TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола му одговори на Алвеш и ги насмеа сите (видео)

Спортски - 09.11.2018

Mногумина Пеп Гвардиола го сметаат за омилен тренер, посебно тоа се однесува за играчите кои ги тренирал. Воодушевување од соработката со Пеп покажа и бразилскиот фудбалер Дани Алвеш кој имаше само пофални зборови за каталонскиот стратег.

Пеп му одговори на Алвес: Мојата тактика подобра од сексот? (Видео)

Дерби - 09.11.2018

Дани Алвес направи една несекојдневна компарација и порача дека играта и тактиката која ја негува Пеп Гвардиола е подобра дури и од сексот, а бидејќи оваа констатација на Бразилецот стана апсолутен хит во светската спортска јавност, еден од ...

Дани Алвеш и Гвардиола за сексот и фудбалот на Пеп…

Екипа - 09.11.2018

Дани Алвеш е еден од фудбалерите со најмногу трофеи во кариерата, Бразилецот низ годините настапувал за бројни врвни тренери, но кај него нема дилеми околу тоа кој е најдобриот стратег со кого има работено. „Пеп Гвардиола, без конкуренција.

Гвардиола со урнебесен одговор на прашањето - Алвеш или секс? (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2018

Дани Алвеш денеска кажа дека бил презадоволен од соработката со Пеп Гвардиола, па кажа дека тоа било подобро, отколку секс. Сепак, такво мислење не дели и тренерот на Манчестер сити, кој имаше урнебесен одговорот на прашањето дали мисли како Алвеш.

ВИДЕО: Пеп на прес пред дербито со Јунајтед: Сакам се**

Спортклуб - 09.11.2018

Дани Алвеш во еден документарец изнесе интересни тврдења, кои по многу работи се необчини. Фудбалерот на ПСЖ, се потсети на периодот кој го мина во Барселона, а приказната за тоа време му е урнебесна.

Дибала откри што му порачал на Мурињо при големата тензија на теренот

Дерби - 09.11.2018

Пауло Дибала беше еден од првите играчи на Јувентус кои притрчаа до Жозе Мурињо во ситуација кога Португалецот одлучи да ги испровоцира домашните фанови по пресвртот кој го направи Манчестер Јунајтед во Торино, а два дена по случувањата на теренот, ...

Дибала откри што му кажал на Мурињо по неговата провокација (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2018

Манчестер јунајтед запиша важна победа од 2-1 на гостувањето кај Јувентус во четвртото коло од Лигата на шампиони, па сега се наоѓа на чекор до пласман во нокаут-фазата. По дуелот, тренерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо почна да ги провоцира ...

Клоп им порача на фановите на Ливерпул: Ако очекувате лесна победа, останете си дома

24Фудбал - 09.11.2018

Германскиот фудбалски стратег со голема доза на почит кон противникот влегува во мечот на Енфилд за кои многумина сметаат дека ќе биде „лесна задача“, тој испрати јасна порака за тие што размислуваат така.

Дибала тврди: Не го навредив Мурињо, му реков дека гестикулацијата му беше непотребна (ВИДЕО)

24Фудбал - 09.11.2018

Аргентинскиот офанзивец од редовите на Јувентус му упати неколку зборови на Мурињо по крајот на мечот во Торино, многумина сметаа дека истите се „сочни“, но, тој негира, вели дека во ниту еден момент не го навредил.

Алвес направи неверојатна споредба меѓу тактиката на Пеп и сексот

Дерби - 09.11.2018

Дани Алвес минатата година беше блиску до нова соработка со Пеп Гвардиола, но сепак искусниот бразилски бек во последен момент одлучи да ја одбие понудата на Манчестер Сити и да му се приклучи на ПСЖ.

Мурињо предупреди: Неможе постојано први да примаме голови

Стандард - 09.11.2018

Во последните натпревари, Манчестер Јунајтед редовно примаше прв голови, но потоа го вртеше резултатот во своја полза. Така беше во двата последни судири против Борнемут и Јувентус. Сепак, менаџерот Жозе Мурињо предупреди дека ова нема да трае вечно.

Клоп: Некои ме сметаат за идиот, но не сум толку голем идиот

Стандард - 09.11.2018

Ако некој од приврзаниците на Ливерпул смета дека во недела ќе отиде на „Енфилд“ и ќе види лесна победа против Фулам, тој подобро да си остане дома, предупреди менаџерот Јирген Клоп. Германецот објасни дека екипата на Славиша Јоканович може и да е ...

Алвеш без дилема: Соработката со Гвардиола е подобра од - секс!

Sport 1 - 09.11.2018

Пеп Гвардиола одлично го предводи тимот на Манчестер сити, а од неговата работа посебно воодушевен е неговиот поранешен фудбалер Дани Алвеш. Алвеш уживал додека работи со Пеп во Барселона и смета дека тоа било подобро од секс, а уште поинтересен ...

Лукаку продолжи со тренинзите пред дербито на Манчестер

Стандард - 09.11.2018

Напаѓачот Ромелу Лукаку веќе тренира со своите колеги во Манчестер Јунајтед, но нема гаранција дека ќе насташи против Манчестер Сити во недела од 17:30 часот. „Утрово Лукаку беше дел од работата.

Анчелоти: Ја разбирам реакцијата на Мурињо

Стандард - 09.11.2018

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти даде традиционална прес-конференција пред утрешниот дуел на тимот со Џенова од 12-тото коло на Серија „А“. „Досега добро работевме, но можеме да се справиме уште подобро. Утре ќе имаме уште еден тежок меч.

Се можело да биде поинаку: Како Гвардиола со еден човек зад себе го победил Мурињо

Спортски - 09.11.2018

Кога во 2008 година требаше да го замени Франк Рајкард, сите членови на одборот на Барселона биле за Жозе Мурињо, освен Хуан Лапорта. Во тоа време каталонскиот гигант се уште се опоравуваше од губењето на титула во Ла Лига од Реал Мадрид.

Давид Силва: Работите се сменија, Јунајтед сега повеќе го почитуваат Сити (видео)

TopSport - 09.11.2018

Давид Силва вели дека Манчестер сити конечно добива почит од својот градски ривал Манчестер јунајтед, откако постојано се пред нив по пензионирањето на Сер Алекс Фергусон пред пет години. Сити ги пречекуваат Јунајтед на „Етихад“ во неделата и со ...

Алвес нема дилеми: Гвардиола или се*с? Гвардиола! – Пеп пак има поинакво мислење!

Спортски - 09.11.2018

Mногумина Пеп Гвардиола го сметаат за омилен, посебно тоа се однесува за играчите кои ги тренирал. Воодушевување од соработката со Пеп покажа и бразилскиот фудбалер Дани Алвес кој имаше само пофални зборови за каталонскиот стратег.

Љубов на поразличен начин: „Секс или Гвардиола?“ – Дефинитивно Гвардиола

СуперСпорт - 09.11.2018

Пеп Гвардиола е еден од најдобрите тренери на денешницата, со Барселона освои се што се може во клупскиот фудбал, додека со Баерн и Сити ја продолжи низата на трофеи. Каталонецот никого не остава рамнодушен.

Дибала: Никогаш не го навредив Мурињо

TopSport - 09.11.2018

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала инсистира дека во ниту еден момент не го навредил Жозе Мурињо за да предизвика такво славење на менаџерот на Манчестер јунајтед по победата во средата. Јунајтед постигна два доцни гола за 2:1 победа во Торино, по ...

Мурињо требало да биде тренер на Барселона, но во последен момент се случил пресврт!

СуперСпорт - 09.11.2018

Жозе Мурињо во 2008 година требало да го замени Франк Рајкард, а сите членови освен Хуан Лапорт биле за негово ангажирање. Во тоа време, каталонскиот гигант уште се рехабилитираше од губењето на титулата во Ла Лига од Реал Мадрид.

Гвардиола му одговори на Дани Алвес: „Јас преферирам секс!“

Gol.mk - 09.11.2018

Пеп Гвардиола, стратегот на Манчестер Сити, возврати на изјавата на Дани Алвес кој истакна дека „тренинзите со Шпанецот се подобри од секс“. На прес-конференцијата пред дербито во Премиер лигата со Манчестер Јунајтед, Гвардиола доби прашање за она ...

Мурињо пред градското дерби: Ке се обидеме да ја повториме играта од Торино

Курир - 09.11.2018

Откако од неодамна ги подобри своите перформанси, тимот на Манчестер Јунајтед сега се соочува со Манчестер Сити. Пред дуелот од 12-тото коло на Премиер лигата „црвените ѓаволи“ заостануваат на 9 поени од лидерот и при евентуален пораз, разликата ќе ...

Мурињо е загрижен од начинот на кој победува

Спортклуб - 09.11.2018

Последните дуели екипата на Манчестер Јунајтед успева да ги реши во своја корист, но тоа не му се допаѓа на менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо. Неговиот тим победи на гости против Бурнемут во Премиер лигата и против Јувентус во Лигата на ...

Лукаку ги обнови тренинзите со Јунајтед

Курир - 09.11.2018

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку ги обнови тренинзите пред дербито на Манчестер в недела, изјави Жозе Мурињо. Белгиецот ги пропушти последните два натпревари поради повреда на мускулите. – Лукаку тренираше со тимот утрово.

Анчелоти со жестока порака застана во одбрана на Мурињо за неговата гестикулација во Торино!

Дерби - 09.11.2018

Светската спортска јавност и фудбалските експерти останаа поделени за реакцијата која ја имаше Жозе Мурињо по крајот на мечот меѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед кој се одигра во средата, ситуација која се уште предизвика големо внимание во јавноста, ...

ВИДЕО: Анчелоти го повтори потегот на Мурињо - „Не му беше лесно...“

Gol.mk - 09.11.2018

Италијанскиот стратег Карло Анчелоти застана во одбрана на Жозе Мурињо, за кого истакна дека на дуелот против Јувентус реагирал на ироничен начин, поради дрскоста на навивачите на „бјанконерите“ на средбата.

Легендата на „Црвените ѓаволи“ открива: Ова е причината зошто Јувентус беше поразен?!

СуперСпорт - 09.11.2018

Фудбалерите на Јунајтед во средата славеа над Јувентус во четвртото коло во Лигата на шампионите иако беа во заостанување. Во самиот финиш меѓутоа со погодокот на Мата и автоголот на Бонучи славеа со 2:1 и сега им треба само уште триумф над Јанг ...

Сколс знае зошто Јувентус загуби од Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 09.11.2018

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Пол Сколс, кој оваа сезона е голем критичар на игра и резултатите на неговиот клуб и пред се на менаџерот на Жозе Мурињо, даде свое видување за победата на „црвените ѓаволи“ во Торино, или како што ...

ФОТО: Лингард „го праша“ Роналдо – Чии стомачни се подобри

Sport M - 09.11.2018

Кристијано Роналдо го прослави голот против Манчестер Јунајтед, во средата, во Лигата на шампионите на свој уникатен начин. Некој би рекол: „што ти е човече, немаш 17 години“, но залудно. Португалецот е горд на неговите стомачни и ја искористи ...

Анчелоти со поддршка за Мурињо: Ја разбирам неговата реакција!

Спортски - 09.11.2018

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти ја прокоментира реакцијата на Мурињо после мечот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед во Лигата на шампиони. Португалецот после последниот свиреж се дрзна да ги провоцира домашните фанови, кои го навредуваа во ...

Алвеш: Гвардиола е подобар од секс! Гвардиола: Јас преферирам секс!

TopSport - 09.11.2018

Многу од фудбалерите кои работеле со Пеп Гвардиола имаат или огромна почит кон каталонскиот тренер, иако некој од нив (како Златан Ибрахимовиќ) имаат само негативно мислење за него. Дани Алвеш, бразилскиот фудбалер со кого Гвардиола работеше во ...

„Да бев Бонучи, Мурињо немаше да си помине лесно – ќе добиеше...“

Gol.mk - 09.11.2018

Манчестер Јунајтед со „ѓаволски“ пресврт во последните минути го тресна Јувентус среде Торино (1-2), а ситуацијата најмногу ја искористи менаџерот на англискиот тим, Жозе Мурињо. „Специјалниот“ по последниот судиски свиреж влезе на теренот и со ...

Сколс откри зошто Манчестер јунајтед го победи Јувентус

Sport 1 - 09.11.2018

Манчестер јунајтед направи вистинска сензација во Торино, откако за четири минути со пресврт го победи Јувентус во четвртото коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ). Во самиот финиш на натпреварот Јунајтед постигна гол преку Хуан Мата од ...

Лукаку почна да тренира: Дали ќе биде спремен за дербито?

Спортски - 09.11.2018

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед Ромелу Лукаку започна да тренира со остатокот од тимот, но се уште е неизвесно дека ќе биде спремен за големото градско дерби во недела. „Ова утро Лукаку го одработи целиот тренинг.

Клоп: Извинете што не победуваме како Манчестер сити…

Екипа - 09.11.2018

Ливерпул се наоѓа на делба на второто место на премиерлигашката табела, се уште не знае за пораз во домашното првенство и заостанува два бода зад Манчестер сити, па Јирген Клоп е изненаден од зачестените критики за стилот на игра на неговиот тим во ...

Клоп лут на Англичаните: Црвена Звезда не е Марибор, престанете да споредувате

Спортски - 09.11.2018

На конференцијата на Јирген Клоп пред натпреварот на Ливерпул со Фулам најмногу се зборуваше за натпреварот против Црвена Звезда во Лигата на шампионите. Tренерот на Ливерпул, Јирген Клоп на неколку пати изгледаше како да го губи трпението, а ...

Лингард му се обрати на Роналдо: Кој има подобри…?! (ФОТО)

СуперСпорт - 09.11.2018

Кристијано Роналдо го прослави голот во средата против Манчестер Јунајтед во Лигата на шампионите на свој начин. Некој би кажал „што ти е човеку немаш 17 години“, но бадијала, Португалецот е горд на своите стомачни мускули, па ја искористи шансата ...

Како Гвардиола го победи Морињо за тренерското столче во Барселона и започна жестоко ривалство кое трае една декада

24Фудбал - 09.11.2018

Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола во 2008 конкурираа за кормилото на „Каталонците“, Барса тогаш се коцкаше и го промовираше неискусниот Шпанец кој потоа направи фудбалска револуција. Во недела на програмата е дербито на Манчестер, Пеп Гвардиола и Жозе ...

Мурињо со одговор дали Лукаку ќе биде подготвен за градското дерби

Дерби - 09.11.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо даде одговор на прашањето дали Ромелу Лукаку ќе биде подготвен за дерби пресметката со Манчестер Сити. Португалецот појасни дека постои можност Лукаку да биде во тимот и потврди дека засега нема нови ...

Мурињо: Ние сме тим кој секогаш го пронаоѓа патот да се врати назад

Спортски - 09.11.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо се појави на конференција пред големото градско дерби против Манчестер Сити. Фановите на Манчестер Јунајтед веројатно се уште се под импресии од победата против Јувентус во Лигата на шампионите со двата ...

Алвеш откри дека бил премногу блиску до трансфер во Сити и посочи како си го „расипал“ пријателството со Мурињо

Дерби - 09.11.2018

Бразилскиот интернационалец од редовите на ПСЖ, Дани Алвеш откри дека бил премногу блиску до трансфер во Манчестер Сити во летото, 2017 година. Алвеш беше прв избор за Пеп Гвардиола за бековската позиција пред на „Итихад“ да пристигнат Кајл Вокер, ...

Клоп: Се извинувам што не победуваме како Манчестер сити

TopSport - 09.11.2018

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, во пресрет на натпреварот со Фулам, рекол дека неговиот тим е далеку поуспешен од она што многумина мислат. Германецот дополнил дека Ливерпул нема ист третман во јавноста како некои други.

По победата против Јувентус, Мурињо со коментари за градското дерби: Ние сме тим кој никогаш…

Дерби - 09.11.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по големата победа на гостувањето во Торино, на прес конференција говореше пред уште една голема пресметка, градското дерби за Манчестер против тимот на Сити.

Матиќ: Тие се страшен тим, но ние го имаме Мурињо

Спортски - 09.11.2018

Српскиот фудбалер верува во квалитетите на Жозе Мурињо. После победата во Торино, Манчестер Јунајтед го чека нов тежок испит, овој пат во Премиер лигата – градското дерби против Манчестер Сити. Немања Матиќ е свесен за силата на градскиот ривал.

Детал кој многумина не го забележаа: Роналдо им се извини на навивачите на Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 09.11.2018

Роналдо постигна навистина атрактивен гол во средината на второто полувреме но она што повеќе привлече внимание е начинот ка кој тој го прослави голот против поранешниот клуб. Иако многу навивачи на Манчестер Јунајтед се налутија на него, може да се ...

ФОТО: Џеси Лингард го „пецна“ Роналдо - „Кој има подобри стомачни“?

Gol.mk - 09.11.2018

Првата ѕвезда на Јувентус , Кристијано Роналдо , пред два дена го постигна својот гол-првенец во Лигата на шампионите, како член на италијанскиот шампион. Португалскиот ас со фантастичен погодок го стресе својот поранешен клуб Манчестер Јунајтед и ...

ФОТО: Момент кој многумина не го забележаа – Роналдо се извини на фановите на Јунајтед

Спортклуб - 09.11.2018

Интересно, Роналдо и во дресот на Реал Мадрид постигнуваше голови против Јунајтед, но не ги славеше, па е јасно дека фановите на „црвените ѓаволи“ нема за што премногу да му ...

Италијанската легенда: Да бев на местото на Бонучи, Мурињо ќе добиеше клоца во задникот

Спортски - 09.11.2018

Манчестер Јунајтед со голем пресврт во финишот во средата стигна до победа против Јувентус во Торино од 1:2. После натпреварот Жозе Мурињо ги разбесни фановите на „старата дама“ со провокативните гестикулации.

Голманската легенда на Јувентус за потегот на Мурињо: Има среќа што јас не бев на местото на Бонучи

Спортклуб - 09.11.2018

И денес се уште актуелен е Жозе Мурињо поради својот потег по мечот против Јувентус. Повеќе се зборува за неговите провокации отколку за самата победа на Манчестер Јунајтед. Португалецот ги разгневи фановите на „старата дама“, но и нивните фудбалери ...