TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковачевски во Ватикан и Рим во чест на Денот на Светите Кирил и Методиј

Опсервер - 23.05.2022

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во рамките на посетата на Рим и Ватикан, по повод одбележување на 24 Мај – Денот на сесловенските просветители Светите Кирил и Методиј, ќе има тет-а-тет средба, а потоа и аудиенција кај неговата светост папата ...

Ковачевски во Ватикан и Рим во чест на Денот на Светите Кирил и Методиј

Бизнис Вести

Ковачевски во Ватикан и Рим во чест на Денот на Светите Кирил и Методиј, средби со Драги и Петков

Слободен Печат

Ковачевски во Ватикан во чест на Денот на Светите Кирил и Методиј

Р.С.Европа

Ковачевски во Ватикан и Рим во чест на Денот на Светите Кирил и Методиј

Независен

Ковачевски во Ватикан и Рим во чест на Денот на Светите Кирил и Методиј, ќе се сретне и со Петков

Слободен Печат

Ковачевски во Ватикан и Рим во чест на Денот на Светите Кирил и Методиј

24Инфо

МКД Алсат-М Frontline Сител 24 Вести Нова ТВ Lider Денешен

Ковачевски и Петков ќе се сретнат во Рим

Локално - 23.05.2022

Mакедонскиот и бугарскиот премир, Димитар Ковачевски и Кирил Петков, ќе имаат средба во рамки на работниот дел од посета на Италија по повод одбележувањето на 24 мај – Денот на сесловенските просветители Светите Кирил и Методиј.

Ристевска-Јордановска: Не треба да се имаат големи очекувања од средбата Ковачевски - Петков во Рим

24 Вести

Средба Ковачевски-Петков утре во Рим, ветото ја потресе владината коалиција во Софија

Сител

Во строга тајност се држат деталите за утрешната средба Ковачевски – Петков во Рим

Телма

Бугарски „Дневник“: Ќе објават ли Петков и Ковачевски напредок за можно кревање на ветото?

Телма

Петков и Ковачевски утре ќе одржат на средба во Рим, по приемот кај Папата

Канал5

Конечно ќе се сретнат по двете „корпи“ за средба во Скопје: Ковачевски ќе се види со Петков, ама во Рим, заедно ќе ги чествуваат светите браќа Кирил и Методиј

Алфа

360 степени Локално Република Република Вечер Прес Zoom ТВ21 Точка

Ковачевски – Фасино: Почетокот на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа

Слободен Печат - 22.05.2022

Прашањето на почеток на преговорите на Брисел со Северна Македонија е неопходен одговор на потребата за безбедноста на Европа, констатирале на денешната средба премиерот Димитар Ковачевски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на Домот ...

Ковачевски – Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа

Frontline

Ковачевски – Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа

ТВ21

Ковачевски – Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа

4NEWS

Ковачевски оствари средба со Фасино

Канал5

Ковачевски – Фасино: Почетокот на преговорите со Северна Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа

Макфакс

Ковачевски – Фасино: Прашањето на почеток на преговорите со Македонија е неопходен одговор за безбедноста на Европа

24Инфо

360 степени А1 On Локално Zoom МКД Н.Македонија 24 Вести Либертас

Владата потврди, Ковачевски утре и задутре во Ватикан и Рим, дел од агендата средба со Кирил Петков

Zoom - 22.05.2022

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски придружуван од ќерката Тамара Ковачевска на 23 и 24 мај ќе предводи делегација на Република Северна Македонија во Италија и Ватикан во официјална и работна посета во рамките ...

Објавена агендата како ќе се одбележи Денот на Светите Кирил и Методиј: Ковачевски со ќерка му во Ватикан, а средба има и со Петков

Скопје1

Ковачевски на 23 и 24 мај предводи делегација во чест на Денот на сесловенските просветители Светите Кирил и Методиј во Ватикан и Рим

24Инфо

Петков и Ковачевски утре ќе одржат на средба во Рим, по приемот кај Папата

Н.Македонија

Ковачевски на 23 и 24 мај ќе ја предводи македонската делегација во Рим

Канал5

Ковачевски заминува за Ватикан, ќе се сретне со папата и Петков

Локално

Ковачевски ќе оди во Ватикан со ќерката наместо со сопругата

Фокус

Макфакс MTM Сакам да кажам Точка 360 степени Република ТВ21 4NEWS

Прашањето за ветото на Македонија прави проблеми во владината коалиција во Бугарија

МКД - 22.05.2022

Бугарската партија Има таков народ (ИТН) на Слави Трифонов, која е дел од владината коалиција, го засилува притисокот врз премиерот Кирил Петков да не го укинува ветото на Бугарија за почеток на преговорите на Македонија за членството во ЕУ.

Ковачевски во Ватикан и Рим во чест на Денот на Светите Кирил и Методиј, средби со Драги и Петков

Опсервер - 22.05.2022

– Премиерот Димитар Ковачевски придружуван од ќерката Тамара Ковачевска утре и задутре ќе предводи делегација на Република Северна Македонија во Италија и Ватикан во официјална и работна посета во рамки на одбележувањето на 24 Мај – Денот на ...

Koвачевски со ќерката во Ватикан

PressingTV

По повод Денот на Светите Кирил и Методиј, Ковачевски со својата ќерка ќе предводи делегација во Ватикан и Рим – таму ќе биде и бугарскиот премиер

Курир

КОВАЧЕВСКИ УТРЕ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ПЕТКОВ ВО РИМ По чествувањето на Кирил и Методиј кај Папата, средба и со Марио Драги

+инфо

Ковачевски во Ватикан и Рим во чест на Денот на Светите Кирил и Методиј, средби со Драги и Петков

CivilMedia

Ковачевски во Ватикан и Рим во чест на Денот на Светите Кирил и Методиј, средби со Драги и Петков

Frontline

Ковачевски со ќерката во Ватикан и Рим во чест на Денот на Светите Кирил и Методиј, средби со Драги и Петков

Lider

Либертас Денешен МКД Вечер Прес еМагазин Нетпрес Бриф Lider