TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мизрахи: Ќе ставиме крај на ЗАЕВИЗМОТ- не обвинија бидејќи си ја сакаме МАКЕДОНИЈА

Магазин - 21.02.2020

Разрешената министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи на социјалните мрежи напиша дека ВМРО-ДПМНЕ ќе успее во намерата за Обнова на Македонија и дека Македонија ќе биде поврзана со светот врз принцип на меѓусебна почит и соработка.

Најстариот израелски весник „Харец“ ја претставува Мизрахи како ексминистерка од Северна Македонија

360 степени - 21.02.2020

„Првата Еврејка министер во Владата на Северна Македонија е разрешена затоа што го користела старото име на државата“. Ова е наслов од најстариот печатен медиум во Израел „Харец“ , кој во подолга статија ја информира тамошната јавност за причините ...

Мизрахи за најтиражниот израелски весник: Луѓето во Македонија не се антисемитски, нападите беа дел од едно грозно ...

Курир - 21.02.2020

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на земјата. Рашела Мизрахи за реномираниот весник тврди дека нејзината оставка доаѓа како ...

Јанушев: Мизрахи е разрешена затоа што почна да открива криминали, а не поради таблата

ТВ21 - 20.02.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, вечерва во „Клик Плус“ на ТВ21 го коментираше и разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи. Тој смета дека таблата не е проблематична, туку нешто ...

Јанушев: Рашела Мизрахи ја сменија затоа што почна да ги вади криминалите на Царовска

Курир - 20.02.2020

Рашела Мизрахи беше разрешена затоа што почна да ги вади криминалите и неработата на Мила Царовска, а не за користење на името Република Македонија, бидејќи откако се најавија изборите многу функционери од СДСМ почнаа да не ја користат придавката но ...

Митовска до Ацевски: Која е улогата на заменичката кога веќе ја разрешивте Рашела Мизрахи од МТПС?

Курир - 20.02.2020

Во емисијата „И што Сега“ на МРТ пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска упати жестоки критики до нејзиниот поранешен колега од редовите на СДСМ Костадин Ацевски, поради начинот на кој функционира техничката влада и разрешеувањето ...

Станува ли разрешената министерка Мизрахи нова опозициска ѕвезда

Фактор - 20.02.2020

Партиите ги почнаа своите средби со граѓаните, иако официјалната кампања се уште не е почната. А во таборот на ВМРО-ДПМНЕ, забележливо е дека на терен е видно присутна Рашела Мизрахи, разрешената сега ексминистерка од партијата, која беше сменета ...

РАШЕЛА: Да го поддржиме Мицкоски, бидете сигурни во силата, Македонија ни го чува грбот

Магазин - 20.02.2020

Ако се потсетиме само две поколенија наназад ќе се увериме дека сите сме или роднини или пријатели. Никој не е херој сам, ама херојската победа се остварува само со тимска работапишува на социјалните мрежи разрешената министерка за труд и социјална ...

Моќна порака на Мизрахи: Должни сме да си ја одбраниме нашата мајка, Македонија- НИЕ СМЕ МАКЕДОНСКИ НАРОД

Магазин - 20.02.2020

Како што мечката си го брани своето мече, должни сме да си ја одбраниме нашата мајка, Македонија. Време е да се сплотиме и да одиме напред. Ние сме македонски народ. Нема да молчиме и лавовски ќе се бориме еден до друг, вели екс министерката Рашела ...

Димков: Со разрешувањето на Мизрахи се крши принципот на пржинскиот договор

Курир - 19.02.2020

Во вечерашната емисија „Што не е Јасно” на Алфа Телевизија пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Трајче Димков изјави дека со разрешувањето на Рашела Мизрахи од министерството за труд и социјална политика се нарушува принципот на пржинскиот договор.

Димков: Со разрешувањето на Мизрахи се крши принципот на пржинскиот договор

Нетпрес - 19.02.2020

Во вечерашната емисија „Што не е Јасно” на Алфа Телевизија пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Трајче Димков изјави дека со разрешувањето на Рашела Мизрахи од министерството за труд и социјална политика се нарушува принципот на пржинскиот договор.

Која е улогата на заменичката кога веќе ја разрешивте Рашела Мизрахи од МТПС?

Република - 20.02.2020

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Слаѓана Митовска во вечерашната емисија „И што сега“ на МРТ.

Јанушев: Мизрахи ја разрешија затоа што почна да ги вади криминалите на Царовска

MakPress - 21.02.2020

Рашела Мизрахи беше разрешена затоа што почна да ги вади криминалите и неработата на Мила Царовска, а не за користење на името Република Македонија, бидејќи откако се најавија изборите многу функционери од СДСМ почнаа да не ја користат придавката но ...

Мизрахи за „Haaretz“: Македонците не се антисемитисти, нападите беа дел од грозно политичко сценарио

Нетпрес - 21.02.2020

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на земјата. Рашела Мизрахи за реномираниот весник тврди дека нејзината оставка доаѓа како ...

Мизрахи за најтиражниот израелски весник тврди дека нејзината оставка доаѓа како политички мотивирана, а не за таблата ...

Скопје1 - 21.02.2020

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на земјата. Рашела Мизрахи за реномираниот весник тврди дека нејзината оставка доаѓа како ...