TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шефот на СЗО: Пандемијата е далеку од крајот

МКД - 25.10.2021

Пандемијата на ковид-19 ќе биде завршена „кога светот ќе одлучи да ја заврши“, бидејќи сега се достапни „сите алатки“ за борбата против вирусот, порача генералниот секретар на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Адханом Гебрејесус у ги ...

Кога завршува пандемијата со коронавирус?

4NEWS

СЗО: Пандемијата ќе заврши кога светот ќе реши да ѝ стави крај, бидејќи сега се достапни сите алатки за борба

Zoom

Тедрос: Пандемијата ќе заврши кога светот ќе одлучи, бидејќи сите алатки за борба против вирусот се достапни

Бизнис Вести

Тедрос: Пандемијата ќе заврши кога светот ќе одлучи, бидејќи сите алатки за борба против вирусот се достапни

24Инфо

Тедрос: Пандемијата ќе заврши кога светот ќе одлучи, бидејќи сите алатки за борба против вирусот се достапни

Независен

„Пандемијата ќе заврши кога светот ќе реши“

Локално

Сител Lider Бриф OhridNews MakPress

СЗО: Пандемијата ќе заврши кога светот ќе реши

Нетпрес - 25.10.2021

Пандемијата на Covid-19 ќе заврши „кога светот ќе реши да ѝ стави крај“, бидејќи сега се достапни „сите алатки“ за борба против коронавирусот, изјави во неделата челникот на Светската здравствена организација (СЗО – WHO), Тедрос Аданом Гебрејесус, и ...

СЗО: Пандемијата ќе заврши кога ќе реши светот

Фокус

СЗО: Пандемијата ќе заврши кога светот ќе реши да ѝ стави крај, бидејќи сега се достапни сите алатки за борба

Република

СЗО се огласи кога ќе се стави крај на пандемијата

PressingTV

Тедрос: Пандемијата ќе заврши кога светот ќе одлучи, бидејќи сите алатки за борба против вирусот се достапни

Кајгана - 25.10.2021

– Земјите кои веќе вакцинирале 40% од населението, вклучително и Г20, мора да ги препуштат своите количини во испораката на вакцини на меѓународниот систем КОВАКС и Африканскиот фонд за набавка на вакцини (AВАТ) основан од Африканската Унија, рече ...

ПАНДЕМИЈАТА ЌЕ ЗАВРШИ КОГА СВЕТОТ ЌЕ ОДЛУЧИ Тедрос бара богатите да ги споделат вкацините

+инфо

Тедрос: Пандемијата ќе заврши кога светот ќе одлучи, бидејќи сите алатки за борба против вирусот се достапни

CivilMedia

Пандемијата ќе заврши кога светот ќе одлучи да и стави крај

Тера - 25.10.2021

Пандемијата со ковид-19 ќе заврши кога светот ќе одлучи да стави крај, тоа е во наши раце, достапни ни се сите потребни алатки за тоа, рече генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесу, повторувајќи ги ...

Пандемијата ќе заврши кога светот ќе одлучи да и стави крај

Либертас