TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кои се трите најарогантни знаци во Зодијакот?

Локално - 22.11.2020

Ѕвездите велат дека за овие три хороскопски знаци нема никој поважен од нив самите. Нивните желби и потреби се секогаш на прво место, тие се самодоволни и апсолутно не сметаат дека тоа е проблем.

Некои луѓе едноставно се идеални за брак – доколку вашиот партнер е меѓу овие 4 хороскопски знаци тогаш ќе живеете како ...

Скопје24 - 22.11.2020

Некои луѓе едноставно се родени за брак, а некои сфаќаат дека не се баш луѓе кои што би се снашле во брачните води. Овие на кои што им успева бракот и кои што убаво се чувствуваат во брачната заедница, најчесто се родени во следните хороскопски ...

Дневен хороскоп за 22.11.2020: Ракови – нарушувате приватност, Стрелци – почнувате непријатни разговори

Црнобело - 22.11.2020

Неделата за некои знаци ќе биде ден за одмор и излежување, а други нема да можат да кренат глава од обврски. Каков ден ве очекува вас? Кликнете на вашиот хороскопски ...

Астро ќоше: Кои хороскопски знаци сакаат драми и компликации, а кои мразат?

Црнобело - 22.11.2020

Кои хороскопски знаци уживаат кога работите се комплицирани, а кои мразат? Кои сакаат драма, а на кои кожата им се ежи кога ќе се случат ненадејни проблеми? Какви сте ...

Најголемите „давежи“ меѓу хороскопските знаци

Пулс24 - 21.11.2020

Секој од нас има маани и понекогаш може да биде досаден и заморен во друштво, но ако ги погледнеме нашите астролошки карактеристики, има одредени хороскопски знаци кои се истакнуваат како најнапорни.

Ова се најнапорните хороскопски знаци - разговорот со нив може да биде вистинско мачење

Точка - 21.11.2020

Секој од нас има маани и понекогаш може да биде здодевен и напорен во друштво, но ако можеме да ѝ веруваме на астрологијата, 5 хороскопски знаци се истакуваат како најнапорни. Разговорот со нив може да биде вистинско мачење бидејќи често не знаат за ...

Најголемите „давежи“ меѓу хороскопските знаци

Кајгана - 21.11.2020

Секој од нас има маани и понекогаш може да биде досаден и заморен во друштво, но ако ги погледнеме нашите астролошки карактеристики, има одредени хороскопски знаци кои се истакнуваат како најнапорни.

Астрологијата открива: Кои се вашите најдобри пријатели според хороскопот?

Вечер Прес - 21.11.2020

Вашиот хороскопски знак не ја открива само поврзаноста и карактеристиките на одредени знаци, туку и подлабоки астролошки врски меѓу вас и другите луѓе. Астролошката компатибилност важи и кога станува збор за пријатели, а не само за романтични ...

6 хороскопски знаци за кои слабеењето е невозможна мисија

Црнобело - 21.11.2020

Помеѓу диети и прејадување, овие 6 хороскопски знаци секогаш го одбираат второто. За кои знаци зборуваме? Страствениот Овен ужива да си ги исполнува сите желби, па така е и со храната. Кога и да тргне нешто наопаку, утеха бара во храната.

Овие 2 хороскопски знака никогаш нема да заборават ако им згрешите и ги повредите

Нане - 21.11.2020

Иако многумина од нас простуваат најпрво за сопствениот мир, сепак луѓето родени во следните 2 хороскопски знака никогаш нема да ви простат, ниту пак ќе заборават доколку некогаш ги повредите и им згрешите.

Дневен хороскоп за 21.11.2020: Ваги – интимни искушенија, Водолии – не се форсирајте физички

Црнобело - 21.11.2020

Некој ќе претера со трошење до точка од која нема назад, друг ќе си ги сфати навреме финансиските грешки, а трети конечно ќе се фокусираат на забавни активности наместо на мачење на умот. Кликнете на вашиот хороскопски ...

Овие четири хороскопски знаци најлесно можете да ги засакате

Скопје24 - 20.11.2020

Бик Со биковите е навистина пријатно да се биде во врска бидејќи се посветени, не играат игри и отворено ги покажуваат своите емоции. Исклучително им е важна финансиската стабилност, а најважно им е да го пронајдат совршениот партнер.

Во овие три хороскопски знаци се раѓаат жени кралици: Нема маж кој може да им одолее

Скопје24 - 20.11.2020

Мажите отсекогаш се „лепат“ на вас? Многу веројатно е дека тоа е поврзано и со вашиот хороскопски знак. Имено, стручњаците во астрологијата велат дека во следните три хороскопски знаци се раѓаат жените кралици! Близнаци Личностите родени во знакот ...

Хороскопски знаци кои сакаат секогаш да бидат во центарот на вниманието- не прифаќаат ништо помалку од пофалби

Вечер Прес - 20.11.2020

Многу е вообичаено луѓето да се фалат за да им дадат до знаење на останатите дека водат интересен живот. Најчесто зад тоа стои само желба за внимание и пофалба. Астрологијата препознава четири такви хороскопски знаци кои едноставно сакаат да си се ...