TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фердинанд со совет до Лингард: Не се враќај во Јунајтед

Екипа - 23.02.2021

Вечниот талент на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард по преселбата од „Олд Трафорд“ во редовите на Вест Хем, блесна во дресот на „чекичарите“ со два гола на дебито, потоа изнуди и пенал на средбата против Шефилд Јунајтед, а во претходното коло ...

Розе пред дуелот со Сити: Ова е најдобрата екипа на светот, сакаме само…

Дерби - 23.02.2021

Утре од 21 часот се игра пресметката меѓу Борусија Менхенгладбах и Манчестер Сити во Лигата на шампионите, дуел во кој улогата на апсолутен фаворит ќе ја има премиерлигашот. Клубот од Манчестер е во серија од 18 победи во низа во сите ...

Мурињо: Не сум истиот менаџер кој што бев порано

Спортски - 23.02.2021

Жозе Мурињо верува дека пораснал како тренер и тоа му помага да се справи со негативните моменти во Тотенхем. Тотенхем е во криза и загуби на пет од последните шест меча во првенството, па Мурињо трпи големи критики.

Мурињо не е загржен што го има најлошиот учинок во својата кариера: Му благодарам на Бог што не сум тренерот кој бев

24Фудбал - 23.02.2021

Жозе Мурињо вели дека има поголемо искуство па сега е посмирен, подобро ги контролира емоциите и затоа не е премногу загрижен што го има најлошиот учинок во својата кариера. По поразот од Вест Хем во неделата, Жозе Мурињо има 81 бод од 50 ...

Ултиматум за Мурињо – се гледа неговиот крај!?

Спортклуб - 23.02.2021

Португалскиот стручњак на клупата на Тотенхем мора да освои девет бода во следните три кола за да ја задржи својата позиција. За него тоа не е толку важно бидејќи во случај на отказ ќе добие отштета од 40 милиони фунти, но важно е за неговата ...

Мурињо незадоволен од Лорис, носи замена од неговиот поранешен клуб?

Спортски - 23.02.2021

Жозе Мурињо сака нов голман, пишуваат англиските медиуми. Во Тотенхем не се задоволни како нивниот капитен Хуго Лорис брани оваа сезона и на лето ќе се обидат да доведат негова замена. Прва мета е Дин Хендерсон , резервниот голман на Манчестер ...

Добро познато име е потенцијалната замена за Мурињо во Тотенхем

Gol.mk - 23.02.2021

Ако продолжи со лошите резултати, Жозе Мурињо одново би можел да добие отказ. Овојпат од страна на Тотенхем, кој игра далеку од посакуваното ниво во новата година. „Петлите“ ќе имаат проблеми да обезбедат место во Европа, ако наскоро не променат ...

Тотенхем знае кого сака за тренер, но од Мурињо го бара невозможното

SportMedia - 23.02.2021

Тотенхем знае кого го сака за нов тренер на екипата, откако Жозе Мурињо се наоѓа на „удар“ поради слабите резултати на тимот во последно време. Тимот од првата позиција, падна доле, и во ситуација да се бори за излез во Лигата на Европа.

Пристигнува замена за Мурињо во Тотенхем

ЗаЗабава - 23.02.2021

Жозе Мурињо одново би можел да добие отказ и тоа овојпат од страна на Тотенхем. Португалскиот тренер не верува дека тимот е во криза и тврди дека неговите фудбалери знаат што да направат до крајот на сезоната и доколку се случи Мурињо да си замине, ...

Тотенхем најде нов тренер, но тие бараат од Мурињо нешто што никогаш нема да го добијат

Sport M - 23.02.2021

Тотенхем доживеа нов пад во текот на викендот бидејќи беше поразен од градскиот ривал Вест Хем. Лондонскиот клуб не игра како што се очекуваше оваа сезона, а португалскиот стручњак Жозе Мурињо е под зголемени критики.

Клучни две недели за Мурињо, Нагелсман е прв пик за негова замена

Спортклуб - 23.02.2021

Општо е мислењето дека Мурињо е прегазен од времето, дека новите работни позиции ги добива на сметка на старите засилуги. Со остварените резултати во последно време не може да се брани од овие констатации.

Тотенхем во шах – мат позиција: Сакаат нов тренер, но не можат да му дадат отказ на Мурињо

Екипа - 23.02.2021

Тотенхем доживеа нов кикс во изминатиот викенд, а овој пат тимот од Лондон беше поразен од градскиот ривал Вест Хем. Тотенхем не игра како што се очекуваше оваа сезона, а португалскиот стручњак Жозе Мурињо е под големи критики.

Фудбалерите на Тотнем не се среќни со методите на Мурињо, имаат три замерки

24Фудбал - 23.02.2021

Според пишувањата на Атлетик, фудбалерите на Тотнем не се среќни со методите на Жозе Мурињо, имаат три замерки за тренинг сесиите и подготовките пред мечевите им се здодевни. Расте притисикот врз Жозе Мурињо.

Познат фаворитот за наследник на Мурињо во Тотенхем

Спортски - 23.02.2021

Жозе Мурињо никако не успева да го врати Тотенхем на победничките патеки. „Петлите“ во овој момент се дури деветти тим на табелата и формата им е катастрофална. На последните пет натпревари во Премиер лигата Тотенхем има дури четири порази.

Тотенхем по само една сезона го продава играчот за кој притискаше Жозе Мурињо

Дерби - 23.02.2021

Од таборот на Тотенхем во летниот преоден рок ќе се обидат да се ослободат од еден играч кој беше меѓу првите засилувања во ерата на Жозе Мурињо во Северен Лондон. Станува збор за десниот бек и репрезентативец на Република Ирска, Мет Доерти кој во ...

„Граѓаните“ играат фудбал без напаѓачи – и имаат серија од 18 „жртви“

Локално - 23.02.2021

Може ли некој да го запре загреаниот Манчестер Сити? Машинеријата на Пеп Гвардиола забележа 18 победи во сите натпреварувања, од кои 13 врзани во Премиер лигата и му избега на второпласираниот Лестер со 10 бода по 25 одиграни кола.

Рио со искрена порака до фудбалер на Манчестер Јунајтед: За твое добро, замини од клубот

Дерби - 23.02.2021

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд упати искрен совет до еден сегашен играч на клубот од „Олд Трафорд“ што поскоро да си замине од клубот на перманентна основа. Фердинанд го советуваше Лингард да си оди од клубот затоа што во ...

Познат е наследникот на Жозе Мурињо на клупата на Тотнем

Sport 1 - 23.02.2021

Жозе Мурињо не успева да го врати Тотнем при врвот на табелата во Премиерлигата, па сезонава игра уште поочајно од минатата сезона. Спарс моментално се деветти на табелата и се во ужасна форма, бидејќи имаше четири порази на последните пет средби во ...

Тотнем во Германија го најде наследникот на Мурињо, следните четири меча се клучни за Португалецот

24Фудбал - 23.02.2021

Според „Телеграф“, Јулијан Нагелсман е прв фаворит за наследник на Жозе Мурњо, но Португалецот се уште има време да си ја задржи работата. По одличниот старт на сезоната, Тотнем влезе во лоша форма по што се зголемија шпекулациите за отказ на Мурињо.

Мурињо не признава: Каква криза? Кога некоја екипа се бори како мојата...

Gol.mk - 22.02.2021

Жозе Мурињо продолжи со лошите резултати на клупата на Тотенхем. „Петлите“ го загубија лондонското дерби против Вест Хем и продолжија во слободен пад во Премиер лигата, Португалскиот тренер одбива секаков вид на тврдења дека тимот се наоѓа во криза.

И самиот Гвардиола е изненаден од серијата победи на неговиот Сити

Спортманија - 22.02.2021

Од натпревар во натпревар Граѓаните го подобруваат веќе поставениот рекорд за најмногу последователни победи на една англиска екипа во сите натпреварувања Манчестер сити со вчерашната победа на гости кај Арсенал од минимални 1-0, ја оствари 18-тата ...

Мурињо ја губи соблекувалната, фудбалерите не се среќни со методите на Португалецот

МКД - 23.02.2021

Според пишувањата на Атлетик, фудбалерите на Тотнем не се среќни со методите на Жозе Мурињо, имаат три замерки за тренинг сесиите и подготовките пред мечевите им се здодевни. Расте притисикот врз Жозе Мурињо.

Рио со искрена порака до фудбалер на Манчестер Јунајтед: За твое добро, замини од клубот

Точка - 23.02.2021

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд упати искрен совет до еден сегашен играч на клубот од „Олд Трафорд“ што поскоро да си замине од клубот на перманентна основа. Фердинанд го советуваше Лингард да си оди од клубот затоа што во ...

Тотенхем по само една сезона го продава играчот за кој притискаше Жозе Мурињо

Точка - 23.02.2021

Од таборот на Тотенхем во летниот преоден рок ќе се обидат да се ослободат од еден играч кој беше меѓу првите засилувања во ерата на Жозе Мурињо во Северен Лондон. Станува збор за десниот бек и репрезентативец на Република Ирска, Мет Доерти кој во ...

Мурињо прв фаворит за отказ во Премиерлигата

24Фудбал - 22.02.2021

Португалецот за момент ги прескокна Хоџсон и Брус по поразот од градскиот ривал Вест Хем изминатиот викенд, а Тотнем со 36 бода од 24 одиграни натпревари се наоѓа на очајното девето место на табелата во Премиерлигата, со дури 23 бода заостанување ...

Тотенхем тоне, но не и Мурињо: „Никој во светот нема подобри тренерски методи“

Локално - 22.02.2021

Тотенхем загуби уште еден натпревар, овој пат во директен дуел против Вест Хем во борбата за пласман во Лигата на шампионите. „Чеканите“ го прославија триумфот со резултат 2: 1 и сега имаат девет бода повеќе на четвртата позиција од „пејачите“.