TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повеќе нема дилеми околу Мурињо и Јунајтед

SportMedia - 07.12.2018

По бројните информации околу заминувањето на Жозе Мурињо од Манчестер Јунајтед во јавноста се огласи неговиот менаџер. Манчестер Јунајтед во последните три првенствени натпревари ремизираше (Кристал Палас, Саутемптон и Арсенал) и според табелата е ...

Агентот на Мурињо: Жозе е среќен во Јунајтед, има долгорочен договор

Независен - 07.12.2018

Жорже Мендеш, агентот на Жозе Мурињо, објави соопштение во кое истакна дека Португалецот се чувствува среќен во Манчестер Јунајтед и нема намера да го напушти клубот. Некои британски медиуми шпекулираа дека шефовите на клубот сакаат да го сменат ...

Мурињо објасни: Најдоброто од Фред ќе го добиеме кога ќе имаме посилна одбрана

24Фудбал - 07.12.2018

Бразилецот во своите досегашни седум настапи во Премиерлигата постигна и еден гол, многумина очекуваа повеќе од 25 годишниот офанзивец, а Мурињо објасни како да се дојде до максимумот од него.

Мендеш: Мурињо е пресреќен во Манчестер јунајтед

TopSport - 07.12.2018

Жозе Мурињо е пресреќен во Манчестер јунајтед и е посветен на премиерлигашот и покрај шпекулациите во британскиот печат дека е подготвен да си замине, вели неговиот агент Жорге Мендеш. Португалецот има кошмарен старт на сезоната со тимот од „Олд ...

Како да се победи Гвардиола? Сари го има одговорот или можеби – не!? (ВИДЕО)

СуперСпорт - 07.12.2018

Манчестер сити и Челси играат викендов во 16. коло од Премиерлигата, каде што „сините“ ќе се обидат да ја прекинат доминацијата на „граѓаните“. Челси не игра најдобро во последниот период, а Гвардиола ќе се обиде да го искористи тоа и да ја зголеми ...

Мендеш конечно проговори за иднината на Мурињо на „Олд Трафорд“

Дерби - 07.12.2018

Жозе Мурињо никако не може да го пронајде вистинскиот и победнички пат по кој треба да чекори Манчестер Јунајтед и се почесто наидува на препреки во обидот да постигне успех со „црвените ѓаволи“, а со оглед на тоа што тимот уште отсега веќе нема ...

Перез го враќа Мурињо во Мадрид?

Телма - 07.12.2018

Според пишувањето на некои медиумите во Шпанија, Жозе Мурињо по завршувањето на сезоната ќе го напушти Манчестер Јунајтед и ќе се пресели во мадридски Реал. Иднината на Мурињо на менаџерската функција на тимот од Олд Трафорд е неизвесна и се ...

Новинарот го праша Сари како планира да го победи Сити, Италијанецот даде урнебесен одговор (Видео)

Дерби - 07.12.2018

Шеснаесеттото коло во англиската Премиер лига ни носи уште едно големо дерби, а во фокусот на јавноста ќе бидат случувањата на „Стемфорд Бриџ“ каде силите ќе ги одмерат Челси и актуелниот шампион Манчестер Сити.

Сари се насмеа на прашањето како да се победи Сити: Прашајте некој друг!

24Фудбал - 07.12.2018

Челси ќе има тешка задача викендов пред своја публика, на домашен терен го пречекува главниот претендент за овосезонската титула, бранителот на истата, Манчестер Сити. Челси – Манчестер Сити, тоа е дерби пресметката во рамките на 16 редовно коло во ...

Мурињо го напушта Јунајтед? Еве што вели Жорге Мендеш!

Спортски - 07.12.2018

Супер-агентот Жорге Мендеш кој го застапува Жозе Мурињо се огласи по повод шпекулациите дека „Специјалниот“ може да го напушти Манчестер Јунајтед. Мендеш тврди дека Мурињо е среќен во Манчестер Јунајтед и нема никаква намера да го напушти клубот.

Гвардиола нема избор: Сити без главна ѕвезда ќе игра против Челси

Sport 1 - 07.12.2018

Утре од 18.30 часот се игра големото дерби помеѓу Челси и Манчестер сити на „Стемфорд бриџ“ во Премиерлигата, а тренерот на гостите Пеп Гвардиола ќе има големи проблеми. Гвардиола нема да може да смета на напаѓачот Серхио Агуеро, кој нема да може да ...

Јунајтед најде замена за Мурињо, но ќе треба да плати 45 милиони!

Спортски - 07.12.2018

Лошата сезона на Манчестер Јунајтед дефинитовно го натера раководството да тргне во потрага за нов тренер, а англиските медиуми тврдат дека заменикот на Мурињо е веќе пронајден. Имено, раководството на Манчестер Јунајтед има само еден фаворот за ...

Сари со урнебесен одговор на прашањето како планира да го победи Гвардиола (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2018

Дербито од 16. коло во Премиерлигата се игра во Лондон, каде што Челси го пречекува лидерот Манчестер сити. „Граѓаните“ имаат десет бода повеќе од „сините“ и ќе бидат големи фаворити во дуелот, зашто Челси се наоѓа во пад на формата, па Пеп ...

Ако мисли дека се доволни некои глупи трикови, тогаш е идиот!

SportMedia - 07.12.2018

Некогашниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Инс, нема нималку разбирање за лошите игри на тимот на Жозе Мурињо, а пособено за однесувањето на Пол Погба... Францускиот репрезентативец во ремито против Арсенал (2:2) во игра влезе во 75.минута од ...

Се огласи агентот на Мурињо по најавите дека е можно Португалецот да си замине од „Олд Трафорд“

СуперСпорт - 07.12.2018

Жорге Мендеш, Агентот на менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо со соопштение се огласи до јавноста по најавите дека неговиот клиент е пред заминување од „Театарот на соништата“. Во јавноста излегоа шпекулации дека Мурињо ќе биде отпуштен, а ...

Сари признава: Не знам како да го победам Гвардиола, прашајте некој друг!

TopSport - 07.12.2018

Тренерот на Челси, Маурицио Сари има неславен скор против Пеп Гвардиола – никогаш не го победил тимот на Каталонецот и пред саботното дерби меѓу Челси и Манчестер сити вели дека треба да се праша некој друг за совет.

Менаџерот на Жозе Мурињо објави каква е иднината на Португалецот во Јунајтед!

Sport 1 - 07.12.2018

Најголемиот светски менаџер Жорге Мендеш, кој му е агент и на контроверзниот Жозе Мурињо објави дека португалскиот кормилар ќе остане на клупата на Манчестер јунајтед, по серијата шпакулации на англиските медиуми дека „црвените ѓаволи“ ќе му дадат ...

Манчестер Сити без своите најголеми ѕвезди во дербито против Челзи

Независен - 07.12.2018

Две од најголемите ѕвезди на Манчестер Сити – Серхио Агуеро и Кевин де Бруин, не се целосно закрепнати од своите повреди и нема да можат да учествуваат во утрешното дерби против Челзи на „Стемфорд Бриџ“.

Сити без Агуеро и Де Брујн против Челзи

Спортски - 07.12.2018

Две од најголемите ѕвезди на Манчестер Сити, Серхио Агуеро и Кевин де Брујн, не се целосно опоравени од повредите и ќе го пропуштат дербито со Челзи на „Стенфорд Бриџ“. Агуеро , кој има 10 на 16 меча сезонава се повреди во понеделникот и го пропушти ...

Агуеро го пропушта и дербито со Челси

Екипа - 07.12.2018

Манчестер сити ќе биде значајно ослабен на утрешното гостување против Челси откако Пеп Гвардиола обелодени дека Серхио Агуеро нема да може да настапи на дербито на „Стемфорд бриџ“. Аргентинецот поради повреда на мускулот ги пропушти последните две ...

Јунајтед ќе го лови Покетино со 40 милиони фунти

Екипа - 07.12.2018

МанчестерЈјунајтед сериозно ги разгледува опциите во случај на разделба со Жозе Мурињо. Иако познавачите тврдат дека Португалецот ќе го води клубот од „Олд Трафорд“ до крајот од сезоната, не е исклучено до разделба да дојде и порано со оглед на ...

Сколс до навивачите на Јунајтед: Сигурни ли сте дека Зидан е вистинскиот човек?

Спортски - 07.12.2018

Пол Сколс ги предупреди навивачите на Манчестер Јунајтед да не очекуваат повторување Зинедин Зидан на резултатите од Реал Мадрид ако тој седне на клупата на „Олд Трафорд“. „Црвените ѓаволи“ се наоѓаат на осмата позиција во Премиер лигата и поради ...

Решение за одбраната: Мурињо носи засилување од 80 милиони!

Спортски - 07.12.2018

Главна трансфер цел на Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден рок ќе биде дефанзивецот на Интер, Милан Скриниар, пренесуваат медиумите на Островот. Скриниар игра фантастично во дресот на Интер и се етаблираше како еден од најдобрите дефанзивци во ...

Мурињо го загуби и последниот „сојузник“: Нема веќе милост, последниот збор ќе го има Сер Алекс Фергусон?!

СуперСпорт - 07.12.2018

Смената би можела да се случи веќе во текот на следната недела, активиран е планот на клубот, по кој ништо повеќе нема да биде исто. Што ќе се случи во Погба? Иако Жозе Мурињо тврди дека неговата работа е загрозена, медиумите сметаат дека неуспех ...

Мурињо: Во составот нема место за Фред додека не ја подобриме одбраната

Кајгана - 07.12.2018

Најскапо платеното летно засилување на Манчестер Јунајтед никако да дојде до минутажа во составот на Жозе Мурињо и покрај тоа што формата на тимот е во слегувачка линија. Со новата изјава на Мурињо, тешко е да се замисли Фред во стартниот состав, ...

Мурињо посочи двајца играчи за пример, и го пофали и Раниери

Спортски - 07.12.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо зборуваше пред утрешниот меч со Фулам во Премиер лигата. „Специјалниот“ особено го пофали новиот тренер на Фулам, Клаудио Раниери како и двајца свои фудбалери.

Јунајтед го најде заменикот на Мурињо, но тоа ќе ги чини 45 милиони евра!

Спортклуб - 07.12.2018

Маките на Јунајтед со Мурињо го достигнуваат врвот, како и тензиите внатре во соблекувалната. Се поголем е бројот на играчи кои го креваат гласот против Мурињо, клупските челници се фаќаат за глава поради моменталната позиција на табелата и поради ...

Сари е полош од Конте, ќе преземе ли нешто Абрамович!?

СуперСпорт - 07.12.2018

Челси во моментов е на делба на четвртата позиција со Арсенал, а иако на стартот на сезоната беше соопштено дека амбиција на клубот е враќање во Лигата на шампиони, Роман Абрамович нема да биде задоволен додека „сините“ не почнат да освојуваат ...

Мурињо одговори на критиките и посочи зошто не го игра Фред

Дерби - 07.12.2018

Жозе Мурињо даде одговор на некои медиуми кои го напаѓаа затоа што воопшто не смета на новото засилување на клубот, Фред. И самиот Бразилец пред неколку дена јавно го прозва португалскиот стратег кој воопшто не смета на него во првиот дел од ...

Сари тргна со рекорд во Челси, а сега – послаб е од Конте!?

Sport 1 - 07.12.2018

Италијанскиот менаџер на лондонски Челси, Маурицио Сари летово го наследи својот сонародник Антонио Конте на клупата на „Стемфорд бриџ“ и поранешниот тренер на Наполи фантастично тргна во сезоната, но...

Мурињо мисли на иднината: Јунајтед купува тинејџер од Франција

СуперСпорт - 07.12.2018

Многумина го обвинија Жозе Мурињо дека не им дава доволно шанса на младите фудбалери, но во Манчестер јунајтед сега работите се сменија. Под водство на Мурињо добија шанса Маркус Рашфорд, Џеси Лингард и Мектоминеј, а „црвените ѓаволи“ и понатаму ...

Јунајтед сака да плати 45 милиони евра за замената на Мурињо!?

Sport 1 - 07.12.2018

Лошата сезона на Манчестер јунајтед ја донесе управата во очај, па тие почнале да бараат нов тренер, а англиските медиуми пишуваат дека замената за Жозе Мурињо е пронајдена. Станува збор за тренерот на Тотнем, Маурицио Покетино, за кој Јунајтед ...

Сари е полош од Конте, дали ќе го видиме истото сценарио во Челзи!?

Спортклуб - 07.12.2018

Поразот од Вулверхемптон би можел да биде пресврт за Челзи… „Сините“ со поразот паднаа на делба на четвртото место со Арсенал, а иако на стартот од сезоната беше кажанодека амбицијата на клубот е враќање во Лигата на шампионите, Абрамович нема да ...

Италијанците пресметаа: Челзи на Сари е полош од оној на Конте!

Спортски - 07.12.2018

Поразот од Вулверхемптон би можел да биде пресвртница за Челзи. „Сините“ така паднаа на делбата на четвртата позиција со Арсенал, а иако амбициите им се влез во Лигата на шампионите, Абрамович нема да биде задоволен додека Челзи не започне да ...

Мурињо: Раниери е еден од најзначајните тренери во историјата на Премиер лигата

Курир - 07.12.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ги пофали Маркус Рашфорд и Андер Ерера за нивниот настап во дербито против Арсенал, што заврши 2:2. Според Португалецот двајцата дале многу енергија на тимот, која била потребна во натпревар како овој и ...

Менаџерското столче за Покетино

Вечер - 07.12.2018

Доколку предвреме биде прекината соработката со контроверзниот менаџер, Жозе Мурињо, раководните лица на Манчестер Јунајтед ќе се обидат да ги осигураат услугите на аргентинскиот стручњак од редовите на Тотенхем, Маурисио Покетино.

Мурињо го загуби последниот сојузник, Сер Алекс одлучува за судбината на Погба?

Спортклуб - 07.12.2018

Иако Жозе Мурињо тврди дека неговата позиција не е загрозена, медиумите на Островот сметаат дека неуспех против Фулам ќе го натера клубот да го активира планот кој постои, односно да се ослободи од „Специјалниот“.

Раниери го пофали Мурињо и откри детали за нивните односи

Sport 1 - 07.12.2018

Клаудио Раниери и Жозе Мурињо имаа конфликт кога работеа во Серија А, односно кога Португалецот беше тренер на Интер, а Италијанецот на Рома. Сепак, очигледно дека Мурињо и Раниери одамна се смириле, барем така вели искусниот италијански стратег.

Инс го поддржа Мурињо за една работа и ги понижи двете најголеми ѕвезди на тимот

Дерби - 07.12.2018

Пол Инс чувствува дека се повторува самиот себеси при секоја нова изјава која ја дава за случувањата во Манчестер Јунајтед, но исто така напоменува дека не може да престане да ги критикува двете најголеми ѕвезди од кои се очекува да прикажат ...

Раниери го пофали Мурињо и откри еден пријателски детал за Португалецот

24Фудбал - 07.12.2018

Жозе Мурињо и Клаудио Раниери долго време немаа добар однос, но работите се променија кога Лестер ја освои шампионската титула во Англија, сега Португалецот и Италијанецот се пријатели. Престојниот викенд Манчестер јунајтед го пречекува Фулам, ...

Манчестер Јунајтед го сакаат Покетино за наследник на Мурињо

TopSport - 07.12.2018

Кога немаат вистинска тема за пишување англиските медуими се занимаваат со Манчестер Јунајтед и Жозе Мурињо. Во Англија се шпекулира дека челниците на Манчестер Јунајтед веќе немаат трпение и дека наскоро Португалецот може да добие отказ.

Инс: Погба е идиот

Курир - 07.12.2018

Поранешниот полудефанзивец на Манчестер Јунајтед, Пол Инс го оквалификува Пол Погба како „идиот“. Менаџерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо, го извади францускиот играч од средниот ред од стартниот состав за мечот против Арсенал.

„Ако Погба мисли дека глупавите финти се доволни, тогаш тој е идиот

24Инфо - 07.12.2018

Очигледно е дека Пол Погба не игра на свое ниво во изминатиов период, а на дуелот против Арсенал на теренот истрча во 75-та ...

Што по Мурињo: Сколс понуди своја анализа за евентуално доаѓање на Зидан во Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 06.12.2018

Со оглед на тоа дека сериозно се тресе тренерското столче на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед, повторно доаѓа до шпекулацијата дека Зинедин Зидан во иднина може да го превзеде славниот клуб од Манчестер.

ВИДЕО: Жозе, барем Сер Боби да не го „дриблаше“ на почетокот кога дојде во Манчестер

Спортклуб - 06.12.2018

Познато е дека уште по заминувањето на Алекс Фергусон од тренерската функција во Манчестер Јунајтед, името на Жозе Мурињо фигурираше како можен наследник на стариот лисец, но тоа категорично било отфрлено од столбот на клубот, Сер Боби Чарлтон.

Сколс го предупреди Јунајтед за Мурињо и неговиот можен наследник

Дерби - 06.12.2018

Манчестер Јунајтед дефинитивно не е во позицијата што ја посакува во оваа сезона, а тоа важи пред се во Премиер лигата каде далеку е од самиот врв, па дури и од местата кои водат во Лигата на шампионите во наредната кампања.

„Ако Погба мисли дека глупавите трикови се доволни, тогаш е - идиот“

Sport 1 - 06.12.2018

Манчестер јунајтед синоќа ремизираше против Арсенал, но на „црвените ѓаволи“ сезонава не им оди како што очекуваа. Пол Погба го почна дуелот од клупата за резервни фудбалери, а во игра влезе во 75. минута.

Сколс го коментираше можното назначување на Зидан на клупата на „Олд Трафорд“

СуперСпорт - 06.12.2018

Поранешниот легендарен фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс во интервју за „БТ Спорт“ го коментираше можното доаѓање на Зинедин Зидан на клупата на клубот. Играчот од средниот ред смета дека Зидан би се соочил со сосема поинаква работа во ...

Легендата на Јунајтед удри по Французинот: Погба е идиот!

Спортклуб - 06.12.2018

Еден од некогашните фудбалери на Манчестер Јунајтед кој често се појавува како стручен консултант во фудбалските емисии во Англија, Пол Инс, изјави дека Пол Погба е идиот. Тој смета дека поголемиот дел навивачи би биле исклучително задоволни ако ...

Дармијан со коментар за наводните проблеми меѓу фудбалерите на Јунајтед и Мурињо

Дерби - 06.12.2018

Матео Дармијан во својата последна изјава за „ЕСПН“ зборувал и за шпекулациите поврзани за конфликт меѓу фудбалерите на Манчестер Јунајтед и нивниот менаџер Жозе Мурињо. Медиумите тврдеа дека по ремитп на Јунајтед со Саутемптон, Португалецот имал ...