TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баерн со ново засилување од 10 милиони евра

Екипа - 17.08.2019

Филипе Кутињо нема да биде последно засилување на Баерн Минхен за летниот преоден рок откако германскиот првак го договори и пристигнувањето на 20-годишниот Микаел Куизанс. Станува збор за француски играч за врска кој настапуваше за Борусија ...

Валверде: Кутињо сакаше да избега од Барса уште на крајот на минатата сезона

Локално - 17.08.2019

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде откри дека офанзивниот играч од средниот ред Филипе Кутињо самиот посакалл да игра за Баерн Минхен оваа сезона. Како што е познато, вчера тој изненадувачки беше изваден од групата на Каталонците за посетата на ...

Барселона потврди: Кутињо оди на позајмица во Баерн Минхен

Нова ТВ - 17.08.2019

Бразилецот Филипе Кутињо ќе оди на едногодишна позајмица во Баерн Минхен, потврди шпанскиот фудбалски гигант, Барселона. Баварците на крајот на сезоната ќе имаат право на откуп на договорот, но финансиски детали од склучената соработка меѓу ...

Барселона го позајми Кутињо во Баерн Минхен

OhridNews - 17.08.2019

Германскиот првак Баерн Минхен на самиот старт од сезоната ги засили своите редови ангажирајќи го Филипе Кутињо од Барселона. Репрезентативецот на Бразил на „Алијанц арената“ се пресели како позајмен фудбалер а „баварците“ после завршување на ...

Каталонски „Спорт“: Барселона со продажбата на Кутињо му нанесе удар на Реал Мадрид

СуперСпорт - 17.08.2019

Барселона го договори трансферот на Филипе Кутињо во Баерн Минхен, па така му нанесе удар на Реал Мадрид, кој нема да може да се ослободи од Герет Бејл, кој исто така се поврзуваше со Баварците.

Германија треба да се радува поради Кутињо

Слободен Печат - 17.08.2019

Фелипе Кутињо во наредната сезона ќе настапува за Баерн Минхен. Барселона и Баерн Минхен успеаја да се договорат, Фелипе Кутињо во следната сезона ќе игра во Бундес лигата. Баварците се согласија да му ја исплатат целата плата на Кутињо, 11 милиони ...

Ковач: Не само Баерн, цела Бундеслига и Германија треба да бидат среќни за Кутињо

24Фудбал - 17.08.2019

Баерн Минхен и Барселона се договорија, Кутињо се сели во редовите на германскиот шампион, во Бундеслигата доаѓа ѕвезда која според тренерот Ковач треба да ги возбуди сите. Филипе Кутињо оди на едногодишна позајмица во Баерн Минхен кој ќе има опција ...

Ковач потврди: Кутињо се сели во Баерн Минхен

СуперСпорт - 17.08.2019

Баерн Минхен синоќа потврди дека Филипе Кутињо ќе пристигнe од Барселона на едногодишна позајмица. Шпанските медиуми синоќа објавија дека Барселона се согласила да го пушти Бразилецот, апотоа следуваше и потврда од Минхен.

Баерн вчера киксираше, но ги израдува фановите со објава на два големи трансфери: Во Михнен пристигнуваат Кутињо и ...

Дерби - 17.08.2019

Тимот на Баерн Минхен со реми против Херта (2:2) на домашен терен ја стартуваше новата сезона во Бундеслигата. Баварците со тоа ја прекинаа серијата од 11 побеи со ред на домашен терен и со неуспех го започнаа походот кон одбрана на титулата во ...

Потврда од Баерн, Кутињо доаѓа во Минхен!

Екипа - 17.08.2019

Баерн Минхен ја стартуваше новата сезона со разочарувачко реми на домашен терен против Херта, но на фановите на баварскиот гигант за утеха ќе им служи фактот дека нивниот клуб договори екстра-засилување.

Деталите од договорот помеѓу Барселона и Баерн за Кутињо

Спортски - 17.08.2019

Вчера беше потврден траснферот на Фелипе Кутињо од Барселона во Баерн Минхен. Барселона и Баерн се договорија за позајмица на Бразилецот. Каталонскиот „Спорт“ после потврдата објави детали од договорот помеѓу Баерн и Барселона.

Ковач: На трансферот на Кутињо не треба да се радуваат само навивачите на Баерн

Спортски - 17.08.2019

Баерн вчера го потврди трансферот на Фелипе Кутињо кој доаѓа од Барселона едногодишна позајмица. Прво вчера објавија шпанските медиуми, а потоа се покажа дека тоа не се шпекулации бидејќи Баерн го потврди трансферот.

Барса со еден удар утепа две муви: Го продаде Кутињо и му ја уништи надежта на Реал

Спортклуб - 17.08.2019

Заминувањето на Филипе Кутињо во Баерн Минхен може да донесе двојно задоволство во редовите на Барселона. Со тој потег шпанскиот шампион се ослободи од Бразилецот кој за година ипол не успеа да се адаптира на стилот на игра на Барса, а во исто време ...

Кутињо е разочаран од потегот на Барселона

SportMedia - 17.08.2019

Барселона и официјално го потврди трансферот на Филипе Кутињо во Баерн Минхен. Бразилецот по година и пол си заминува од „Камп Ноу“ каде стигна како еден од најплатените фудбалери во историјата.

Кутињо не игра во Билбао, ќе почне да се пакува

Екипа - 16.08.2019

Филипе Кутињо се наоѓа на чекор до преселба во Баерн Минхен, трансфер што би требало да биде комплетиран најдоцна до крајот на викендов. Бразилецот во последен момент отпадна од комбинација за настап на вечерашниот дуел со Атлетик Билбао, а според ...

Готово е: Фелипе Кутињо има нов клуб

СуперСпорт - 16.08.2019

„Скај Германија“ пренесува дека Фелипе Кутињо е многу блиску до договор со Баерн Минхен каде би требало да ја продолжи кариерата. Во следните неколку денови треба да се комплетира преминот на Бразилецот на „Алијанц Арена“ каде би играл како позајмен ...

Пропаѓа ли трансферот на Нејмар? Кутињо си договори преселба во друг европски гигант

Sport 1 - 16.08.2019

Шпанските медиуми пишуваат дека наскоро ќе биде објавен трансферот на Филипе Кутињо, кој ќе се пресели во Баерн Минхен, а многумина се прашуваат дали тоа значи и пропаѓање на потенцијалниот трансфер на Нејмар.

Сагата со Кутињо заврши, што ова значи за Нејмар?

Спортски - 16.08.2019

Според информациите од Шпанија се очекува трансферот на Кутињо да биде официјално објавен во следните неколку часа, а неговата следна дестинација е минхенски Баерн. Баварците постигнале договор со Кутињо.

Кутињо е пред трансфер во Баерн, го нема во составот за денешниот меч на Барса!

24Фудбал - 16.08.2019

Барселона и Баерн Минхен постигнале договор за позајмица на Филипе Кутињо, тој не е на листата на фудбалери за вечерашниот меч против Атлетик Билбао. Барселона и Баерн Минхен се договориле, а Кутињо прифатил следната сезона да игра како позајмен ...

Каталонски медиуми: Кутињо веќе има нов клуб

Дерби - 16.08.2019

Каталонското радио „РАЦ1“ и уште неколку медиуми стационирани во Барселона вечерва објавија дека шпанскиот шампион веќе има договор за трансфер на Филипе Кутињо. Бразилецот во новата сезона ќе настапува за Баерн Минхен, а според овие информации само ...

Потврдено: Баерн го добива Кутињо, Барселона отвори место за Нејмар

SportMedia - 16.08.2019

Сепак, Баерн ќе добие екстра засилување ова лето. После неколку неуспешни обиди за ангажман на фудбалери, пред се Лирој Сане, се чини дека, конечно, ќе добие екстра фудбалер за новата сезона. Барселона и Баерн постигнале договор за Филипе Кутињо.

Барса го испрати Кутињо во Баерн

Нетпрес - 16.08.2019

Каталонскиот фудбалски гигант се договори со германскиот шампион минхенски Баерн за едногодишна позајмица на бразилскиот репрезентавец Филипе Кутињо, објави Барселона во петокот. Кутињо дојде во Барселона од Ливерул во јануари 2018 година за ...

Барселона потврди, Кутињо има нов клуб!

Спортклуб - 16.08.2019

Фелипе Кутињо ја напушта Барселона и се сели на позајмица во Баерн Минхен! Така вечерва јавуваат каталонските медиуми. Тој не беше во протоколот за мечот со Атлетик Билбао на отворањето на Ла Лига иако беше најавен, а „Радио Каталуња“ јавува дека ...

Баерн со трансфер удар: Кутињо доаѓа на „Алијанц Арена“

Нетпрес - 16.08.2019

Филипе Кутињо ќе игра на заем во Баерн (Минхен). Веста ја потврди директорот на Барселона, Гиљермо Амор. Играчот од средниот ред требаше да игра за Каталонците на денешниот натпревар против Атлетик Билбао, но во последните часови тој беше отстранет ...

Кутињо оди на позајмица

Слободен Печат - 16.08.2019

Фелипе Кутињо ја напушта Барселона по една и пол година. Бразилецот Фелипе Кутињо кој се смета за едно од најскапите промашувања на Барселона, во наредните неколку часови се очекува и официјално да го напушти шпанскиот шампион.

Кутињо викендов потпишува со Баерн?

TopSport - 16.08.2019

Барселона ќе се „ослободи“ од Филипе Кутињо, а Баерн Минхен ќе добие големо засилување. Ова е епилогот на „сагата“ околу бразилскиот репрезентативец според каталонското радио „РАЦ1“, кои тврдат дека тој нема да игра против Атлетик Билбао вечерва и ...

Договорот е постигнат, се очекува во секој момент да се објави продажбата на Кутињо!

Спортклуб - 16.08.2019

Филипе Кутињо ја напушта Барселона по една и пол година. Според одредени информации кои пристигнуваат од Шпанија, се очекува трансферот на бразилскиот фудбалер да биде официјално објавен во следните неколку часа, а негов нов тим ќе биде Баерн Минхен.

Ковач: Цела Германија треба да биде среќна што Кутињо ќе игра за Баерн

МКД - 17.08.2019

Баерн Минхен и Барселона се договорија, Кутињо се сели во редовите на германскиот шампион, во Бундеслигата доаѓа ѕвезда која според тренерот Ковач треба да ги возбуди сите. Филипе Кутињо оди на едногодишна позајмица во Баерн Минхен кој ќе има опција ...

Баерн вчера киксираше, но ги израдува фановите со објава на два големи трансфери: Во Михнен пристигнуваат Кутињо и ...

Точка - 17.08.2019

Тимот на Баерн Минхен со реми против Херта (2:2) на домашен терен ја стартуваше новата сезона во Бундеслигата. Баварците со тоа ја прекинаа серијата од 11 побеи со ред на домашен терен и со неуспех го започнаа походот кон одбрана на титулата во ...

Кутињо е на чекор до Баерн Минхен, не е во составот на Барса за мечот со Билбао!

МКД - 16.08.2019

Барселона и Баерн Минхен постигнале договор за позајмица на Филипе Кутињо, тој не е на листата на фудбалери за вечерашниот меч против Атлетик Билбао. Барселона и Баерн Минхен се договориле, а Кутињо прифатил следната сезона да игра како позајмен ...

Баерн со трансфер удар: Кутињо доаѓа на „Алијанц Арена“

Опсервер - 17.08.2019

Филипе Кутињо ќе игра на заем во Баерн (Минхен). Веста ја потврди директорот на Барселона, Гиљермо Амор. Играчот од средниот ред требаше да игра за Каталонците на денешниот натпревар против Атлетик Билбао, но во последните часови тој беше отстранет ...

Кутињо викендов потпишува со Баерн?

Макфакс - 16.08.2019

Барселона ќе се „ослободи“ од Филипе Кутињо, а Баерн Минхен ќе добие големо засилување. Ова е епилогот на „сагата“ околу бразилскиот репрезентативец според каталонското радио „РАЦ1“, кои тврдат дека тој нема да игра против Атлетик Билбао вечерва и ...

Баерн со трансфер удар: Кутињо доаѓа на „Алијанц Арена“

MakPress - 17.08.2019

Филипе Кутињо ќе игра на заем во Баерн (Минхен). Веста ја потврди директорот на Барселона, Гиљермо Амор. Играчот од средниот ред требаше да игра за Каталонците на денешниот натпревар против Атлетик Билбао, но во последните часови тој беше отстранет ...