TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осум патници на македонска агенција повредни на автопат во Австрија

Сител - 11.10.2018

Осум македонски државјани се повредени во сообраќајна несреќа во близина на Линц Австрија. Повредените биле патници во автобус со скопски регистарски ознаки кој според пишувањата на австриските медиуми бил застанат на автопатот на лентата за дефекти ...

МНР: Двајца македонски патници се тешко повредени, а шест полесно

Нова ТВ - 11.10.2018

Осум патници се повредени, од кои двајца се потешко, но не се во животна опасност и шест се здобиле со полесни повреди, потврдија од МНР. „Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои им ...

Двајца потешко и шест полесно повредени во судир на македонски автобус и камион кај Линц

Кајгана - 11.10.2018

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) - Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутринава во 6 часот, во близина на Линц, Австрија.

Се судрија македонски автобус и камион во Австрија, 9 патници повредени

24 Вести - 11.10.2018

Најмалку девет патници се повредени во сообраќајката која се случила утрово во 6 часот откако се судриле македонски автобус и товарен камион во близина на Линц, Австрија. Австриските медиуми информираат дека сите повредените се згрижени во болница, ...

Двајца потешко, шестмина полесно повредени во сообраќајката на македонскиот автобус во Австрија, потврди МНР

Сакам да кажам - 11.10.2018

Двајца патници се потешко повредени, но не се во животна опасност, а 6-мина се полесно повредени во судирот на македонскиот автобус со камион блилу Линц, Австрија, велат од макендоското Министерство за надоврешни работи (МНР).

Повредени патници од Македонија во тешка сообраќајна несреќа во близина на Линц

Канал5 - 11.10.2018

Нема загинато ниту еден од патниците во тешката сообраќајна несреќа помеѓу македонскиот автобус и камион на автопатот Линц Австрија што утринава се случи околу 6 часот. Од македонското МНР потврдуваат дека во автобусот имало 18 македонски државјани ...

Тешка сообраќајна несреќа во Австрија меѓу македонски автобус и камион

Нова ТВ - 11.10.2018

Деветмина патници се тешко повредени во сообраќајна несреќа која се случила утринава во 6 часот ,меѓу македонски автобус и товарен камион во близина Линц, Австрија. Според австриските медиуми сите повредените се згрижени во болница, а поради ...

Македонски автобус се судри со камион во Линц, повредени неколку патници

ТВ21 - 11.10.2018

Од Министерството за надворешни работи на Македонија потврдија дека утринава во сообраќајната несреќа која се случи во близина на Линц, Австрија, повредени се неколку македонски државјани.

Нови детали за сообраќајката во Австрија: Двајца патници од македонскиот автобус се борат за живот

Press24 - 11.10.2018

Тешка сообраќајка се случи утринава во 6 часот во Австрија на автопатот Линц. Во сообраќајката учествувале македонски автобус и товарен камион. Во автобусот имало 18 македонски државјани, од кои 2 лица се потешко повредени, но не се во животна ...

Автобус и камион се судрија во близина на Линц, повредени неколку Македонци

Слободен Печат - 11.10.2018

Од Амбасадата на Македонија во Виена за МНР потврдиле дека во автобусот имало 18 македонски државјани, од кои двајца се потешко, а шестмина полесно повредени. Утринава во Австрија во близина на градот Линц се случи сообраќајна несреќа меѓу ...

Деветмина тешко повредени во сообраќајка на македонски автобус во Австрија

Сакам да кажам - 11.10.2018

Деветмина патници се потешко повредени во судирот меѓу македонски автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Според австриските медиуми, во судирот се превртела и кабината на камионот товарен со трупци, а ...

МНР потврди: Осум македонски државјани повредени во Австрија

Независен - 11.10.2018

Македонското Министерство за надворешни работи потврди дека во сообраќајната несреќа што утрово се случи во Австрија има повредено и македонски државјани. Две лица со потешки и осум со полесни повреди се здобиле по судир на македонски автобус, во ...

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Макфакс - 11.10.2018

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале доживеал сообраќајна незгода во Австрија, информираат Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската амбасада ...

МНР: Двајца македонски патници се тешко повредени, a шест полесно

Нетпрес - 11.10.2018

Осум патници се повредени, од кои двајца се потешко, но не се во животна опасност и шест се здобиле со полесни повреди, потврдија од МНР. Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои им ...

Осум македонски државјани повредени во сообраќајка кај Линц

Либертас - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион.

Се судрија македонски автобус и камион во Австрија, 9 патници повредени

Шеталиште - 11.10.2018

Најмалку девет патници се повредени во сообраќајката која се случила утрово во 6 часот откако се судриле македонски автобус и товарен камион во близина на Линц, Австрија. Австриските медиуми информираат дека сите повредените се згрижени во болница, ...

Повредени патници од Македонија во тешка сообраќајна несреќа во близина на Линц

МК News - 11.10.2018

Нема загинато ниту еден од патниците во тешката сообраќајна несреќа помеѓу македонскиот автобус и камион на автопатот Линц Австрија што утринава се случи околу 6 часот. Од македонското МНР потврдуваат дека во автобусот имало 18 македонски државјани ...

Тешка сообраќајка: Македонски автобус се судри со камион во Австрија- има повредени (ФОТО)

Курир - 11.10.2018

Деветмина патници се потешко повредени во судирот меѓу македонски автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Според австриските медиуми, во судирот се превртела и кабината на камионот товарен со трупци, а ...

Македонски државјани повредени во сообраќајка во Австрија

Тера - 11.10.2018

Македонското Министерство за надворешни работи потврди дека во сообраќајната несреќа што утрово се случи во Австрија има повредено и македонски државјани. Две лица со потешки и осум со полесни повреди се здобиле по судир на македонски автобус, во ...

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

А1 On - 11.10.2018

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале доживеал сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската ...

Тешка сообраќајка во Австрија, двајца македонски граѓани се потешко повредени

МКД - 11.10.2018

Македонското Министерство за надворешни работи потврди дека во сообраќајната несреќа што се случила утрово во близина на Линц, Австрија, осумина македонски државјани се повредени, од кои двајца потешко кои не се во животна опасност.

Двајца потешко, а шест полесно повредени во судар на македонски автобус и камион кај Линц

Вечер - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион.

Македонски автобус се судри со камион во Австрија

Независен - 11.10.2018

Деветмина патници се повредени, oд кои три потешко во судирот меѓу автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Дел од медиумите пренесуваат дека станува збор за македонски автобус.

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Точка - 11.10.2018

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале доживеал сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската ...

МНР: Двајца македонски патници се тешко повредени, а шест полесно во сообраќајката близу Австрија

iPortal - 11.10.2018

Осум патници се повредени, од кои двајца се потешко, но не се во животна опасност и шест се здобиле со полесни повреди, потврдија од МНР. „Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои им ...

Двајца потешко, а шест полесно повредени во судар на македонски автобус и камион кај Линц

1tv - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион.

Македонски автобус во Австрија се судри со камион, девет патници се повредени

Радар - 11.10.2018

Деветмина патници се потешко повредени во судирот меѓу македонски автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Според австриските медиуми, во судирот се превртела и кабината на камионот товарен со трупци, а ...

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Пулс24 - 11.10.2018

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале доживеал сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската ...

Осум повредени при сообраќајка на македонски автобус во Австрија (Галерија)

Н.Македонија - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион.

Автобус од Македонија се расипал и предизвикал несреќа во Австрија, двајца македонски патници тешко повредени

Фактор - 11.10.2018

Автобус за меѓународен патнички превоз од Македонија се расипал на автопат во Линц, Австрија, рано изутрина. Откако се престроил на првата лента и застанал, одзади бил удрен од камион за превоз на дрва, по што 18-мина се здобиле со повреди.

Тешка сообраќајка: Македонски автобус се судри со камион во Австрија- има повредени

iPortal - 11.10.2018

Деветмина патници се потешко повредени во судирот меѓу македонски автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Според австриските медиуми, во судирот се превртела и кабината на камионот товарен со трупци, а ...

Страшна сообраќајка во Австрија кај Линц, македонски автобус се судри со камион, осум патници повредени

Сител - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион.

Македонски автобус се судри со камион во Австрија- има повредени

Алфа - 11.10.2018

Деветмина патници се потешко повредени во судирот меѓу македонски автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Според австриските медиуми, автобусот бил застанат на дефектната лента поради технички проблем, и ...

Двајца потешко и шест полесно повредени во судир на македонски автобус и камион кај Линц

Локално - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутринава во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион.

Македонски автобус во тежок судир во Австрија, деветмина повредени (ФОТО)

Република - 11.10.2018

Деветмина патници се повредени, oд кои три потешко во судирот меѓу автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Како што пренесува „ Сакам да кажам “, се работи за македонски автобус.

Се судрија македонски автобус и камион кај Линц, двајца потешко повредени

+инфо - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион.

Двајца потешко, а шест полесно повредени во судар на македонски автобус и камион кај Линц

MTM - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион.

Осум македонски патници се повредени во судар меѓу автобус и камион кај австриски Линц

Фокус - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија, меѓу македонски автобус и товарен камион.

МНР потврди: Осум македонски државјани повредени во тешката сообраќајка во Австрија

Курир - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион.

МНР потврди: Осум македонски државјани повредени во тешката сообраќајка во Австрија

Република - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион.

Двајца потешко, а шест полесно повредени во судар на македонски туристички автобус и камион кај Линц

еМагазин - 11.10.2018

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион.

Македонски автобус се судри со камион во Линц, повредени неколку патници

24 Вести - 11.10.2018

Тешка сообраќајка несреќа се случила утрово во Австрија на автопатот во близина на Линц во која учествувале македонски автобус и товарен камион. Според информациите, во несреќата две лица биле потешко повредени, додека шест биле полесно повредени.