TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Израелската војска врзала повреден Палестинец врз хауба на воен џип во Џенин

Сакам да кажам - 23.06.2024

Силите на израелската армија вчера врзаа ранет Палестинец на хаубата на воен џип за време на рација за апсење во од Израл окупираниот град Џенин на Западниот Брег. Видео кое кружи на социјалните мрежи и е потврдено од Ројтерс го покажува ...

Од почетокот на конфликтот со Хамас во Газа загинаа вкупно 315 израелски војници

Либертас

Десетици илјади Израелци протестираа барајќи избори и враќање на заложниците

Либертас

ВИДЕО: Уапсиле Палестинец и го возеле врзан на хауба, израелската војска призна прекршување на воениот протокол

Слободен Печат

ВИДЕО: Прикажана снимка од тортура: Израелски војници врзаа ранет Палестинец за џип

А1 On

Израелската војска врзала повреден Палестинец за џип

Скопје1

🎥 „Жив штит“: Израелската армија врза ранет Палестинец за хауба на џип

Локално

Мета Р.С.Европа Во Центар Во Центар Нетпрес Бизнис Вести Локално Нетпрес

Илјадници борци од ирански фракции подготвени да дојдат да се борат против Израел

МКД - 23.06.2024

Во случај на поширок конфликт, илјадници борци од иранските милитантни фракции се подготвени да дојдат во Либан за да ѝ се придружат на милитантната група Хезболах во борбата против Израел, според официјални лица и аналитичари на иранската фракција.

Подготвени сме на било каква акција во Либан, рече израелскиот министер по заканите на Хезболах

Макфакс

МНР: Македонските државјани да го напуштат Либан поради влошената безбедносна ситуација

365

Израелскиот министер за одбрана, Галант оди во Вашингтон на „критични“ разговори за војната во Газа

Бизнис Вести

ВИДЕО: „Светот не смее да дозволи Либан да стане нова Газа“

А1 On

Либан не смее да стане уште една Газа, порача генералниот секретар на ОН

Кумановски м.

Гутереш: Многу сум загрижен поради ескалацијата на тензиите меѓу Израел и Хезболах

Слободен Печат

Слободен Печат Во Центар Пулс24 Канал5 Денешен Канал5 MakPress Кумановски м.

„ЖЕЛЕЗНАТА КУПОЛА“ НЕМА ДА ИЗДРЖИ: САД го предупредија Израел дека Хезболах има огромен арсенал на ракети доколку ...

Локално - 23.06.2024

Американските власти се сериозно загрижени дека во случај на сеопфатна војна меѓу Израел и Хезболах, оваа либанска екстремистичка организација, која има поддршка од Иран, би можела да ја совлада израелската противвоздушна одбрана (ПВО) на северот на ...

CNN: САД се подготвени да му помогнат на Израел во случај на војна со Хезболах

Кумановски м.

Блинкен го предупреди Израел да избегнува понатамошна ескалација со Либан

MakPress

САД се подготвени да му помогнат на Израел во случај на војна со Хезболах

Либертас

САД се подготвени да му помогнат на Израел во случај на војна со Хезболах

Канал5

САД се подготвени да му помогнат на Израел во случај на војна со Хезболах

Слободен Печат

САД се подготвени да му помогнат на Израел во случај на војна со Хезболах

MakPress

Курир Телма Во Центар Нетпрес Пулс24 Н.Македонија

Пронајдено тело на израелски државјанин на Западниот Брег

Телма - 22.06.2024

Израелската армија објави дека пронашла тело на израелски државјанин за кој се вели дека е убиен во престрелка во градот Калкилија на Западниот Брег. Портпаролот на израелската армија Авичај Адраи рече дека силите спроведуваат операција во областа, ...

По уште еден израелски напад на Рафа стотици Палестинци повторно бегаат, обидувајќи се да најдат спас на други места

Во Центар

Најмалку 25 лица загинаа, а 50 се ранети во израелски напади врз палестински шатори

Либертас

Најмалку 32 Палестинци загинаа во израелските напади врз Рафах

Слободен Печат

Најмалку 32 Палестинци загинаа во израелските напади врз Рафа

Телма

Најмалку 32 Палестинци загинаа во израелските напади врз Рафа

Либертас

ИЗРАЕЛСКАТА ВОЈСКА ГИ ЗГОЛЕМИ НАПАДИТЕ Најмалку 32 Палестинци денеска ги загубија животите во Рафа

+инфо

24Инфо CivilMedia Zoom Канал5 MakPress Слободен Печат Н.Македонија 24Инфо