TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов бран заразени во НБА лигата: ДеАндре Џордан нема да игра во Орландо

Gol.mk - 30.06.2020

Екипата на Бруклин Нетс нема да може да смета на својот најдобар центар ДеАндре Џордан за продолжението од сезоната во Орландо. 31-годишникот вчера соопшти дека добил позитивни резултати на коронавирусот.

Вирусот се шири во НБА: ДеАндре Џордан позитивен на Ковид-19!

Слободен Печат - 30.06.2020

Претходно првите луѓе на најсилната кошаркарска лига на светот објавија дека 16 играчи се позитивни на коронавирус. Веќе се најавува рестартирањето на НБА лигата, а нејзиниот комесар Адам Силвер предупреди дека доколку на завршницата во Орландо се ...

Двајца кошаркари на Бруклин Нетс заразени со коронавирус

СуперСпорт - 30.06.2020

Сезоната во НБА лигата треба да продолжи на почетокот на јули во Орландо, но американските медиуми пишуваат дека сè е неизвесно. Американските медиуми синоќа објавија дека Бруклин Нетс потврдиле дека двајца кошаркари на овој тим се заразени со ...