TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Северина во кредити до гуша: Должи над 100.000 евра…

Бриф - 22.07.2019

Познатата хрватска пејачката Северина е во голема неволја. Според српски „Курир“ има кредит во банка со рата во износ од 2.000 евра и повеќе не може да плаќа. Таа ја прекина соработката со поранешниот менаџер, па има и помалку настапи.

Северина е во големи долгови – Три месеци доцни со ратите за кредит, банката ќе и го одземе станот во Загреб

Убавина и Здравје - 22.07.2019

Северина Којиќ веќе не е во состојба да ги плаќа ратите за кредитот кои изнесуваат 2.000 евра месечно поради што е во проблеми затоа што може да остане без станот во Загреб ако банката ја активира хипотеката, дознава српски „Курир“.

Банка ја брка Северина поради кредит од 100.000 евра, три месеци не платила рата

+инфо - 22.07.2019

Во текот на 2018 година имаше многу настапи низ целиот регион, но не заштедила ништо од заработените пари, вели извор за „Курир.рс“. Хрватската пејачка Северина Којиќ не е во состојба да ја плаќа ратата за кредит во износ од 2.000 евра месечно, ...

Северина ја “бркаат“ од банка поради долг од 100 000 евра: Ако не го плати во рок од 15 дена, ќе и го земат станот

Вистина.мк - 22.07.2019

Пејачката Северина постојано се наоѓа во проблеми, иако во јавноста се труди да се прикаже во друго светло. Како што пренесува порталот курир.рс Моментално најголем проблем и тоа што пред осум месеци земала кредит за снимање на новиот албум, а сега ...

ТРИ МЕСЕЦИ НЕ ПЛАТИЛА РАТА: Банка во потрага по Северина, која троши илјадници евра на одмор

Слободен Печат - 22.07.2019

Како гаранција го дала својот стан во Загреб, а во моментов должи околу 7.000 евра, вкупно со каматите. Северина во моментов не е во можност да ја плаќа ратата за кредитот во висина од 100.000 евра, која изнесува околу 2.000 евра месечно, дознава ...

Северина ја „бркаат“ од банки за кредит од 100.000 евра: Три месеци не платила рата, а може да и го земат и станот

Курир - 22.07.2019

Хрватската пејачка Северина иако се обидува да направи да изгледа дека е се во ред со нејзиниот живот, вистината воопшто не е таква. Снаата на Кеба ја прекина соработката со менаџерот Томислав, а и рабоата не и цвета.

И Северина живее на кредит, но овој пат ја„бркаат“ од банки – Три месеци не платила рата

Скопје1 - 22.07.2019

Пејачката Северина постојано се наоѓа во проблеми, иако во јавноста се труди да се прикаже во друго светло. Снаата на Кеба ја прекина соработката со менаџерот Томислав, а и рабоата не и цвета.

Северина ја „бркаат“ од банки за кредит од 100.000 евра: Три месеци не платила рата, а може да и го земат и станот

Пулс24 - 22.07.2019

Хрватската пејачка Северина иако се обидува да направи да изгледа дека е се во ред со нејзиниот живот, вистината воопшто не е таква. Снаата на Кеба ја прекина соработката со менаџерот Томислав, а и рабоата не и цвета.