦ. Винтерленд по втор пат се одржува во Скопје.