TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски ја претстави иницијативата „Жито од Украина“

Во Центар - 26.11.2022

Во саботата, украинскиот претседател Володимир Зеленски беше домаќин на самит за храна на кој ја претстави иницијативата „Жито од Украина“ насочена кон извоз на жито во земјите најранливи на глад и суша, со што се обидува да ја добие поддршката од ...

Зеленски ја промовира иницијативата „Зрно од Украина“ на самитот во Киев

Вечер Прес

Шест милиони Украинци се без вода и струја додека температурите паѓаат под нулата

Канал5

Дефинитивна победа за Украина?

Centar

Oлена Зеленска вели дека до три години ќе издржат без струја ако треба

Фактор

ЗЕЛЕНСКИ ИМ ПОРАЧА НА РУСИТЕ: Уништувањето на инфраструктурата нема да не ослабне! МОРА ДА ГИ ВРАТИМЕ СИТЕ ТЕРИТОРИИ!

Во Центар

Зеленски: Уништувањето на инфраструктурата нема да не ослабне; Москва тврди дека цивилните објекти не се цел

Во Центар

360 степени Локално Сител Точка Кумановски м. Frontline MakPress Фокус

Украина со напори за целосно враќање на струјата, критики од Зеленски кон Кличко

Р.С.Европа - 26.11.2022

Властите во Украина прават напори да ја вратат струјата и во останатите 6 од 12 милиони потрошувачи кои останаа без неа по рустите напади. Зеленски го критикуваше киевскиот градоначалник за пропусти во главниот град.

Зеленски јавно го критикува Кличко: Не ја заврши добро работата

Вечер Прес

Почна расколот: Зеленски јавно го критикуваше Кличко

Република

Зеленски јавно го критикуваше Кличко за прв пат од почетокот на војната: „Не ја заврши работата добро“

А1 On

ЗЕЛЕНСКИ УДРИ ПО КЛИЧКО ЗА МРАКОТ ВО УКРАИНА Шест милиони луѓе уште немаат струја, вода и греење

+инфо

Зеленски со критики до Кличко: Не ја заврши добро работата

Кајгана

На секој саат има нови воздушни напади врз Херсон, вели Зеленски

Глас на Америка

Локално Макфакс Слободен Печат Точка MTM 24 Вести Пулс24 Centar

Зеленски: Шест милиони домаќинства и понатаму се без струја

Курир - 26.11.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека повеќе од шест милиони домаќинства во земјата сè уште се погодени од прекин на електричната енергија, два дена откако руските сили ја нападнаа клучната енергетска инфраструктура во Украина.

Украина е во мрак: Шест милиони домаќинства немаат струја, а температурите опаѓаат

МКД

Шест милиони Украинци се без струја и греење додека температурите паѓаат под нулата

Сакам да кажам

Зеленски: Шест милиони домаќинства и натаму без струја

Локално

Зеленски: Повеќе од 6 милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

Опсервер

Зеленски: Повеќе од 6 милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

Курир

Зеленски: Повеќе од шест милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

Република

А1 On Нетпрес Во Центар Lider Независен Фокус Н.Македонија Вечер Прес

Украина отвори илјадници места со струја и греење за граѓаните

Во Центар - 25.11.2022

Илјадници таканаречени „точки на непобедливост“ се отворени во Украина, односно салони со греење и струја кои нудат топли оброци, струја и интернет, изјави висок функционер во претседателската канцеларија Кирило Тимошенко.

Обновено снабдувањето на Киев со струја и вода

ТВ21

Киев повторно има вода и струја

Вечер Прес

Обновено снабдувањето на Киев со струја и вода

OhridNews