TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кај меѓуградската автобуска пронајдено седумгодишно дете пријавено за исчезнато

Макфакс - 11.09.2019

Скопјанка на возраст од 39-години во утринските часови на 11. септември во полициската станица во Драчево пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот седумгодишен син. Полицијата започнала пребарување и по кратко време детето било пронајдено на ...

Добра вест: Пронајдено 7- годишното дете од Драчево кое утринава исчезна

Press24 - 11.09.2019

Утинава во 09.00 часот во Полициската станица Драчево,39- годишната И.А од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот седумгодишен син. „По кратко време од страна на полициски службеници детето било пронајдено на Транспортен центар, каде ...

Исчезнатиот ученик од Драчево е најден

МКД - 11.09.2019

„Ве замолувам да го пронајдеме заедно мојот Михаил, последен пат е излезен од дома сабајле и не е отиден во училиште, случајот е пријавен и во полиција". Оваа објава утрово се ширеше по социјалните мрежи, за набргу потоа да биде објавено дена детето ...

Пронајден е малиот Михаил, родителите се заблагодаруваат

Н.Македонија - 11.09.2019

Полицијата го пронајде малиот Михаил Илијевски од населбата Драчево, за кој утрово неговата мајка на социјалните мрежи бараше помош да се пронајде, откако не се појавил на училиште. Тој е во добра здравствена состојба.

Потрагата по малиот Михаил заврши со среќен крај - детето е пронајдено на автобуска станица

Точка - 11.09.2019

Утрово случајот за исчезнатиот Михаил Илијевски од населбата Драчево се рашири како молња по социјалните мрежи низ целата држава. Неговата мајка преку нејзиниот профил на Фејсбук апелираше за помош до сите граѓани, но од МВР тврдат дека малиот ...

Утрово исчезна малиот Михаил од Драчево - неговата мајка со апел до сите граѓани: „Да го пронајдеме заедно моето дете“

Точка - 11.09.2019

Утово, малиот Михаил Илијевски од населбата Драчево тргнал на училиште како и секое дете, но за жал не стигнал во својата училница. Неговата мајка, во жал и очај, веднаш веста ја споделила на социјалните мрежи со желба за помош од граѓаните: „Ве ...

Пронајден исчезнатиот ученик од Драчево, како стигнал до автобуска?

Независен - 11.09.2019

Михаил е пронајден, во добра здравствена состојба и е вратен во семејството, потврдуваат од МВР, иако додаваат дека случајот не бил пријавен кај нив. Неофицијално, детето е пронајдено на автобуска станица во населбата Циглана, а се истражува како ...

Утрово исчезна Михаил од Драчево, излегол од дома не отишол на училиште

24Инфо - 11.09.2019

Михаил Илијевски од Драчево утово тргнал на училише но не стигнал во својата училница дознава 24 инфо . Мајката на социјалните мрежи сподели дека детето утово се подготвило за на училиште, но од училиштето и јавиле дека Михаил го нема.

Пронајден малиот Михаел

Курир - 11.09.2019

Малото момче Михаел е пронајдено. Според информации детето е најдено на Железничка станица и во е прибрано во пункт на ЈСП. Останува нејасно како детето се изгубило и стигнало до Железничка станица.

Малиот Михаил е добар – пронајден е на автобуска станица

Магазин - 11.09.2019

Малото детенце Михаил кое утринава беше исчезнато во скопската населба Драчево пронајдено е живо и здраво. На Фејсбук страната на населба Драчево беше објавено дека детето е пронајдено. Детето се качило во автобус број 41 и се симнало на ...

Пронајдено е исчезнатото дете од Драчево (ДПЛ)

Expres - 11.09.2019

Пред да биде пронајдено на социјалните мрежи се ширеше објава од мајка на исчезнато дете од скопско Драчево: „Ве замолувам да го пронајдеме заедно мојот Михаил, последен пат е излезен од дома сабајле и не е отиден во училиште, случајот е пријавен и ...

Михаил е добар - пронајден е на автобуска станица

Скопје инфо - 11.09.2019

Исчезнатото дете Михаил по кое се трагаше утрово е пронајдено. Неофицијално детето е пронајдено на автобуска станица во населбата Циглана. Тоа е во добра здравствена состојба и се испитува како и со кого заминало во таа насока.

Се бара исчезнато дете во Драчево

Скопје инфо - 11.09.2019

На социјалните мрежи кружи информација за исчезнато дете. Од профилот на Илијевска Анета, која се претставува како мајка на детето споделена е и фотографија и информација каде последен пат е видено детето.

МВР тврди дека малиот Михаил е пронајден веднаш по пријавата

Фактор - 11.09.2019

Момчето кое според наводите на неговата мајка исчезнало утрово е пронајдено. Од МВР за Фактор го потврдија случајот кој како молња утрово ги обиколи социјалните мрежи ширум државата. Од МВР образложија дека детето по име Михаил е најдено веднаш по ...

Изгубено е дете во Драчево, ако го видите веднаш пријавете во полиција

Курир - 11.09.2019

Детенце утринава исчезнало во скопско Драчево. Апелот за помош во негово пронаоѓање на социјалните мрежи го објави неговата мајка. -Ве замолувам да го пронајдеме заедно мојот син Михаел, последен пат е излезен од дома сабајле и не е отиден во ...

Седумгодишното дете што се изгуби пронајдено кај Транспортен центар

еМагазин - 11.09.2019

На 11.09.2019 во 09.00 часот во Полициската станица Драчево, И.А.(39) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот седумгодишен син, информира МВР. По кратко време од страна на полициски службеници детето било пронајдено на Транспортен ...

Малиот Михаил е пронајден

Вечер - 11.09.2019

Пронајден е малиот Михаил Илијевски од населбата Драчево, за кој утрово неговата мајка на социјалните мрежи бараше помош да се пронајде, откако не се појавил на училиште. Тој е во добра здравствена состојба.

Утрово исчезна дете од Драчево – неговата мајка со апел за помош

Н.Македонија - 11.09.2019

Утрово исчезна малиот Михаил Илијевски од населбата Драчево кој тргнал на училиште, но не стигнал до својата училница. Тој е ученик во трето одделение во основното училиште „Рајко Жинзифов“ во населбата Драчево.

Пронајден исчезнатиот Михаил од Драчево

Фокус - 11.09.2019

Михаил е пронајден, во добра здравствена состојба и е вратен во семејството, потврдуваат од МВР, иако додаваат дека случајот не бил пријавен кај нив. Неофицијално, детето е пронајдено на автобуска станица во населбата Циглана, а се истражува како ...

Утрово исчезна Михаил од Драчево, излегол од дома не отишол во училиште

Фокус - 11.09.2019

Михаил Илијевски од Драчево утово тргнал на училише но не стигнал во својата училница дознава 24 инфо. Мајката на социјалните мрежи сподели дека детето утово се подготвило за на училиште, но од училиштето и јавиле дека Михаил го нема.

Среќен крај на драмата: Пронајден малиот Михаил од Драчево, откриено каде бил

Press24 - 11.09.2019

Малото момче Михаил од Драчево кое утрово беше пријавено з аисчезнато, е пронајдено. Според информации детето е најдено на Железничка станица и во е прибрано во пункт на ЈСП. Останува нејасно како детето се изгубило и стигнало до Железничка станица.

Исчезнатиот Михаил пронајден на автобуска станица

24Инфо - 11.09.2019

Исчезнатото дете Михаил за кое мајката апелираше дека е изгубено е пронајдено. Неофицијално според едни детето е пронајдено на автобуска станица во населбата Циглана. Тоа е во добра здравствена состојба и се испитува како и со кого заминало во таа ...

Изгубено е дете во Драчево, ако го видите веднаш пријавете во полиција

Сител - 11.09.2019

Детенце утринава исчезнало во скопско Драчево. Апелот за помош во негово пронаоѓање на социјалните мрежи го објави неговата мајка. -Ве замолувам да го пронајдеме заедно мојот син Михаел, последен пат е излезен од дома сабајле и не е отиден во ...

МВР излезе со официјални информации за изгубеното 7 годишно дете

Скопје24 - 11.09.2019

Скопјанка на возраст од 39-години во утринските часови на 11 септември во полициската станица во Драчево пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот седумгодишен син. Полицијата почнала пребарување и набргу детето било пронајдено на Транспортен ...

Пронајдено е изгубеното дете од Драчево – Како стигнало до автобуска?

Скопје24 - 11.09.2019

Михаил е пронајден, во добра здравствена состојба и е вратен во семејството, потврдуваат од МВР, иако додаваат дека случајот не бил пријавен кај нив. Неофицијално, детето е пронајдено на автобуска станица во населбата Циглана, а се истражува како ...

Да помогнеме да се најде: Детенце од Драчево тргнало на школо па исчезнало

Press24 - 11.09.2019

Михаил Илијевски од Драчево утрово тргнал на училише но не стигнал во својата училница, а мајката на социјалните мрежи сподели дека детето утово се подготвило за на училиште, но од училиштето и јавиле дека Михаил го нема.

Исчезнатиот Михаил пронајден на автобуска станица

iPortal - 11.09.2019

Исчезнатото дете Михаил за кое мајката апелираше дека е изгубено е пронајдено. Неофицијално според едни детето е пронајдено на автобуска станица во населбата Циглана. Тоа е во добра здравствена состојба и се испитува како и со кого заминало во таа ...

Изгубено е дете во Драчево, ако го видите веднаш пријавете во полиција

4NEWS - 11.09.2019

Детенце утринава исчезнало во скопско Драчево. Апелот за помош во негово пронаоѓање на социјалните мрежи го објави неговата мајка. -Ве замолувам да го пронајдеме заедно мојот син Михаел, последен пат е излезен од дома сабајле и не е отиден во ...

Пронајден исчезнатиот Михаил од Драчево

Либертас - 11.09.2019

Михаил е пронајден, во добра здравствена состојба и е вратен во семејството, потврдуваат од МВР. Според информацијата детето било пронајдено во времето додека еден од родителите го пријавувал случајот во полиција.

Утрово исчезна Михаил од Драчево, излегол од дома не отишол на училиште

iPortal - 11.09.2019

Михаил Илијевски од Драчево утово тргнал на училише но не стигнал во својата училница. Мајката на социјалните мрежи сподели дека детето утрово се подготвило за на училиште, но од училиштето и јавиле дека Михаил го нема.

Среќна вест: Михаил е добар - пронајден е на автобуска станица

Сител - 11.09.2019

Исчезнатото дете Михаил по кое се трагаше утрово е пронајдено. Неофицијално детето е пронајдено на автобуска станица во населбата Циглана. Тоа е во добра здравствена состојба и се испитува како и со кого заминало во таа насока.

Изгубено е дете во Драчево, мајката моли за помош

Вечер - 11.09.2019

Детенце утринава исчезнало во скопско Драчево. Апелот за помош во негово пронаоѓање на социјалните мрежи го објави неговата мајка. -Ве замолувам да го пронајдеме заедно мојот син Михаел, последен пат е излезен од дома сабајле и не е отиден во ...

Утрово исчезна Михаил од Драчево, излегол од дома не отишол во училиште – Мајката моли за помош

Скопје24 - 11.09.2019

Михаил Илијевски од Драчево утово тргнал на училише но не стигнал во својата училница дознава 24 инфо. Мајката на социјалните мрежи сподели дека детето утово се подготвило за на училиште, но од училиштето и јавиле дека Михаил го нема.

Среќна вест: Михаил е добар – пронајден е на автобуска станица

4NEWS - 11.09.2019

Исчезнатото дете Михаил по кое се трагаше утрово е пронајдено. Неофицијално детето е пронајдено на автобуска станица во населбата Циглана. Тоа е во добра здравствена состојба и се испитува како и со кого заминало во таа насока.

Изгубено е дете во Драчево, ако го видите веднаш пријавете во полиција

Centar - 11.09.2019

Детенце утринава исчезнало во скопско Драчево. Апелот за помош во негово пронаоѓање на социјалните мрежи го објави неговата мајка. -Ве замолувам да го пронајдеме заедно мојот син Михаел, последен пат е излезен од дома сабајле и не е отиден во ...

Пронајден малиот Михаил

Expres - 11.09.2019

Исчезнатото дете Михаил од Драчево по кое се трагаше утрово, а папел за помош од мајката беше споделуван на социјалните мрежи, е пронајдено. Неофицијално детето е пронајдено на автобуска станица во населбата Циглана.

Михаил е пронајден и е во добра состојба – пронајден е на автобуска станица

Скопје1 - 11.09.2019

Исчезнатото дете Михаил по кое се трагаше утрово е пронајдено. Неофицијално детето е пронајдено на автобуска станица во населбата Циглана. Тоа е во добра здравствена состојба и се испитува како и со кого заминало во таа насока.

Пронајдено е изгубеното дете од Драчево

+инфо - 11.09.2019

Изгубеното дете Михаил од Драчево по кое се трагаше утрово е пронајдено и е во добра здравствена состојба, потврдуваат од МВР иако велат дека случајот не бил пријавен во полиција. Медиуми јавуваат дека детето е пронајдено на автобуска станица, но ...

ИЗГУБЕНОТО ДЕТЕ ОД ДРАЧЕВО Е НАЈДЕНО: Малиот Михаил е добар

Слободен Печат - 11.09.2019

Мајката утринава апелираше на Фејсбук за помош во пронаоѓање на нејзиниот син кој е трето оделение и не пристигнал на училиште утрово. Изгубеното дете Михаил од Драчево по кое се трагаше утрово е пронајдено и е во добра здравствена состојба, ...