TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје

Опсервер - 24.09.2021

На 22.09.2021 полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба.

МВР: Расчистени шест кривични дела, приведена скопјанка која крадела во Гази Баба

Канал5 - 23.09.2021

Полициски службеници од ЕВР – Гази Баба ја лишија од слобода Б.А. (35) од Скопје за сторени повеќе кривични дела „измама", „дрска кражба" и „кражба" на подрачјето на Гази Баба. Министерството за внатрешни работи информира дека по судска наредба е ...

Приведена скопјанка која крадела во Гази Баба, расчистени шест кривични дела

Слободен Печат - 23.09.2021

Полициски службеници од ЕВР – Гази Баба ја лишија од слобода Б.А. (35) од Скопје за сторени повеќе кривични дела „измама”, „дрска кражба” и „кражба” на подрачјето на Гази Баба. Министерството за внатрешни работи информира дека по судска наредба е ...

Расчистени шест кривични дела, приведена скопјанка која крадела во Гази Баба

Press24 - 23.09.2021

Полициски службеници од ЕВР – Гази Баба ја лишија од слобода Б.А. (35) од Скопје за сторени повеќе кривични дела „измама“, „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба. Министерството за внатрешни работи информира дека по судска наредба е ...

Приведена скопјанка која крадела во Гази Баба

Сител - 23.09.2021

Полициски службеници од ЕВР – Гази Баба ја лишија од слобода Б.А. (35) од Скопје за сторени повеќе кривични дела „измама“, „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба. Министерството за внатрешни работи информира дека по судска наредба е ...

Расчистени шест кривични дела: Приведена скопјанка што крадела во Гази Баба

Скопје инфо - 23.09.2021

На 22.09.2021 полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба.

Расчистени шест кривични дела: Приведена скопјанка што крадела во Гази Баба

4NEWS - 23.09.2021

На 22.09.2021 полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба.

Уапсена 35-годишна скопјанка поради измами и тешки кражби

ТВ21 - 23.09.2021

На 22.09.2021 полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба.

Расчистени шест кривични дела: Приведена скопјанка што крадела во Гази Баба

Centar - 23.09.2021

На 22.09.2021 полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба.

Млада скопјанка вршела измама и кражби во Гази Баба

Курир - 23.09.2021

На 22.09.2021 полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба.

Приведена скопјанка што крадела во Гази Баба

МКД - 23.09.2021

Полициски службеници од ЕВР Гази Баба вчера ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама” „дрска кражба” и „кражба” на подрачјето на Гази Баба.

Приведена скопјанка што крадела во Гази Баба

Скопско Ехо - 23.09.2021

Полицијата приведе 35-годишна скопјанка осомничена за кражби на подрачјето на Гази Баба. Според информациите на МВР, вчера е приведена Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела измама, дрска кражба и кражба на подрачјето на ...

Скопјанка крадела низ Гази Баба

Н.Македонија - 23.09.2021

Полицијата приведе 35-годишна скопјанка осомничена за кражби на подрачјето на Гази Баба. Според информациите на МВР, вчера е приведена Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела измама, дрска кражба и кражба на подрачјето на ...

Приведена скопјанка што крадела во Гази Баба

Локално - 23.09.2021

На 22.09.2021 полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба.

Уапсена 35 годишна Скопјанка поради кражба, дрска кражба и измама

MakPress - 23.09.2021

Полициски службеници од ЕВР Гази Баба вчера ја лишиле од слобода Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за сторени повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба.

Фатена измамничка и крадливка од Скопје

Слободен Печат - 23.09.2021

35-годишна скопјанка која се сомничи за неколку измами и кражби, е уапсена вчера во главниот град, соопшти полицијата. „На 22.09.2021 полициски службеници од ЕВР Гази Баба ја лишиле од слобода Б.А.

Фатена 35-годишна жена која крадела низ Гази Баба

Н.Македонија - 23.09.2021

Полицијата приведе 35-годишна скопјанка (Б.А.), која се товари за повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба. Од МВР информираат дека по судска наредба бил извршен претрес во нејзиниот дом и била пронајдена ...

Приведена 35-годишна скопјанка која крадела низ Гази Баба

Република - 23.09.2021

Полицијата приведе 35-годишна скопјанка (Б.А.), која се товари за повеќе кривични дела -„измама“ „дрска кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Гази Баба. Од МВР информираат дека по судска наредба бил извршен претрес во нејзиниот дом и била пронајдена ...