TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лефков: Талат Џафери целосно го узурпира Собранието, отфрли иницијатива за референдум кој е уставна категорија

Курир - 22.09.2022

Референдумот е непосредно изјаснување на граѓаните, уставна категорија која и видовме како постапи Талат Џафери кога ја отфрли иницијативата која ја поднесовме до Собрание. Видовте и на кој член од Уставот се повика, на Член 118 дека ратификувани ...

Лефков: Џафери е узурпатор, а со узурпатори не се преговара

Слободен Печат - 22.09.2022

Пратениот од ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков, вечерва во гостување на ТВ24 беше запрашан зошто партијата не му поднела кривична пријава на претседателот на Собранието Талат Џафери по одбивањето на нејзината иницијатива за референдум за поништување на ...

Лефков откри зошто ВМРО-ДПМНЕ не поднесе кривична пријава против Џафери

Фокус - 22.09.2022

Го гостувањето во ТВ 24, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков говореше за состојбата со институциите во државава, но и функционирањето на Собранието и односот со претседателот Талат Џафери. „Узурпирани ни се институциите целосно.

Лефков: Додека соседите произведуваат струја, Македонија е на дното, за набавка на струја се потроши над 1 милијарда за ...

Курир - 22.09.2022

Кога сме кај кризната состојба, да ги земете стенограмите од Крешник Бектеши, има само една страна експликација за кризна состојба. Нема информација за јаглен, нема информација на кое ниво се хидро акумулациите, нема информација зошто се продаваат ...

Лефков за ТВ 24: Ќе ја поддржиме иницијативата да се разговара за референдум

24 Вести - 22.09.2022

Миле Лефков од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека ќе ја поддржат иницијативата да се разговара за референдум. Видовме како постапи Зафери и на кои членови на уставот се повика за да ја отфрли, на членот 118.

Лефков откри зошто ВМРО-ДПМНЕ не поднесе кривична пријава против Џафери

Локално - 22.09.2022

Узурпирани ни се институциите целосно. Ликот на Ковачевски е лице на премиер кој што узурпира. Ликот на Талат Џафери кој што го узурпира Собранието. Една граѓанска иницијатива тој ја одбива затоа што не можело да се толкува, вели пратеникот на ...

Лефков: Додека соседите произведуваат струја, Македонија е на дното, за набавка на струја се потроши над 1 милијарда за ...

24Инфо - 22.09.2022

Кога сме кај кризната состојба, да ги земете стенограмите од Крешник Бектеши, има само една страна експликација за кризна состојба. Нема информација за јаглен, нема информација на кое ниво се хидро акумулациите, нема информација зошто се продаваат ...

Лефков: Додека соседите произведуваат струја, Македонија е на дното

Press24 - 22.09.2022

Кога сме кај кризната состојба, да ги земете стенограмите од Крешник Бектеши, има само една страна експликација за кризна состојба. Нема информација за јаглен, нема информација на кое ниво се хидро акумулациите, нема информација зошто се продаваат ...

Лефков: Талат Џафери целосно го узурпира Собранието, отфрли иницијатива за референдум кој е уставна категорија

Lider - 22.09.2022

Референдумот е непосредно изјаснување на граѓаните, уставна категорија која и видовме како постапи Талат Џафери кога ја отфрли иницијативата која ја поднесовме до Собрание. Видовте и на кој член од Уставот се повика, на Член 118 дека ратификувани ...

Додека соседите произведуваат струја, Македонија е на дното, над милијарда евра се потроши за 6 месеци за набавка на ...

Нетпрес - 22.09.2022

-Кога сме кај кризната состојба, да ги земете стенограмите од Крешник Бектеши, има само една страна експликација за кризна состојба. Нема информација за јаглен, нема информација на кое ниво се хидро акумулациите, нема информација зошто се продаваат ...

Лефков откри зошто ВМРО-ДПМНЕ не поднесе кривична пријава против Џафери

Република - 22.09.2022

Узурпирани ни се институциите целосно. Ликот на Ковачевски е лице на премиер кој што узурпира. Ликот на Талат Џафери кој што го узурпира Собранието. Една граѓанска иницијатива тој ја одбива затоа што не можело да се толкува, вели пратеникот на ...

Лефков: Додека соседите произведуваат струја, Македонија е на дното, за набавка на струја се потроши над 1 милијарда за ...

MakPress - 23.09.2022

Кога сме кај кризната состојба, да ги земете стенограмите од Крешник Бектеши, има само една страна експликација за кризна состојба. Нема информација за јаглен, нема информација на кое ниво се хидро акумулациите, нема информација зошто се продаваат ...