TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АСОМ: Нејасна е упорноста со која се турка носењето на Законот за игрите на среќа и покрај претседателското и европско ...

Фокус - 28.02.2024

Пратениците денес се исправени пред предизвикот да кажат конечно и последно „против“ штетниот Закон за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа и за забавните игри во трето читање за кој одлучно „Не“ кажа Претседателот на државата, ...

Во цел западен свет се дозволени игри на среќа. Зошто Mакедонија која цели кон ЕУ би била исклучок?

Фактор - 26.02.2024

Измените на Законот за игри на среќа повторно ќе се најдат пред пратениците откако претседателот Стево Пендаровски одби да го потпише указот со образложение дека е сторена несоодветна употреба на „европското знаме“ во собраниските процедури, на што ...

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот ...

Фактор - 26.02.2024

Земајќи предвид дека на 145-та пленарна седница, како прв на дневниот ред е ставен на повторно изјаснување пред пратениците на владејачкото мнозинство, Законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа, чиј указ за стапување во сила ...

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот ...

Бизнис Вести - 26.02.2024

Земајќи предвид дека на 145-та пленарна седница, како прв на дневниот ред е ставен на повторно изјаснување пред пратениците на владејачкото мнозинство, Законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа, чиј указ за стапување во сила ...

ПЛАНОТ Е ПРВО ДА НЀ ЗАТВОРАТ, ПА ПОСЛЕ ДА ОТВОРАТ ПОДОБНИ ОБЛОЖУВАЛНИЦИ Здружението Сакам да работам ги повика ...

+инфо - 26.02.2024

Замислата е планот да се одвива во две фази. Првата, затворање на легалните објекти за игри на среќа во кои во моментот работат 90 проценти Македонци, за во втората фаза да се отворат повторно некои приредувачи на игри на среќа, но кои за една ...

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10.000 семејства, туку ќе застанете на патот на ...

Нетпрес - 26.02.2024

Од Здружението „Сакам да работам“ потсетуваат дека земајќи предвид дека на 145-та пленарна седница, како прв на дневен ред е ставен на повторно изјаснување пред пратениците на владејачкото мнозинство Законот за изменување и дополнување на Законот за ...

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот ...

А1 On - 26.02.2024

Земајќи предвид дека на 145-та пленарна седница, како прв на дневниот ред е ставен на повторно изјаснување пред пратениците на владејачкото мнозинство, Законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа, чиј указ за стапување во сила ...

„Сакам да работам“ до пратениците: Која ЕУ директива предвидува оставање 10 илјади вработени на улица?

Сител - 26.02.2024

Почитувани пратеници, Без разлика на вашата етничка, верска или партиска определба, пред да ја донесете конечната одлука дали ќе го браните Уставот или ќе бидете принудени да постапите како налага една владејачка партија, само поставете си ги ...

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот ...

Press24 - 26.02.2024

Земајќи предвид дека на 145-та пленарна седница, како прв на дневниот ред е ставен на повторно изјаснување пред пратениците на владејачкото мнозинство, Законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа, чиј указ за стапување во сила ...

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот ...

Либертас - 26.02.2024

Земајќи предвид дека на 145-та пленарна седница, како прв на дневниот ред е ставен на повторно изјаснување пред пратениците на владејачкото мнозинство, Законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа, чиј указ за стапување во сила ...

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства, туку ќе застанете на патот ...

Фокус - 26.02.2024

Земајќи предвид дека на 145-та пленарна седница, како прв на дневниот ред е ставен на повторно изјаснување пред пратениците на владејачкото мнозинство, Законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа, чиј указ за стапување во сила ...

Ќе ги затворат ли обложувалниците?

Сител - 26.02.2024

Здружението на вработените во секторот игри на среќа „Сакам да работам“ им порача на пратениците да не го гласаат Законот за игри на среќа во пресрет на утрешната седница на Собранието на која на дневен ред повторно ќе се најде овој закон.

Сакам да работам до пратениците: Застанете на патот на еднопартиското самоволие!

МКД - 26.02.2024

Земајќи предвид дека на утрешната 145-та собраниска седница, прв точка на дневниот ред е повторното изјаснување пред пратениците на владејачкото мнозинство, Законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа, чиј указ претседателот на ...

АСОМ: Ќе дозволат ли народните избраници десетици илјади вработени да останат на улица

А1 On - 28.02.2024

Пратениците денеска се исправени пред предизвикот да кажат конечно и последно „против“ штетниот Закон за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа и за забавните игри во трето читање за кој одлучно „Не“ кажа Претседателот на државата, ...

АСОМ: Ќе дозволат ли народните избраници десетици илјади вработени да останат на улица

Макфакс - 28.02.2024

На дневен ред во Собранието денес е законот за игри на среќа на трето читање, откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша указот. Од Асоцијацијата на спортските обложувалници (АСОМ) велат дека пратениците денес се исправени пред предизвикот ...

АСОМ: Ќе дозволат ли народните избраници десетици илјади вработени да останат на улица

Опсервер - 28.02.2024

На дневен ред во Собранието денес е законот за игри на среќа на трето читање, откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша указот. Од Асоцијацијата на спортските обложувалници (АСОМ) велат дека пратениците денес се исправени пред предизвикот ...

АСОМ: Ќе дозволат ли народните избраници десетици илјади вработени да останат на улица

Н.Македонија - 28.02.2024

На дневен ред во Собранието денес е законот за игри на среќа на трето читање, откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша указот. Од Асоцијацијата на спортските обложувачници (АСОМ) велат дека пратениците денес се исправени пред предизвикот ...

АСОМ: Ќе дозволат ли народните избраници десетици илјади вработени да останат на улица

Точка - 28.02.2024

На дневен ред во Собранието денес е законот за игри на среќа на трето читање, откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша указот. Од Асоцијацијата на спортските обложувалници (АСОМ) велат дека пратениците денес се исправени пред предизвикот ...

Законот кој го врати Пендаровски за селење на коцкарниците, пак пред пратениците: Во чиј интерес е ова катастрофално ...

Скопје1 - 28.02.2024

Законот за игри на среќа кој претседателот Стево Пендаровски одби да го потпише ќе биде првиот со кој ќе започне денешната собраниска седница. Повторно, пратениците ќе се обидат да го изласаат решението на ДУИ, со кое, сакаат да ги оддалечат ...