TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Марка“ јавува голем пресврт во „случајот Рамос“ по тивките два месеци во шпанската престолнина

Дерби - 26.02.2021

Преговорите меѓу Флорентино Перез и Серхио Рамос беа „замрзнати“ во изминатите два месеци откако капитенот на Реал Мадрид ја одби првичната понуда која му беше доставена од клубот, но откако претседателот на клубот ги надмина проблемите со ...

Пресврт: Перес попушти, капитенот останува во Мадрид

Спортманија - 26.02.2021

Рамос истера по своето и ќе добие двегодишен договор Серио Рамос, капитенот на Реал Мадрид, по сите изгледи ќе остане во клубот и по крајот на оваа сезона. Наводно, претседателот Перес попушти и ќе направи исклучок така што ќе му понуди двегодишен ...

На повидок договор помеѓу Рамос и Перез

Курир - 26.02.2021

Според последните информации кои доаѓаат од Шпанија ,Серџо Рамос и Флорентино Перез ќе ги продолжат преговорите за нов договор , а тоа го пренесува шпанскиот весник „Марка“. .Од претходно според информациите Рамос бара неговата плата да остране иста ...

Рамос донел одлука? Не е ниту ПСЖ, ниту Јунајтед!

SportMedia - 26.02.2021

Пресврт во случајот со Серхио Рамос. И покрај тоа што наголемо се шпекулираше дека по крајот на сезоната ќе замине од таборот на Реал Мадрид, сепак, веројатно тоа нема да се случи. Како што најавуваат од Шпанија, искусниот стопер, сепак, на крај, ...

Серхио Рамос се чини ја донесе конечната одлука – пресврт во цела ситуација

Спортклуб - 26.02.2021

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, наводно, решил да потпише нов договор со клубот што е пресврт на ситуацијата со оглед на тоа што речиси сигурно беше неговото заминување од клубот. Според шпанските медиуми, Рамос договорил нова соработка со ...

Пресврт во преговорите: Рамос останува во Реал Мадрид, ова се деталите

24Фудбал - 26.02.2021

Неколку извори од Шпанија пренесуваат дека Флорентино Перез и Серхио Рамос како никогаш претходно се блиску до договор и продолжување на соработката. Серхио Рамос ги одработува последните месеци од договорот со Реал Мадрид, преговорите за ...

Рамос не оди никаде, пресврт во преговорите со Реал Мадрид ?

Дриблинг - 26.02.2021

Капитенот на Реал Мадрид, дефанзивецот Серхио Рамос е во интензивни преговори со Флорентино Перез, нема детали но „Марка“ пишува дека најверојатно ќе дојде до пресврт. Рамос има 34 години , во Реал е од 2005 година , бараше од „кралевите“ нов ...

Рамос и неговите игри, ново неочекувано сценарио!?

СуперСпорт - 26.02.2021

Серхио Рамос и Флорентино Перез ги продолжија преговорите и сега повторно се отвори можноста капитенот да остане во Реал Мадрид. „Марка“ објави дека тие двајца имале состанок и дека неколку пати преговарале.

Сепак има надеж за договор помеѓу Рамос и Перез?

Спортски - 26.02.2021

Шпанска „Марка“ пишува за можни промени во ситуацијата помеѓу Реал Мадрид и Серхио Рамос. Според последните информации, Рамос и Перез ќе ги продолжат преговорите, а такво нешто до неодамна според она што се пишуваше изгледаше невозможно.

Пепе: Не ми е срам да кажам, до 17 години спиев со мојата мајка!

Екипа - 26.02.2021

Добро е познато каков „ѕвер“ од фудбалер е репрезентативецот на Португалија и играч на Порто, Пепе. Еден од најтемпераментните фудбалери на денешницата, кој никогаш не се двоумеше да заработи јавна опомена за прекинување на опасните контри и кој ...

„Спиев со мајка ми кога имав 17 години“

Sport M - 26.02.2021

Иако веќе беше зрел човек, Пепе не можеше да се оддели од неговата мајка. Поранешниот стопер на Реал Мадрид е познат по својот темперамент и агресија на теренот, но се чини дека е сосема поинаков тип во реалноста.

Шокантна исповед на Пепе: До 17 години спиев со мајка ми во кревет!

Спортманија - 26.02.2021

Можете ли да го замислите португалскиот ѕвер како „мамина маза“? Некогашниот стопер на Реал Мадрид, Пепе, во интервју за еден португалски медиум раскажа за посебниот однос кој го имал со неговата мајка.

Пепе: До 17 години спиев во ист кревет со мајка ми

Спортски - 26.02.2021

Поранешниот стопер на Реал Мадрид, Пепе имаше интервју за португалските медиуми, а во еден дел од разговорот зборуваше за неговата мајка. Денес играчот на Порто кој е познат по својот темперамент и агерија на теренот во младоста бил поинаков.

Пепе со урнебесна изјава: Луѓето мислат дека сум неранимајко, а јас спиев со мајка ми до 17 години

Дерби - 26.02.2021

Дефанзивецот на Порто и еден од најпргавите и најекстентрични играчи во светот на фудбалот, Пепе даде урнебесна изјава за медиумите во Португалија. 38 годишниот Пепе е роден во Бразил, а пред да наполни 18 години се преселил во Порто каде почнал да ...

Милан тргнува по ѕвездата на Реал Мадрид

Спортски - 05.03.2021

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е сериозно заинтересиран за играчот на Реал Мадрид, Лукас Васкез. Лукас Васкез влезе во последната година од договорот и клубот не планира да му понуди продолжување на соработката.

Рамос се предомислил, дефанзивецот останува во Реал Мадрид?!

МКД - 26.02.2021

Неколку извори од Шпанија пренесуваат дека Флорентино Перез и Серхио Рамос како никогаш претходно се блиску до договор и продолжување на соработката. Серхио Рамос ги одработува последните месеци од договорот со Реал Мадрид, преговорите за ...