TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тренчевска: Раст на платите и пензиите, поддршка за најранливите и одржливи социјални услуги во 2022 година

Макфакс - 31.01.2023

Во рамките на дводневната конференција, организирана од страна на Владата на Република Северна Македонија, „Година на нови можности“, се одржа и панел-сесијата „Социјални и здравствени политики во време на криза“, на која се дебатира за ефектите од ...

Тренчевска: За 12 месеци пензиите се покачија за 16 отсто, нешто што никогаш не се случило претходно

Centar

Тренчевска: Работниците се наш приоритет, ги зголемуваме платите и подобруваме условите за работа

Centar

Тренчевска: Работниците се наш приоритет, ги зголемуваме платите и подобруваме условите за работа

Zoom

Тренчевска: За 12 месеци пензиите се покачија за 16 отсто, нешто што никогаш не се случило претходно

Zoom

Тренчевска: Во март се очекува ново зголемување на минималната плата

CivilMedia

Тренчевска: Раст на плати и пензии, поддршка за најранливите и оддржливи социјални услуги и сервиси ја обележаа 2022 година

ТВ21

24Инфо Centar Локално 4NEWS Press24 Frontline Бизнис Вести Точка

НОВИ 8902-ЦА ПЕНЗИОНЕРИ ВО 2022-РА: Пензиите пораснаа, но ќарот го зеде инфлацијата

Пари - 31.01.2023

Нови 8902-ца пензионери минатата година. Државата пресметала дека, заедно со нив, бројот на пензионери во земјава заклучно со декември се искачил на 335,743-ца. Просечната пензија последниот месец од годината изнесувала 17,727 денари и во однос на ...

Македонија со најголем пад, Црна Гора со најголем раст на реалните плати во регионот

Р.С.Европа

Повторно расте просечната плата во Црна Гора

Вечер Прес

(Видео) Ковачевски: Отворени се нови можности за економијата и за членството во ЕУ, повикувам на обединување и паметни одлуки

Макфакс

И во услови на најголема криза успеавме да ги зголемиме платите и пензиите, вели Ковачевски

Слободен Печат

Ковачевски: Ги зголемивме минималната плата и пензиите, со инклузивен пристап растат платите за сите

Frontline

Ковачевски: Ги зголемивме минималната плата и пензиите

4NEWS

CivilMedia 24Инфо Centar MTM 360 степени Опсервер Либертас Курир

Раст на плати и пензии, поддршка за најранливите, унапредени здравствени услуги и социјални сервиси ја одбележаа 2022 ...

Centar - 30.01.2023

Во рамки на дводневната конференција организирана од страна на Владата на Република Северна Македонија, „Година на нови можности“ беше и панел сесијата „Социјални и здравствени политики во време на криза“ на која се дебатираше за ефектите од ...

Раст на плати и пензии, поддршка за најранливите, унапредени здравствени услуги и социјални сервиси ја одбележаа 2022 година

24Инфо

Влада: Раст на плати и пензии, поддршка за најранливите, унапредени здравствени услуги

Канал5

Раст на плати и пензии, поддршка за најранливите, унапредени здравствени услуги и социјални сервиси ја одбележаа 2022 година

Скопје1

Влада: 2022 година ја одбележаа - раст на плати и пензии, поддршка за најранливите, унапредени здравствени услуги

Press24

Панел: Владата донесе успешни мерки и политики во изминатата 2022 година

Фокус

Владата: Раст на плати и пензии, поддршка за најранливите, унапредени здравствени услуги

Макфакс

Либертас Опсервер Точка Во Центар