TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Затворен за сообраќај регионалниот пат Велес – Градскo

MakPress - 29.09.2022

Поради изведување градежни работи од вчера е затворен за сообраќај регионалниот пат Велес – Градскo. Во наредните девет месеци ќе се одвива согласно одобрениот времен режим на сообраќај. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви ...

Умерен сообраќај по влажни коловози

Бизнис Вести - 30.09.2022

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Како што соопшти АМСМ, на граничните премини, од македонска страна, нема подолги ...

Времен сообраќаен режим на одредени делници - важни информации за возачите

Скопје инфо - 30.09.2022

АМСМ известува за состојбата на патиштата. На регионалниот пат Р1102, односно делница Велес – Градскo поради изведување на градежни работи наведената делница ќе биде затворена за сообраќај од 28.09.2022 год.

Сообраќајот умерен по влажни коловози

Скопје инфо - 30.09.2022

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Како што соопшти АМСМ, на граничните премини, од македонска страна, нема подолги ...

Сообраќајот умерен по суви коловози, без подолги задржување на граничните премини

Бриф - 01.10.2022

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.